Socmediju glancētās omes

— Jolanta Sēnele

Socmediju glancētās omes

— Jolanta Sēnele

Raksts

Publicēts: 22 oktobris, 2018

Kategorija: Par visu ko

Dalies

Foto no Linas Sleiteres Instagram konta @iconaccidental

“Re, kā, izrādās  - sievietes arī noveco! Un viņām ir grumbas un sirmi mati ar’!” Tā varētu iesaukties kāds, kas dienām ilgās viedtālruņa bakstīšanas laikā nejauši ir uzgājis instagramā Badiju Vinkliju (Baddie Winkle) vai Linu Sleiteri (Lyn Slater). Viņas varbūt ir populārākās, bet nav vienīgās no tām sirmajām interneta personībām, kas sevi ironiski dēvē par insta-grannies (insta-omes), bet ko mārketinga pulētāji nosaukuši par “elastīgo paaudzi”. 

Badija Vinklija ar saviem 90 gadiem un 3,8 miljoniem sekotāju ir absolūta Instagram ikona. Viņas stils, nu vismaz šajā socmedijā izrādītais, ir neiedomājami ekscentrisks un liktu skaudībā noelsties ne vienai vien padsmitniecei. Badijai nekas nav nedz pārāk īss vai ciešs, nedz parāk neonkrāsains vai rozā, nedz pārāk pūkains vai spīdīgs. Kā leģenda vēsta, par ikonu viņa kļuva nejauši, kad pirms četriem gadiem uzlaikoja mazmazmeitas batikoto T-kreklu un šortus. Radiniecei tik ļoti iepatikās, kā vecome izskatās, ka ar viņas bildi mazmazmeita padalījās socmedijos, bet Badijai, kas īstajā vārdā ir Helēna Ruta Elama van Vinklija, iepatikās šī ķecerīgā padarīšana. Vēlāk viņa presē atzina, ka tieši Badija viņai palīdzēja tikt galā ar vīra un dēla nāvi. “Nekad nav par vēlu sevi izgudrot no jauna,” piebilda zvaigzne, kuras socmediju moto ir: “Čiepjot tavu vīrieti kopš 1928. gada”. 

Badija Vinklija svin. Foto - @baddiewinkle

Lina Sleitera ir kaut kas absolūti pretējs Badijai. Ar saviem 64 gadiem un 536 tūkstošiem Instagram sekotāju, šī profesore ir viena no tām, kas “lūkojas uz vecumu ar tādu nekaunību, kas var tikai skaust,” raksta The New York Times. Šķietamā nevērībā Sleitere bildēs miksē Comme des Garçons, Yohji Yamamoto un nejaušus atradumus, un viņas stils ir ass, nepiegludināts un intelektuāls. “Modei un skaistumam ir jābūt baudai, nevis jārada stress un nervozitāte,” viņa raksta savā blogā accidentalicon.com, un turpina: “Es izmantoju savu ietekmi, lai sludinātu šo ideju.” 

Lina Sleitere sludina nepieradinātu, taču intelektuālu stilu. Foto - @iconaccidental

Dženija Kī (Jenny Kee), austrāļu māksliniece un adījumu dizainere ar 71 gadu un 33,5 tūkstošiem sekotāju, uzsver The New York Times, ka “mēs nebūsim nekādas mazas, vecas kundzītes, kas sēž pansionātā ar zili krāsotiem matiem, bet, ja arī mēs nonāksim pansionātā, mēs tur būsim ar visu savu marihuānu, veselīgo pārtiku un mūsu lielisko stila izjūtu.” To apliecina arī Sleitere: “Kad bijām jaunas, mēs dedzinājām krūšturus un sludinājām brīvu mīlu. Mēs ķērām kaifu regulāri. Kāpēc gan mums būtu jāpieņem tas vecuma tēls, kāds bija mūsu mātēm?” Kaut viņu misija sākotnēji varbūt nemaz nebija lauzt pagurušos stereotipus attiecībā par to, ko nozīmē novecot un kā tad ir jāizskatās sešdesmit, septiņdesmit vai astoņdesmit gados, tomēr tieši viņas uzskatāmi parāda, ko tas nozīmē un kā ar to sadzīvot. Un to, izrādās, ir ļoti gaidījušas nevis viņu vienaudzes, bet gan piecdesmit, četrdesmit gadus jaunākās sievietes. Kā atklāj Sleitere, viņas sekotāji ir tieši vecumā no 25-35 gadiem un kāda cita Instagram sirmā zvaigzne norāda, ka viņa vairākkārt ir saņēmusi reakciju no stipri par viņu jaunākām sievietēm, kas sakās: labi, ka ir tāds sirmuma piemērs. 

Dženija Kī: "Mēs nebūsim mazas, vecas kundzītes, kas sēdēs pansionātā!" Foto - @jennykeeoz

Šo vecuma “jaunatklāšanu” izmanto arī modes un reklāmas industrija gan nolīgstot sirmās socmediju zvaigznes, ieskaitot Sleiteri un Vinkliju, gan velkot ārā no aizmirstības izbijušas supermodeles. Tā Jasmīna Le Bona (53) parādījās Armani reklāmā un Izabella Roselīni (65) ir atgriezusies kā Lancome seja. Pirms trim gadiem Celine par reklāmas kampaņas seju bija izvēlējusies tolaik 80 gadus veco dzejnieci Džoannu Didionu. Vai drīzumā plakātos un uz mēles varēs redzēt tikpat daudz grumbu un sirmuma kā uz ielas, laiks rādīs, bet šķiet, ka tas ir tikai atkarīgs no tā, cik skaļi mēs paudīsim savu pagurumu no sludinātā, bet nereālā skaistuma ideāla. 

Te daži Instagram “sirmie konti”, ko vērts aplūkot: 

https://www.instagram.com/iconaccidental/?hl=en

https://www.instagram.com/seniorstylebible/?hl=nl

https://www.instagram.com/jennykeeoz/?hl=en

https://www.instagram.com/baddiewinkle/?hl=nl

https://www.instagram.com/saramaijewels/
uz visiem lasāmgabaliem

Publicēts: 22 oktobris, 2018

Kategorija: Par visu ko

 

Dalies


0 komentāri

Lai komentētu nepieciešams autorizēties.

Ienākt ar E-pastu