DOLCE VITA - dzīves baudīšana Itālijas iekārojamākajā salā - Kapri

— Imperfekt komanda

DOLCE VITA - dzīves baudīšana Itālijas iekārojamākajā salā - Kapri

— Imperfekt komanda

Raksts

Publicēts: 30 novembris, 2023

Kategorija: Piedzīvojumi

Dalies

DOLCE VITA - dzīves baudīšana Itālijas iekārojamākajā salā - Kapri

Kad: 8. – 15. jūnijs 2024(5 naktis Kapri, 2 naktis Neapolē)

Terra tra tutte fecondissima (auglīgākā no visām zemēm). Saules un ēteriski zilās jūras gaismas pārejās ieskauta, Kapri ir brīnums acīm.

Vai tu proti no sirds atpūsties? Vai arī atpūtai nekad nepienāk īstais brīdis? Pat ja beidzot esi saorganizējis sevi atvaļinājumam, vai proti atlaist ikdienas atbildību, ļauties mieram, būšanai šeit un tagad un vienkārši baudīt?

Brauc mums līdzi uz Itālijas iekārojamāko salu Kapri un kopā ar Kristīni Balodi (klīniskais psihologs ar specializāciju seksoloģijā un partnerattiecību terapijā) iemācies paņemt pauzi, pamanīt, novērtēt, paskatīties uz sevi un apkārt esošo citādāk, izkopt sevī veselīgu hēdonismu un apzināti ļaujies Kapri salas burvībai. Kapri sala jau kopš seniem laikiem bijis magnēts tiem, kuri uzdrošinājušies pieskarties skaistajam, šķietami nesasniedzamajam, tam, ko bez atļaušanās domāt plašāk un gribēt košāk nav iespējams sasniegt.

Kas gaidāms?

Šo nedēļu veltīsim apzinātai baudīšanai un skaistumam. Vietas, apstākļu, sajūtu, mirkļa un notikumu baudīšanai. Jā, jā, mācēt baudīt nemaz nav tik vienkārši. Ja vien mums būtu tāda poga, ko varētu nospiest un ieslēgt baudīšanas režīmu: tā, tagad atslēdzies no ikdienas darbiem, nedarbiem, pienākumiem, atbildībām un baudi! Visu iespējams apgūt, ja zini kā un to praktizē ikdienā. Tādēļ aicinām tevi kopā ar Kristīni izkopt sevī veselīgu hēdonismu un piedzīvot burvīgo Kapri salu sirsnīgas un zinošas latvietes Solvitas sabiedrībā. Solvita dzīvo Florencē, ir mākslas zinātāja un gide. Viņa parādīs Kapri salu un mazliet Neapoles no sava skatpunkta.

Veselīgs hedonists ir cilvēks, kurš lūko pēc laimes un prieka apzinātā veidā, tas ir cilvēks, kurš vēlas svinēt dzīvi, bet arī dzīvot apzināti - bauda dzīves piedāvātos priekus, vienlaikus apzinoties savu izvēļu ietekmi uz ķermeni, prātu un labesamību ilgtermiņā.

Ko mēs darīsim?

Šis piedzīvojums būs īpašs. Kristīne mūs ievirzīs uz dzīves, sevis un apkārtnotiekošā baudīšanas takas un iedos instrumentus, kā sākt un prast paņemt pauzi, paplašināt to, kas ir, pavērties uz to kā uz ieguvumu, ar pateicības un prieka sajūtu. Paskatīties uz dzīvi ar vieglāku un rotaļīgāku attieksmi. Pēc rīta nodarbībām Solvitas vadībā dosimies apskatīt salu.

Salas savvaļīgā un savrupā puse atklājas staigājot pa tās senajām ieliņām un dabas parku takām (parco Astarita, sentiero dei Fortini Borbonici), savukārt, lai redzētu salas mazos līcīšus, klinšu krokas un ieslīdētu grotās, dosimies izbraucienā ar laivu apkārt salai. Baudīsim peldes jūrā, tversim jūras kraukšķīgumu un sauli, Itālijas īpašo gaismu, izbrauksim caur Faraljoni klintīm.

Būs iespēja ielūkoties arī slavenajā zilajā grotā, kas ir pazīstama kopš Romas laikiem, kad to izmantoja kā dabisku peldbaseinu. Mūsdienās atklāta tikai 1826.gadā.

Apmeklēsim villa Lysis, kur 20. gadsimta sākumā dzīvoja aristokrātiskas Parīzes ģimenes atvase Jacques d’Adelsward Fersen „viņš meklēja īpašu vietu, uz kāda pakalna.. lai no tās (villas) varētu vērot jūru, lai tā nebūtu tuvu pilsētas drūzmai, lai tā būtu nomaļa un tur varētu baudīt vientulību, lai tur varētu veidot savu pielūgsmes templi skaistumam“. Paviesosimies arī kādā privātā citrondārzā.

Anacapri ieliņās būs iespēja piemeklēt kārotākās krāsas Kapri sandales vai nozust pastaigu takās Cetrella ielejā, pirms tam, uzbraucot ar funikulieri Monte Solariokas ir salas augstākais punkts.

Kādā dienā viesosimies saules mīļotāja un zviedru ārsta Aksela Muntes villā, "Kad es atkal ieraudzīju Sanmikelu, man tā likās skaistāka nekā jebkad. Nams mazs, istabu arī maz, toties jo daudz lodžiju, terašu un lapeņu, lai skatītos jūrā, saulē un mākoņos, – dvēselei vajag vairāk telpas nekā miesai..." No Aksela Muntes grāmatas "Stāsts par Sanmikelu".

Šis būs laisks un baudīgs piedzīvojums, pieldīts ar saules un jūras peldēm, aromātiem, galvu reibinošiem dabas skatiem. Būs laiks neko nedarīt, iespējams izlasīt grāmatu, doties pastaigās, lutināt sevi. Nesteidzoties uzsūkt skaistumu, kas ir apkārt.

Kāpēc pievienoties Kapri brīvdienās un ko iegūsi?

* Tā būs nedēļa apzinātai baudīšanai un jēgpilnai atpūtai pasakainā vietā.
* Iespēja iepazīt sevi jaunā vietā.
* Iegūsi teorētiskas un praktiskas zināšanas par to, kas ir veselīgs hēdonisms un kā to piekopt, kā paņemt pauzi ikdienas skrējienā un justies mierā ar to.
* Jaunas, iedvesmojošas satikšanās.
* Zinošas un gādīgas vadītājas.
* Laiska atpūta prātam un ķermenim, jaunas zināšanas un piedzīvojums vienlaikus.

Kur mēs dzīvosim?

KAPRI (8. - 13.jūnijs)

Elegantā boutique stila četru zvaigžņu viesnīcā Syrene, kas atrodas Kapri centrā, slavenajā Kapri ielā Via Camerelle, kas ir 5 minūšu pastaigas attālumā no salas galvenā laukuma La Piazzetta. No viesnīcas dārziem paveras jauks skats uz kalniem un jūru. Āra peldbaseinā iespējams baudīt atspirdzinošas peldes, lai pēc tam atpūstos citronkoku ēnā pagalma restorānā.

Būs sajūta it kā mūs te jau sen gaidītu.

Dzīvosim twin istabās pa divi. Ja vēlēsies dzīvot viena istabā, tas ir iespējams par papildus samaksu.

NEAPOLE (13. - 15. jūnijs)

Pirms atgriezties mājās, divas dienas pavadīsim Neapolē un dzīvosim burvīgā mākslas namā Casa D'Anna ai Cristallini. Ēka pieder itāļu ģimenei un atrodas Sanità rajonā, kas ir senais vēsturiskais Neapoles centrs. Tas ir viens no pilsētās dzīvelīgākajiem rajoniem. Visa viesnīca būs tikai mūsu rīcībā. Īpaši iekārtotas guļamistabas, tearse un jumta dārzs, kur atvilkt elpu no pilsētas kņadas.

Dalībnieku skaits: 8

Aicinām kompānijā gan dāmas, gan kungus. Pa vienam vai divatā, kā vien sirds vēlas.

Piedzīvojuma cena: 2590 eur vienai personai. Pirmā iemaksa 400 eur, atlikušo summu iespējams sadalīt trīs maksājumos.

Iekļauts: uzturēšanās viesnīcās un brokastis, gids, transports un transfēri no Neapoles uz Kapri un atpakaļ, pārvietošanās pa salu, apskates vietas, izbrauciens ar laivu, Kristīnes Balodes darbnīcas.

Papildus: avio biļetes Rīga-Neapole-Rīga, pārējās ēdienreizes, personīgie tēriņi.

Izsmalcinātība un estētika, luksuss un savvaļa. Itālijas vieglums un bezrūpība. Skaists vasaras sākums bezgala šarmantā vietā.

PIETEIKTIES ŠEIT


Jautājumu gadījumā raksti uz epastu: zane@imperfekt.com vai zvani pa tālruni: 20214277.

Foto: unsplash, no viesnīcu arhīva


uz visām nodarbībām

Publicēts: 30 novembris, 2023

Kategorija: Piedzīvojumi

 

Dalies


0 komentāri

Lai komentētu nepieciešams autorizēties.

Ienākt ar E-pastu