Ziemassvētku filmas

— Laura Lauziniece

Ziemassvētku filmas

— Laura Lauziniece

Raksts

Publicēts: 17 decembris, 2019

Kategorija: Žurnālā

Dalies

Grozies kā gribi, bet Ziemassvētku sezona bez Ziemassvētku filmām nav iedomājama. Jau piecpadsmito reizi tu skaties un skaidri zini, ka Kevins cīnīsies ar ļaunajiem zagļiem, ka Bridžitai Džonsai Hjū Grānts salauzīs sirdi un Grinčs atplauks smaidā, kad viņu uz vaidziņa nobučos mazā Sindija Lū, bet tur neko nevar darīt. Šīs filmas var salīdzināt ar vecmammas speķpīrādziņiem – liec galdā kaut visus pasaules brīnumus, bet speķpīrādziņi tāpat pazudīs pirmie.

Brīnums 34. ielā (Miracle on 34th street) (1994)

Režisora Džordža Hjū stāsts par 1947. gadā uzņemtās kino lentes versiju. Sešgadīgo Sjūzenu, kurai nav nekādu šaubu par bērnības neiztrūkstošo brīnumu - Ziemassvētku vecītis neeksistē. Mamma viņai sen jau izstāstījusi patiesību, tāpēc Sjūzana nemaz necer, ka varētu saņemt Ziemassvētku dāvanas. Taču beidzot Sjūzana saņem ļoti vērtīgu dāvanu - kādu, kam noticēt.

Viens pats mājās (Home Alone) (1990)

Ja tu neesi redzējis šo filmu, tad tu dzīvo kaut kādā paralēlā pasaulē. Stāstu zina visi, Kevinu arī. Filmas pirmizrāde notika 1990. gadā. Pirmizrādes nedēļā filma kļuva par kases grāvēju, nopelnot vairāk nekā 17 miljonus dolāru. ASV tā bija skatītākā filma 12 nedēļas pēc kārtas un līdz 1991. gada jūnijam noturējās pasaulē skatītāko filmu desmitniekā. Filma iekļauta Ginesa rekordu grāmatā, kā visu laiku ienesīgākā sava žanra filma.

Kā Grinčs nozaga Ziemassvētkus (How the Grinch Stole Christmas) (2000)

Tā ir amerikāņu Ziemassvētku fantāzijas komēdijfilma, kuras režisors ir Rons Hauards. Filmas sižets veidots pēc Doktora Seusa grāmatas ar tādu pašu nosaukumu. Šī bija pirmā Seusa grāmata, kas tikusi ekranizēta pilnmetrāžas filmā. Grinču filmā attēlo Džims Kerijs, kas jau ir lieliski. Grinčs tiek izraidīts no pilsētas, kur visi svin Ziemassvētkus. Grinčs vēlas atriebties, izbojājot Ziemassvētku noskaņu pilsētā, nozogot svētku rotājumus un dāvanas. Ieguvusi Amerikas Kinoakadēmijas balvu par labāko kostīmu dizainu.

Brīnišķā dzīve (It’s a Wonderful Life) (1946)

Režisora Frenka Kapras stāsts par Džordžu Beiliju (attēlo Džeimss Stjuarts), vīru, kas ir pametis novārtā savus sapņus, lai palīdzētu citiem cilvēkiem un kura nenovēršamā pašnāvība Ziemassvētku vakarā izraisa viņa sargeņģeļa Klerensa Odbodija ierašanos. Viņš Beilijam parāda to Bedfordfalsā dzīvojošo cilvēku dzīves, kuras Beilijs bija ietekmējis, pasaulē, kurā viņa nav. Filma tika nominēta piecām Amerikas Kinoakadēmijas balvām, tai skaitā kā labākā filma. Amerikas Kinoinstitūts to ierindoja starp 100 labākajām ASV filmām, tāpat tā tika ierindota institūta iedvesmojošāko filmu saraksta pirmajā vietā.

Brīnums 34. ielā (Miracle on 34th street ) (1947)

Amerikāņu Ziemassvētku filma, kuras režisors ir Džoržs Sītons. Stāsts par Macy’s Ņujorkas lielveikala Ziemassvētku vecīti, kurš apgalvo, ka ir īstais Ziemassvētku vecītis. Kino lente tika nominēta Amerika Kinoakadēmijas balvai četrās nominācijās. Amerikas Kinoinstitūts filmu ierindoja 9. vietā 100 iedvesmojošāko amerikāņu filmu sarakstā, kā arī nosauca to par 5. labāko filmu fantāzijas žanrā. 2005. gadā filma tika iekļauta ASV Kongresa bibliotēkas Nacionālajā kinoreģistrā kā "kulturāli, vēsturiski vai estētiski nozīmīga filma".

Acis plaši aizvērtas (Eyes Wide Shut) (1999)

Režisora Stenlija Kubrika drāma, kurā Nikola Kidmena un Toms Krūzs pielika punktu savām attiecībām. Varbūt tā nebūs gluži ierasta Ziemassvētku filma, bet noderēs sarkanvīna glāzes vakaram, kad atslēgties no “Fa la la la” pantiem un iegrimt velvetīgī erotiskā Ziemassvētku atmosfērā.

Laipni lūgta ģimenītē (Family Stone) (2005)

Režisora Tomasa Bezukas filma ar lielisku aktieru sastāvu: Reičela Makadamsa, Sāra Džesika Pārkere, Daiena Kītone, Lūks Vilsons un citi. Meredita ir konservatīva uzņēmēja, kura kopā ar savu draugu Everetu dodas svinēt Ziemassvētkus pie Evereta ekscentriskās ģimenes. Drīz vien Meredita saprot, ka viņa neiederas Evereta brīvi domājošajā ģimenē. Nu, un citi Ziemassvētku trakumi.

Tāda ir mīlestība (Love Actually) (2003)

Romantiska komēdija, kuras scenārija autors un režisors ir Ričards Kērtiss. Filmā galvenās lomas atveido vairāki ievērojami britu aktieri – Hjū Grānts, Kolins Fērts, Keira Naitlija, Rovans Atkinsons un citi. Sižetu veido vairākas līnijas, kas vietām filmā sastopas, tomēr būtībā ir savstarpēji nesaistīti mīlas stāsti laika posmā pirms un pēc Ziemassvētkiem. Kaut arī viņi visi dzīvo atšķirīgas dzīves, kaut kas viņus šos varoņus vieno - īsta mīlestība.

Brīvdienas (2006)

Romantiska amerikāņu komēdija, kuras režisore, scenārija autore un viena no producentiem ir Nensija Meijersa. Galvenās lomas filmā atveido Kamerona Diaza, Keita Vinsleta, Džūda Lovs un Džeks Bleks. Divas sievietes dzīvo katra savā pasaules malā, taču abas ir vīlušās romantiskās attiecībās, iepazīstas internetā un nolemj Ziemassvētku brīvdienās apmainīties ar adresēm un padzīvot viena otras mājā. Lieliska Kameronas Diazas un Keitas Vinsletas saspēle.

Bridžitas Džounsas dienasgrāmata (2001)

Kurš gan neatceras ainu, kad Bridžita Džounsa sastopas ar Dārsiju un ierauga viņa neglīgo Ziemassvētku džemperi? Neprecētā, 30 gadus vecā Bridžita Džounsa nolemj mainīt savu dzīvi un sāk rakstīt dienasgrāmatu. Džounsa apņemas atteikties no sliktiem ieradumiem, nomest lieko svaru un atrast vīru. Kurš būtu domajis, ka viņai nāksies izvēlēties no divim lieliskiem vīriešiem? Viegla un garšīga britu komēdija.

Četri Ziemassvētki: visur labāk nekā mājās (2008)

Breds un Keita ir nolēmuši sagaidīt Ziemassvētkus kopā ar saviem vecākiem, taču šo apņemšanos sarežģī apstāklis, ka viņu abu vecāki ir izšķīrušies. Līdz ar to, divu ģimeņu apmeklējums pārvēršās nepieciešamībā apmeklēt četrus atsevišķus cilvēkus, kopā ar katru nosvinot atsevišķus Ziemassvētkus. Galvenajās lomās Rīza Viterspūna un Vinss Vons.


uz visiem lasāmgabaliem

Publicēts: 17 decembris, 2019

Kategorija: Žurnālā

Visu rakstu lasiet žurnālā Imperfekt

Ziema 2019

 

Dalies


0 komentāri

Lai komentētu nepieciešams autorizēties.

Ienākt ar E-pastu