Zilais ielāps

— Māris Teikmanis

Zilais ielāps

— Māris Teikmanis

Raksts

Publicēts: 21 septembris, 2018

Kategorija: Žurnālā

Dalies

(Fragments no raksta)

(...)

“Būsi darbā? Man tev kaut kas jāizstāsta!” ar kādām desmit izsaukuma zīmēm beigās Krista rakstīja man ziņu visai agrā otrdienas rītā. Ierados pēcpusdienā. Viņas acis mirdzēja. Bija noticis TAS. Lai gan iepriekšējā vakarā vēl centos atrunāt pieņemt Kristiana aicinājumu iet uz krogu, viņa izdarīja tieši pretējo. Nakts beidzās pie viņas. Drīz vien beidzās arī viņas acu mirdzums, jo no saviem laukiem atgriezās Linda. Džeks it kā turpināja kantēties viņai klāt, bet tajā pašā laikā nedarīja neko, lai viņu vienas nakts triks pārtaptu par kaut ko līdzīgu attiecībām.

Protams, neveiklā situācija vasaras karstumā Kristu lauzīja kā tāda smaga gripa ziemas spelgonī. Sacerējusies un nogribējusies kā pusaudze, savā prātā nākotnes variantu formulas zīmēja kā trīsdesmitpiecgadniece, bet bēdu emocijās par bezbērnu dzīvi un vientulību dalījās kā simtnieku piedzīvojusi ome.

Es Kristā rūpīgi klausījos, bet nu jau mazāk dalījos padomos. Jo man tādu vienkārši sāka trūkt. Līdzīgs trūkums mani apciemoja pērn novembrī, kad pēc pāris kino un krogu apmeklējumiem viņa arvien uzstājīgāk vakaros un arī citos diennakts laikos sāka man rakstīt visādas pļāpas. Toreiz darba kolēģi bijām tikai dažus mēnešus. Un tad man pēkšņi iegāza pa galvu, it kā būtu paslīdējis uz rudenī apsarmojuša bruģa. Ieķērusies! Nespēdams to pateikt acīs, kā tāds gļēvulis uzrakstīju Kristai, lai citas kolēģes ampelēšanos ap mani neņem vērā, jo esmu visai pārliecināts, ka viņa zina manu geja būšanu. “Bet varbūt tu esi biseksuāls,” pēc neveiklas dažu teikumu apmaiņas viņa apvaicājās un ironiski pateica paldies, kad īsumā atbildēju: “Šito triku esmu tieši trīs reizes izmēģinājis. Nē! Pirmajā reizē kojās nekas nesanāca. Otrajā šķita, ka viņas vīra iespējamā atgriešanās no komandējuma mani traumē. Trešajā nebija šķēršļu, bet vienalga nokāpu pusceļā.”

Turpmākajā sarakstē Krista uzvedās tā, it kā es būtu pelēks lielveikala konsultants, kas pēc ilgākas meklēšanas paziņo, ka tādas preces mūsu veikalā diemžēl nav.


Foto: Shutterstock


uz visiem lasāmgabaliem

Publicēts: 21 septembris, 2018

Kategorija: Žurnālā

Visu rakstu lasiet žurnālā Imperfekt

Rudens 2018

 

Dalies


0 komentāri

Lai komentētu nepieciešams autorizēties.

Ienākt ar E-pastu