Sekss – pieejams un brīvs no kauna. Kā ar to sadzīvot?

— Linda Curika

Sekss – pieejams un brīvs no kauna. Kā ar to sadzīvot?

— Linda Curika

Raksts

Publicēts: 09 septembris, 2017

Kategorija: Žurnālā

Dalies

Ir agrs pusdienlaiks. Lokālu Veldze pārpildījuši blakus esošo biroju pusdienotāji. Pie letes sēž divas divdesmitgadnieces. Stilīgas, tetovētām rokām, vasarīgās kleitas. Abas svaipo tinderi un dzer kafiju. “Paskaties uz šo,” viena saka. “Fui, es viņu zinu.” Viņas svaipo kādu pusstundu, dodas uzpīpēt un atkal atgriežas pie bāra letes. Pēc četrdesmit minūtēm viena no viņām ir sarunājusi randiņu, bet otrai “beidzās vīrieši”. 

Tinderis (ja nu kāds to vēl nezina) darbojas šādi: reģistrējies, ieliec īsu biogrāfiju, dažas bildes, norādi, kāda vecuma un dzimuma cilvēki tevi interesē un cik kilometru attālumā viņiem jāatrodas. Sistēma ģenerē attēlus, un tu viņu bildes bīdi (svaipo) pa labi, ja tev patīk, un pa kreisi, ja nepatīk. To pašu dara arī otrā pusē, un, ja interese sakrīt, var sākties sarakste. Tu nekad nezini, kuriem cilvēkiem tu nepatiki, un otrādi. Viena paziņa šādi satika seksīgu argentīnieti, un pēc pusgada izrādījās, ka mīlestība ir tik kaislīga, ka bija jāpārvācas uz Argentīnu. Tagad viņi dzīvo kopā.

“Es ienīstu tinderi,” saka mana draudzene. Un turpina bīdīt bildes pa labi un pa kreisi, līdz “beidzas vīrieši” desmit kilometru attālumā.

Piemēram, bārā tu vari iepazīties ar divām vai trim sievietēm, un nav nekādas garantijas, ka tas viss nonāks līdz intīmām attiecībām, bet tinderī tu vari sarunāt pat trīs randiņus dienā, un vismaz viens no tiem beigsies ar seksu. Tā man stāsta Jānis, kas vienmēr cenšoties pateikt, ka viņu neinteresē nopietnas attiecības, lai sievietes “nesaceras”.

Tas, ko mūsu paaudze un paaudzes, kas nāks pēc mums, piedzīvo, varētu būt nosaucams par partnerattiecību apokalipsi. Veids, kā heteroseksuāli indivīdi atrod viens otru, ir bijis nemainīgs kopš agrārās revolūcijas. Ir bijušas kultūru atšķirības, tomēr kopumā lielākās pārmaiņas ienesis tieši internets. Agrāk cilvēki savu partneri atrada, pateicoties paziņām, draugiem, kaimiņiem, bet tagad robežu vairs nav. Līdzko radās internets, uzreiz attīstījās portāli, kas palīdzēja vienam otru atrast – seksam un attiecību veidošanai. Iepazīšanās portāli un aplikācijas ir populāri visās vecuma grupās gan sieviešu, gan vīriešu vidū. Draudzene, kas braukā pa Latvijas skolām un apmāca skolotājus, no kuriem lielākā daļa ir sievietes, stāsta, ka populārākā interneta lapa, ko viņas izmanto, ir ārvalstu iepazīšanās portāli.

Un ir mainījies vēl kas. Ulmaņlaikos cilvēki apmainījās ar garām, nepiepildītas kaisles pārpilnām vēstulēm, bet šodien pietiek ar sava locekļa foto, ko nosūtīt sveiciena vietā, vai ziņu “Smuki pupi, negribi no*isties?”.

Agrāk iepazīšanās internetā prasīja apmaiņu ar vēstulēm, kas savukārt prasīja laiku, bet šodien viss ir pārvirzījies uz mobilajām ierīcēm un aizņem apmēram tikpat daudz laika, cik pasūtīt Ryanair biļetes. Un pieredze pavisam ne nejauši atgādina iepirkšanos interneta veikalā, tikai šoreiz tas ir cilvēks, kuru tu izvēlies. Vai neizvēlies.

Visu rakstu lasi IMPERFEKT Rudens numurā


uz visiem lasāmgabaliem

Publicēts: 09 septembris, 2017

Kategorija: Žurnālā

Visu rakstu lasiet žurnālā Imperfekt

Rudens 2017

 

Dalies


0 komentāri

Lai komentētu nepieciešams autorizēties.

Ienākt ar E-pastu