Tik sarežģīta mīlestība

— Inga Gorbunova

Tik sarežģīta mīlestība

— Inga Gorbunova

Raksts

Publicēts: 06 februāris, 2018

Kategorija: Par visu ko

Dalies

Un reizē nekā sarežģīta. Kā ar jebko šajā pasaulē – viss izskatās tieši tā, kā uz to paskaties. Var jau, protams, visu gadu gaidīt Valentīndienu, lai tad beidzot atzītos kādam (vai varbūt visai pasaulei), ka mīli. Un visās citās dienās izlikties, ka tāda lieta uz tevi nemaz neattiecas, jo esi savā ārkārtīgi svarīgajā ikdienas skrējienā. Vai gluži pretēji – visu gadu gaidīt, kad varēsi piepildīt sociālos tīklus ar 14.februāri un tā svinētājus ar tik nicīgiem ierakstiem, ka visiem sirds formas baloniem būtu panikā jāsašļūk un svētajam Valentīnam uz sava mākonīša jānosarkst. Par to, ka savulaik atļāvies ieviest šo mīlestības dienu un šitik neglīti komercializējis turpmākos gadsimtus. Un pat Latvijā iefiltrējis šos “svešos” svētkus.

Bet ziniet...Ko mēs tagad daudz vairs varam saprast par Valentīnu un viņa nolūkiem? Tomēr gribētos domāt, ka viņš nebija uz šo lietu raudzījies tik šauri.

It kā citās dienās mīlestība nez kur pazustu un tad nu visi attaptos, ka tieši 14. februārī jāizpilda pienākums to atcerēties. Vai, ka tā ir vienīgi iemīlējušos jauniešu svinamdiena, bildinājumu diena un tamlīdzīgi.

Vai diena par godu cilvēkiem, kas mēdz aizmirst visas iespējamās gadadienas un tad Valentīndienā var reabilitēties par visu, jo – kā gan var nepamanīt Valentīndienu, vai ne?

Lai nu ko viņš tur bija ar to visu pasākumu domājis, dzīve tomēr iet uz priekšu un viss, kas nav palicis pagātnei piederīgs, attīstās tai līdzi. Arī svētki. Valentīndiena ir svētki, kuri nekādā veidā nemazina mīlestības svarīgumu ikdienā.

Protams, nekas nelīdzinās tai sajūtai, kad pārvietojies pa dzīvi it kā pussolīti virs zemes, enerģija tevī burtiski virmo un faktiski nekam citam vairs nav nozīmes. Tu esi iemīlējusies. Un tev ir pilnīgi vienalga, kas tur plosās tavā galvā un asinsritē - serotonīns, dopamīns, vai vēl kāda bioķīmija. Tu nedomā, ka tam varētu būt kāds zinātnieku izpētīts noilgums, tu esi lidojumā un visi pētītāji tev absolūti vienaldzīgi. Šī sajūta ir liela dāvana un žēl, ka nav iegūstama ( un saglabājama) ne ar pašiedvesmu, ne injekcijām, ne arī kā citādi. Vai nu ir, vai nav. Ja ir, - izbaudi un svini katru dienu.

Tomēr mīlestība nav tikai par to.

Mīlestība ir daudz, daudz plašāka.

Foto: Luf rāmītis "Tu esi mans zelta gabaliņš"

Bērna rociņa tavā plaukstā un “mammīt, es tevi mīlu”. Vecāku “ tikai uzmanies”. Draugu klātbūtne dienās, kad visiem mākoņiem šķiet pazudušas zelta maliņas. Vienkārši kāds labs vārds un smaids īstajā brīdī, un tu jau to sajūti. Mīlestība vienmēr ir klātesoša, kad to pamani, ļauj tai tādai būt un neslēpies pati no sevis.

Bet Valentīndiena patiesībā ir tikai vēl vieni skaisti svētki, kuros pievērsties tiem, kurus mīlam. Tie nekādā veidā netraucē savu uzmanību izrādīt arī visās citās gada dienās. Ielikt kādam kabatā kartīti ar atgādinājumu, cik svarīgs viņš tev ir. Aizsūtīt ziedus. Vienkārši apskaut. Un, ja runājam par dāvanām, tad vērtīgākās vienmēr ir tās, kuras personiskas un īstas.


Ilustrācija: Sanda Undzēna


uz visiem lasāmgabaliem

Publicēts: 06 februāris, 2018

Kategorija: Par visu ko

 

Dalies


0 komentāri

Lai komentētu nepieciešams autorizēties.

Ienākt ar E-pastu