Par sievieti nepiedzimst, par sievieti kļūst. Kursos.

— Alise Zariņa

Par sievieti nepiedzimst, par sievieti kļūst. Kursos.

— Alise Zariņa

Raksts

Publicēts: 09 jūnijs, 2017

Kategorija: Žurnālā

Dalies

Pēdējā laikā neparasti spilgti izjūtu dažādu dzīves mācību klātbūtni ikdienišķā tērgāšanā. Esmu vērojusi sievieti, kas runā par nesen apgūtām zinībām. Par to, kā miršanas brīdī vajagot atmiekšķēt avotiņu galvā, lai gaisma un enerģija tiek ārā. Tikmēr viņas draudzene piekrītoši māj un norāda, ka viņa, protams, pēdējā laikā strādā vairāk ar apakšējām čakrām.

Citas divas draudzenes reiz apsprieda to, ka vēdiskais skolotājs teicis, ka viena no viņām nekādā gadījumā nedrīkstot dzemdēt meitenīti, jo tad izjukšot laulība. Trīs sievietes dalījās savā pieredzē, piedaloties akcijā “30 dienas svārkos”, neaizmirstot pieminēt no zemes uzsūkto enerģiju. “Latvietes karma”, grāmata, kas tika pārizdota, jo pirmais izdevums kļuva par gada pirktāko grāmatu, nebaidījās iet tālāk un pasludināt, ka, valkājot svārkus, mainoties sievietes hormonālais fons. Kas noved pie lēnāka apmatojuma augšanas, mazākām garastāvokļa maiņām, kā arī labāka ādas un matu stāvokļa.

Vēl draudzīgu roku pastiepjot Uģim Kuģim (“Labākā joga sievietei ir nevis joga, bet mājas sakārtošana”) vai Viesturam Rudzītim (kuram es nedarīšu to prieku, viņu citējot), mēs diezgan ātri varam salipināt kopā publiskajā telpā veikli ieslīdējušu ideju par īsto un pareizo sievišķību. To veido diezgan vienkāršotas garīgās prakses, atziņa, ka sievietei nedrīkst būt nekā svarīgāka par ģimeni un it sevišķi – vīrieti. Ģērbšanās, kas sevī ietver maigu sievišķību bez liekas agresijas, un rakstura īpašības, kas esot vismaz tikpat neizbēgamas un dabas iekodētas kā sievišķās dzimumpazīmes. Un šī jaunpiedzimusī vai varbūt atkalpiedzimusī sievišķības definīcija mani nebeidz pārsteigt un mulsināt.


uz visiem lasāmgabaliem

Publicēts: 09 jūnijs, 2017

Kategorija: Žurnālā

Visu rakstu lasiet žurnālā Imperfekt

Vasara 2017

 

Dalies


0 komentāri

Lai komentētu nepieciešams autorizēties.

Ienākt ar E-pastu