Kad: jau notikusi
Laiks: 10:00- 19:00
Vadītājs: Nils Sakss Konstantinovs. Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs, pusaudžu psihoterapijas speciālists. Latvijas Psihoterapeitu biedrības valdes loceklis, Britu Psiholoģijas savienības biedrs. Studējis psiholoģiju Mančestras universitātē, apguvis KBT orientētu terapiju ar bērniem un pusaudžiem Oksfordas Universitātes psihiskās veselības mācību centrā. Publikāciju un grāmatu autors.
Sarunu ar Nilu Saksu klausies šeit.
Vieta: viesu nams "Tēva mājas garoza", Tūja, Klintskalni A
Cena: 120 EUR ( trīs nodarbību cikls)
Audzināt zēnus nav viegli. It sevišķi, ja tas jādara mammai.
Sākoties pubertātei, puiši no maziem, piemīlīgiem bērniem pārtop grūti kontrolējamos un vēl grūtāk saprotamos pusaudžos. Līdzās datorspēlēm un mobilajiem telefoniem, viņu dzīves sāk ietekmēt arī pavisam jaunas realitātes - draugi, seksualitāte, pirmie eksperimenti ar neatļautām lietām, attālināšanās no vecākiem, stresi skolā un mājās, savas topošā vīrieša identitātes meklēšana.
Bieži šie procesi rada problēmas ne tikai pašiem zēniem, bet arī viņu vecākiem un skolotājiem. Zēni daudz biežāk nekā meitenes saņem pārmetumus par sliktu uzvedību, nepaklausību, zemu motivāciju vai sliktām sekmēm. Viņiem ir arī daudz lielāki riski iekulties nepatikšanās, ciest traumās vai iedzīvoties noteiktās mentālās veselības grūtībās.
Vienlaikus mēs zinām, ka zēni var būt ļoti aktīvi, centīgi, motivēti, ieinteresēti, enerģiski un iejūtīgi. Viņi var sasniegt lieliskus rezultātus mācībās, sportā, mūzikā, mākslā un kļūt par lieliskiem, veselīgiem jauniešiem. Ja vien viņiem apkārt ir pieaugušie, kas spēj viņus izprast. Un apstākļi, kas palīdz zēniem augt un attīstīties veidos, kas viņiem ir piemēroti.
Nodarbību cikls palīdzēs uzzināt:
- Kādi psiholoģiskie un bioloģiskie procesi vada zēnus pubertātes vecumā?
- Kā saprasties ar zēnu un palīdzēt viņam grūtībās?
- Kādas zēnu audzināšanas stratēģijas parasti dod labākos rezultātus?
- Kā parūpēties par zēnu drošību un kad jāsatraucas par narkotikām?
- Ko darīt, ja dēla dzīvē tēva figūra nav tik klātesoša, kā varētu vēlēties?
- Kā veidot robežas un uzturēt motivāciju?
- Kādi ir lielākie mentālās veselības riski un kā tos atpazīt?
- Datorspēles, sociālie tīkli, mobilie telefoni - kā un kad ierobežot?
Nodarbību cikls ietver trīs nodarbības, kuras notiks vienā dienā. Tās ir balstītas pētījumos un klīniskajā praksē, ilustrētas ar reāliem piemēriem no dzīves. Tā laikā tiks izspēlētas dažādas dzīves situācijas, izmēģinātas praktiskas tehnikas, kā arī būs iespēja dalīties ar savu konkrēto pieredzi.
Garšīgas pusdienas, launags, kafijas pauzes - papildus 15eur no personas, maksājot uz vietas.
Lai piedadlītos nodarbībās nepieciešams Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts vai negatīvs Covid-19 tests.
*Veicot maksājumu, dalībnieks automātiski apliecina, ka ir iepazinies un apņemas ievērot Iekšējās kārtības noteikumus.
Publicēts: 12 jūlijs, 2021
Kategorija: Psiholoģija
0 komentāri
Lai komentētu nepieciešams autorizēties.
Ienākt ar E-pastu ienākt ar Facebook