Seksuālās izglītības un kompetences programma IKVIENAM

— Imperfekt komanda

Seksuālās izglītības un kompetences programma IKVIENAM

— Imperfekt komanda

Raksts

Publicēts: 27 augusts, 2023

Kategorija: Psiholoģija

Dalies

MŪSU ATTIECĪBU KVALITĀTE NOSAKA MŪSU DZĪVES KVALITĀTI

SEKSS, MĪLESTĪBA, TUVĪBA - partnerattiecību kultūra un to izaicinošā trīsvienība.

Cilvēka vēlme un tiekšanās veidot attiecības, iespējams ir senākā un iztirzātākā no vispārcilvēciskajām pieredzēm. Katrā laikmetā un kultūrā tikuši izgaismoti un prioretizēti dažādi attiecību aspekti, tomēr, aizdomāties aicinošs ir novērojums, kurš tā arī palicis laikmetu un kultūru nesatricināts – mūsu attiecību kvalitāte nosaka mūsu dzīves kvalitāti. Un, šajā kontekstā, prātā nāk teiciens:”Visas attiecības iet cauri ellei, bet tikai dažiem izdodas tajā atklāt paradīzi ”. 

Šajā trīs lekciju ciklā tiks piedāvāta iespēja ieskatīties mūsdienu partnerattiecību aizkulisēs, uzmanību pievēršot trīs senākajiem, cilvēka ieinteresētību attiecību veidošanā, determinējošiem virzītājspēkiem – iekārei, romantiskajai mīlestībai un ilgām pēc piesaistes, piederības, intimitātes. Soli pa solim, pienākot tuvāk ikvienas partnerattiecības skarošajiem izaicinājumiem, izgaismosim un iepazīsim ikvienam no mums pieejamos resursus sev nozīmīgu attiecību labklājības stiprināšanai. Un, kas zina, varbūt mums izdodas, no laikmeta un kultūras, kurai sniedzam iespēju transformēt mūsu attiecības nonākt līdz partnerattiecību kultūrai, kurai pa spēkam transformēt laikmetu.

Mērķauditorija

Programma paredzēta ikvienam, kurš jebkad ir mīlējis, iekārojis, piedzīvojis tuvību vai ilgojies to piedzīvot. Ikvienam, kura ineresi saista partnerattiecības, to izaicinājumi. Jo īpaši tiem, kuri vēlas nolikt rozā brilles malā un neļauties neieinteresētībai, bezatbildībai un destruktīvai pašplūsmai, bet gluži otrādi, izvēlēties tieši sev piemērotāko lēcu asumu, lai izmantotu savu pieaugušā brīvību veidot savu pietiekamo attiecību stāstu.

Nodarbību saturs

I. Sekss

Iekāre ir visu sasniegumu sākumpunkts. Tā nav cerība, ne arī vēlēšanās, bet gan dedzīga un pulsējoša vilkme, kura rada izmaiņas. Kad partnerattiecībās zaudējam iekāri, mēs zaudējam virzītājspēku un bieži, arī viens otru. Sekss un partnerattiecības - Vai un kā ir iespējams saglabāt iekāri partnerattiecībās? Vai iekārei ir dzimumpiederība? Kādas ir tās attiecības ar monogāmiju?

II. Mīlestība

Kurš gan nav jutis kaunu pats savas dzīves priekšā? Kurš nav juties limitēts, nespējīgs, vīlies pats sevī un savā drosmē būt? Kurš nav ilgojies piedzīvot ,ka tiekam pieņemti arī savā nepieņemamībā? Mīlestība un partnerattiecības – Kas dara mīlestību romantisku un, vai tam ir saistība ar sarkanām rozēm, melnām zeķēm, kabrioletu un saulrietu jūras krastā? Vai romantikai ir dzimumpiederība? Kā noejam no romantikas takas un nostājamies paši savai mīlestības pieredzei ceļā?

III. Tuvība

“Manas dzīves intīmākie brīži nebija tajā vakarā, kad mēs norāvām viens otram drēbes. Tie bija tie, kad tu mani redzēji manos visgrūtākajos brīžos. Tajos, kad biji liecinieks visnemīlamākajam manī. Kad es atvēru tavā priekšā katru savu nepilnību gluži kā rētu. Un par spīti šim visam, Tu spēji mani mīlēt vēl stiprāk”. / Conee Berdera “Naked”/

Tuvība un partnerattiecības – Vai tuvība ir mērāma sāpēs vai priekā? Kāda ir intimitātes cena mūsdienu pasaulē? Piederība kā neizbēgamība un samierināšanās. Tuvība un līdzatkarība.

I. Pirmais nodarbību cikls*. 

Sešas nodarbības otrdienu vakaros no plkst.18:15 – 20:00 Rīgā sākot no 2023.gada 17.oktobra līdz 21. novembrim.

Otrais un trešais cikls tiek plānots 2024.gada ziemā un pavasarī.

Maksimālais dalībnieku skaits: 22

Norises vieta: Balasta dambis 70D-1, Ķīpsala 

*Dalība katrā nākamajā nodarbību ciklā iespējama, ja esi piedalījies iepriekšējā individuālajā vai pāru nodarbību ciklā.


Par lektori


Kristīne Balode ir klīniskais psihologs ar specializāciju seksoloģijā un partnerattiecību terapijā ar vairāk kā 15 gadu ilgu konsultatīvā darba pieredzi. Kopš 2008. gada vada savu psihologa privātpraksi, ir lektore, autore, podkasta Seksuāli inteliģents veidotāja, sociāla aktīviste un bieži pieaicināta eksperte diskusiju, raidījumu un publikāciju tapšanā jautājumos, kuri skar seksuālo pašrealizāciju un partnerattiecību labklājību.

Ieguvumi piedaloties

- Izpratne par to, kādas ir manas attiecības, kā es tās veidoju un uzturu, kādēļ turpinu izvēlēties būt attiecībās, kādi ir mani resursi attiecību labklājības stiprināšanai un praktiski instrumenti, kā izkopt partnerattiecību kultūru, kura iekļauj gan seksuālo gan romantisko labklājību un tuvību. 

- Jauna līmeņa seksuālā apzinātība, kura var kalpot par nozīmīgu pagriezienpunktu turpmākajai dzīvei.

- Pēc šī kursa kopā būšana būs ērtāka, vieglāka, sirdssiltāka un iekļaujošāka. 

- Programmas laikā būs iespēja sajust sevi kontekstā, sastapt un pieņemt dažādību, iepazīt citu pieredzes un kļūt atvērtākiem.

- Droša vide, individuāla pieeja, jaunas un spēcinošas tikšanās.

Progrmmā ietilpst

- dalībniekiem īpaši pielāgotas nodarbības un uzdevumi (teorija un prakse);

- visi nepieciešamie materiāli;

- individuālas konsultācijas ar pasniedzēju programmas norises laikā.

Programmas maksa

450 eur (PVN iekļauts) - viens nodarbību cikls (sešas nodarbības) vienai personai, vienas nodarbības maksa 75 eur.


Programmas saturs veidots seksuālo orientāciju un attiecību modeļu dažādību iekļaujošs.

Jautājumu gadījumā raksti mums uz epastu: hello@imperfekt.com vai zvani pa tālruni: 20214277.

Ilustrācijas: Anita Rupeika


uz visām nodarbībām

Publicēts: 27 augusts, 2023

Kategorija: Psiholoģija

 

Dalies


0 komentāri

Lai komentētu nepieciešams autorizēties.

Ienākt ar E-pastu