Vintidžs kokteiļbārā

— Jolanta Sēnele

Vintidžs kokteiļbārā

— Jolanta Sēnele

Raksts

Publicēts: 01 augusts, 2018

Kategorija: Garšas & Baudas

Dalies

Sezonas karstākais (vai rūgtākais?) kokteilis - Negroni.

Džintoniku un aperolspritsu nogurdinātājām, un tām, kam dzīve liekas par saldu - Negroni ir šīs sezonas karstākais kokteilis, ko, kā zina teikt Tatler, britu augstāko aprindu glancētā bībele, dzerot pat tie, kam tas negaršo. Jā, Negroni nav vienkārši pieradināms, un varbūt tieši tāpēc šis gandrīz 100 gadus vecais kokteilis nav pirmais - un pat ne desmitais! -, kas ielec prātā, kad jānosauc klasiskie kokteiļi. Toties, ja ticam ēdienu guru Džeimijam Oliveram, tas labi stimulē gremošanas orgānu saimniecību, un, par laimi, tajā ir arī daudz ledus (laikam nav lieki jāpaskaidro, kādēļ tas ir noderīgi tieši šovasar.)

Kokteiļa garša paģēr ļoti trenētas garšas kārpiņas: klasiskā recepte sastāv no džina, saldā vermuta un Campari attiecībās 1:1:1, kas pārlietas pāri ledum un dekorēts ar apelsīna šķēlīti vai citrusa mizas spirāli. Negroni izredzes iepatikties krietni palielinās, ja esi bijusi keila (lapu kāposta), Briseles kāpostu, melnās šokolādes un kafijas fane - tavas garšas kārpiņas jau būs pieradušas pie rūgtuma. Citādi varbūt ir vērts ziņkāri remdēt ar kādu no “atvieglotajām” Negroni versijām. Tā Negroni Sbagliato džina vietā izmanto prosecco, bet Americano kokteilī to aizstāj ar sodas ūdeni (limonādi). Starp citu, leģenda vēsta, ka tieši no pēdējā ir radies Negroni, kad kāds grāfs, vārdā Kamillo Negroni, palūdza Florences kafejnīcā, lai viņam Americano glāzē pielej klāt vēl mazliet džina. Bet atgriežoties pie paša kokteiļa, džina vietā var izmantot jebkuru citu stipro alkoholu, vai tas būtu rums, viskijs vai tekila - derēs jebkas.

Tām, kam rūgtums un stiprums nekādās variācijās neiet pie sirds, vēl joprojām, protams, “atļauts” ir gan džins ar toniku, gan šampanietis. Bet visu, kam ir vairāk grādu nekā kefīram, tomēr baudiet ar mēru un prātu.


uz visiem lasāmgabaliem

Publicēts: 01 augusts, 2018

Kategorija: Garšas & Baudas

 

Dalies


0 komentāri

Lai komentētu nepieciešams autorizēties.

Ienākt ar E-pastu