Kā nepārēsties ballīšu sezonā?

— Monta Vaska

Kā nepārēsties ballīšu sezonā?

— Monta Vaska

Raksts

Publicēts: 23 decembris, 2018

Kategorija: Garšas & Baudas

Dalies

Šis ir jautājums, kas dzen izmisumā daudzus: kā svinēšanas maratonā izbēgt no neprātīgās pārēšanās? Jo vienalga, kurā pasaules malā tu atrodies – šajos svētkos cilvēki sanāk kopā pie bagātīgi klātiem galdiem, lai ēstu, dzertu un priecātos.

Protams, ja ļoti gribas, var arī kārtīgi pieēsties. Atļauties un – miers. Rasols vienreiz gadā nevienu vēl nav piebeidzis. Un, galu galā, ne viss šai dzīvē ir perfekti, turklāt nevajag jau arī. Taču ko darīt, ja pēc tam jūties kā ronis un sirdsapziņa arī spiež vēl trakāk nekā kuņģis? Monta Vaska, fitnesa trenere, iesaka 6 lietas, par ko padomāt, pirms sēdies pie svinību galda.

1. Ko tev nozīmē svētki?

Svētki jau nav par ēšanu. Vai tu uzskatītu par svinībām “Cielaviņas” notiesāšanu, kamēr sēdi pie televizora? Diezin vai… Svētki ir sanākšana kopā un būšana ar cilvēkiem, kurus mīli. Lai arī ēšana visas kultūrās ir ļoti svarīga un parasti ir saistīta ar svētkiem – tas nav tas, kas rada svētkus. 

2. Izvērtē savas attiecības ar ēdienu

Kādēļ tu noteikti svētkos nespēsi atteikties no štovētajiem kāpostiem vai baltās miltu mērces? Vai varbūt pīrādziņiem? Ar ko tie tev asociējas? Varbūt tos tev vienmēr vecmāmiņa cepa, kad brauci ciemos? Atmiņas ir burvīga lieta, kamēr tās nekontrolē tavas šodienas izvēles. Padomā, vai nav citas lietas bez ēdiena, kas tev rada patīkamas asociācijas ar cilvēkiem, vietām un svētkiem.

3. Ēdiens nav atlīdzība

Tu esi visu gadu cītīgi strādājusi pie labas fiziskās formas. Ģimenē un darbā visu izdarīji pēc labākās sirdsapziņas un tev viss sanāca. Tagad svētki klāt un nu var “atslābt”, jo tu taču esi tik labi pastrādājusi! Protams, ka var atslābt un pilnīgi noteikti svētkos mēs visi esam pelnījuši kādu dāvanu sev no sevis. Bet vai tam ir jābūt ēdienam? Vai tev prātā nav kāda kārdinošāka ideja, ar ko tu varētu aizvietot piparkūku kaudzi?

4. Visu vakaru nesēdi pie galda

Ja ēdieni būs izvietoti zviedru galdā, tad būs jāpieceļas, lai līdz ēdienam nonāktu, kas liks papildus kustēties, kā arī divreiz padomāt, ko ņemt un kas nonāk mute tikai tādēļ, ka atrodas tieši priekšā, uz galda. Ja nu tomēr ir jāsēž – izvēlies veselīgākās ēdienu opcijas.

5. Ēd secīgi

Kad ieraugi visu to gūzmu ēdamā – ievelc elpu! Un sāc ēšanu ar zaļajiem salātiem un gaļu. Vai dārzeņiem. Apēd normālu porciju! Ja pēc tam vēl ir vieta un sajūta, ka absolūti nevari atturēties no vēl kaut kā – tad izvēlies kādu augli. Ja pēc tā vēl vēderā ir vieta, tad vari arī ieēst desertu. Tas palīdzēs izvairīties no pārāk lielām “nevēlamo” ēdienu porcijām.

6. Kusties!

Atceries, jo tu vairāk kusties, jo vairāk enerģijas organisms patērē, kas nozīmē, ka ar pārtiku vari uzņemt vairāk. Svētku dienā izej garākā pastaigā. Varbūt izejiet pastaigāties visi kopā? Labi arī pirms sēšanās pie galda ieplānot kādu fizisku aktivitāti visiem kopā. Neaizmirsti: ja regulāri nodarbojies ar sportu, svētki nav iemesls, lai to nedarītu arī tagad,  turklāt tas ļauj ar mierīgāku prātu notiesāt ko tādu, ko varbūt tu neatļautos apēst, ja visu dienu nosēdētu uz dīvāna.

Jebkurā gadījumā, viena diena tevi nepadarīs resnu un neizdzēsīs līdz šim paveikto. Taču pārēšanās padarīs tevi letarģisku un diez vai tu pilnībā spēsi izbaudīt laiku kopā ar sev mīļajiem cilvēkiem, tādēļ iesaku vienmēr padomāt,  vai tavas darbības vairo, vai mazina tavu labsajūtu. Svētkos kusties un neaizmirsti, kas ir galvenā svētku būtība – kopābūšana! Baudi to, izmanto šo laiku un priecājies par visu, ko svētki sniedz (arī labu ēdienu :)).

Foto - Shutterstock


uz visiem lasāmgabaliem

Publicēts: 23 decembris, 2018

Kategorija: Garšas & Baudas

 

Dalies


0 komentāri

Lai komentētu nepieciešams autorizēties.

Ienākt ar E-pastu