Krāsnī cepts jērs ģimenes pusdienām

— Dana Sinkeviča

Krāsnī cepts jērs ģimenes pusdienām

— Dana Sinkeviča

Raksts

Publicēts: 20 janvāris, 2019

Kategorija: Garšas & Baudas

Dalies

Cepts jērs ar saknēm, garšaugiem un baltvīnu – perfekta maltīte svētdienas vai jebkuras citas ziemīgas dienas pusdienām ar ģimeni vai draugiem. Ieliec cepeškrāsnī uz 4-5 stundām un tikmēr dari citas lietas.

Jēru izcept mums palīgā nāca Linda un Ričards Džonsoni – tie paši, kuri saimnieko vairākās Stock Pot pusdienotavās. Brits no Eseksas un meitene no Latvijas, kas satikās, strādājot kazino, pēc 25 kopā pavadītiem gadiem tagad Rīgā gatavo ēdienu, kas pašus dara laimīgus.  

Kas vajadzīgs?

4-6 porcijas

Jēra kāja, stilbiņš vai plecs ar kaulu, apmēram 2,5 kg*Pudele sausa baltvīna*100 grami sviesta*3 lieli baltie vai šalotes sīpoli, sagriezti daivās*1 ķiploks, sakne nogriezta, bet nemizots*2 puravi, notīrīti un sagriezti lielos gabalos*50 gramu olīveļļas*100 gramu svaiga rozmarīna un timiāna, dažas laurlapas*2–3 kg dažādu sakņu: kartupeļi, burkāni pastinaki, kāļi, notīrīti un sagriezti lielos gabalos*Sāls, pipari.

Kā pagatavot

1. Uzkarsē krāsni līdz 170 grādiem.

2. Dziļā cepamajā traukā uz plīts apcep jēru olīveļļā, lai būtu brūns no visām pusēm. Pievieno sāli un piparus.

3. Apkārt liek visas saknes un garšaugus, pielej vīnu un pieliek sviestu.

4. Visu trauku aptin ar foliju un liek krāsnī uz 4–5 stundām, pēdējās pāris stundas temperatūru samazina līdz 150 grādiem. Ik pa laikam pārbauda, vai nevajag pieliet nedaudz ūdens. Dārzeņiem finālā jābūt ļoti mīkstiem un no baltvīna vajadzētu izveidoties mērcei.

Jo ilgāk jēru gatavosiet, jo garšīgāks tas būs. Varat cept arī 6–7 stundas. 

Foto – Andrejs Ņikiforovs un Shutterstock


uz visiem lasāmgabaliem

Publicēts: 20 janvāris, 2019

Kategorija: Garšas & Baudas

 

Dalies


0 komentāri

Lai komentētu nepieciešams autorizēties.

Ienākt ar E-pastu