Sabiedrības viedoklis

— Ksenija Andrijanova

Sabiedrības viedoklis

— Ksenija Andrijanova

Raksts

Publicēts: 09 septembris, 2017

Kategorija: Žurnālā

Dalies

Man patīk mans dzīvoklis. Pašā pilsētas centrā. Mazs, kompakts, bet ar lielu skapi, glaunu vannas istabu un vienmēr ciemiņiem atvērtām durvīm. Pirms nedēļas pie manis atnāca draudzene, atnesa vīna pudeli un aizgāja pēc vieniem naktī. Vakar pa atvērtu logu ienāca zirneklis, neatnesa neko un tika izsviests ārā uzreiz. Šodien es nevienu negaidīju. Kaut kas atnāca pats.

Tā bija pelēka, bezveidīga un plūstoša viela ar tūkstošiem acu, kas izsūcās cauri aizvērtām durvīm, kad plika stāvēju vannas istabā pie spoguļa. Jau domāju, ka tūlīt to piemeklēs vakardienas zirnekļa liktenis, bet tik viegli tā nepadevās – izsūcās pa pirkstu starpām un, izmesta pa logu, pārvarēja gravitācijas likumu un vilkās atpakaļ. Palikusi bez spēka, klusi apsēdos uz vannas malas un pajautāju, kas tā tāda vispār ir. “Sabiedrības Viedoklis,” atbildēja viela. “Atnācu, lai pamācītu tevi, kādai jābūt īstai sievietei.” Lēni, glumi un ar klusu, bet čīkstošu skaņu tā iesūcās katrā smadzeņu rieviņā un sāka dot pavēles vajadzības izteiksmē.

“Tev jābūt seksīgai,” Sabiedrības Viedoklis man teica. Neko darīt, jāklausa. Paņēmu jaunu topiņu un izgriezu trīsstūri krūšu apvidū, lai sanāk smuks dekoltē. Taču – ak neraža! –, kad Dievs dalīja lielas krūtis, es stāvēju rindā pēc spējas pabeigt augstskolu. Bet, kā zināms, ko Dievs nav devis, to ķirurgs izlabos. Pāris tūkstošu eiro, pāris nedēļu neciešamās sāpēs, un jauns krūšu pāris lepni krīt ārā no topiņa. Abonements pie kosmetologa, abonements uz solāriju, abonements uz body shape procedūrām, un nu es esmu gatava, tikai, izskatās, vēl jāpaņem abonements uz zupas virtuvi. Lepni atnācu atrādīties nelūgtajam ciemiņam cerībā uz uzslavām. “Izskaties pēc padauzas,” teica Sabiedrības Viedoklis. “Der tikai vienai naktij, nav sievas materiāls. Neviens ar tādu negribēs ilgstošas attiecības, izklaidi vien. Vīrieši prec tikumīgas meitenes.”

Mājienu sapratu. Sašuvu sagriezto topiņu atpakaļ, uzvilku garus svārkus, savācu matus smukā copē, aizgāju uz kulinārijas kursiem un pievienojos vietējai draudzei, nosoloties saglabāt sevi tīru, līdz satikšu Īsto Vīrieti.

Visu rakstu lasi IMPERFEKT Rudens numurā


uz visiem lasāmgabaliem

Publicēts: 09 septembris, 2017

Kategorija: Žurnālā

Visu rakstu lasiet žurnālā Imperfekt

Rudens 2017

 

Dalies


0 komentāri

Lai komentētu nepieciešams autorizēties.

Ienākt ar E-pastu