"Nekādas masu produkcijas"

— Dana Sinkeviča

"Nekādas masu produkcijas"

— Dana Sinkeviča

Raksts

Publicēts: 26 septembris, 2017

Kategorija: Par visu ko

Dalies

“Man svarīgi, lai rotas, ko veidoju, ir unikālas. Tās ir roku darbs, visu daru no nulles, nekādas Ķīnā štancētas masu produkcijas, “ saka Rasma Pušpure, māksliniece, kas radījusi Imperfekt rotu kolekciju.

Tā kā mums pašām arī nenāk par skādi ik pa brīdim sev atgādināt, ka drīkstam atļauties nebūt perfektas, tagad ikdienā valkājam Rasmas veidotās rotas. Paskatos uz savu rokassprādzi un – ahā, pareizi, es taču varu arī nebūt tā mūžīgā teicamniece. Tā vieglāk atcerēties. It īpaši tādām kā es, kam ik pa brīdim tomēr uznāk perfekcionisma lēkmes. Bet, ja godīgi, mums Rasmas rotas tā iepatikās, ka vienkārši aizrāvāmies. Rasma mūsu idejai par rotaslietu kolekciju trāpījās kā avene uz eklēra, jo viņai patīk radīt rotas ar vēstījumu un arī patīk staigāt pa neiemītām taciņām.

Rasma Pušpure ir rotu māksliniece, absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, šobrīd paralēli savam savam darbam studē doktorantūrā un strādā Metāla dizaina katedrā par izglītības metodiķi. Ikdienā Rasma nu nemaz nav perfekta, taču ir viens izņēmums – darbs. Tur nav atlaides. Un tas mums der.

Lai arī gredzeni nemaz nav Rasmas stihija, no mums veidotās rotu kolekcijas Rasmai pašai vislabāk patīk, kā sanācis tieši vienkāršais sudraba gredzens ar vārdu “Imperfekt”. “Tā, manuprāt, ir vissimboliskākā rota.”

„Es varu atļauties nebūt perfekta. Drīkstu, varu un gribu atļauties.  Atļauties sapņot. Atļauties mīlēt. Atļauties izzināt. Atļauties sasniegt mērķus. Atļauties kļūdīties. Atļauties neklusēt. Atļauties nejusties vainīga. Atļauties noplēst sev pašas uzlīmēto etiķeti. Atļauties izkāpt no citu satamborētiem rāmjiem. Atļauties būt perfekti neperfekta.”

Ja tas ir par Tevi, šīs rotas ir radītas Tev.

Ja esi ceļā uz to, arī tad tās ir domātas Tev.

Un tas ir arī par mums. 

Iepazīsties ar Imperfekt rotu kolekciju šeit


Foto - Elīna Upmane


uz visiem lasāmgabaliem

Publicēts: 26 septembris, 2017

Kategorija: Par visu ko

 

Dalies


0 komentāri

Lai komentētu nepieciešams autorizēties.

Ienākt ar E-pastu