Kā izveidot ilgstošas attiecības ar sportu?

— Monta Vaska

Kā izveidot ilgstošas attiecības ar sportu?

— Monta Vaska

Raksts

Publicēts: 21 janvāris, 2019

Kategorija: Par visu ko

Dalies

Iespējams, tev tāpat kā lielākajai daļai cilvēku sanāk sportot epizodiski un izveidot ilgstošas un noturīgas attiecības ar sportiņu nevedas tik viegli, kā tas sākumā varētu šķist. Taču nav jau tā, ka tas ir kas pārdabisks, jo daļai cilvēku iešana uz sporta zāli vai grupu nodarbībām ir kļuvusi par viņu otro “es”. Tāpēc nevajag uzskatīt sevi par bezcerīgu gadījumu, un varbūt šie ieteikumi tev palīdzēs ieviest savā dzīvē tieši tādu sportošanas grafiku, par kādu jau esi kādu laiku domājusi.

Tātad...

       1. Pārstāj domāt par treniņiem kā par svara samazināšanas līdzekli.

       Lielākā daļa sieviešu ir gatavas sevi mocīt ar diētām, sportošanu un visādām skaistuma procedūrām, lai tikai nomestu “liekos” kilogramus. Es nesaku, ka svara samazināšana ir slikts mērķis, bet treniņos  šai motivācijai nevajadzētu būt GALVENAJAM mērķim. Fokusējies uz to, ka vēlies spēt izķemmēt matus, kad tev būs 70 vai spēt paskriet līdz pieturai 100 metrus. 

  •        Nospraud citus mērķus – ikdienā nostaigāt vismaz 10 000 soļus, satikt draudzeni sporta zālē vismaz 2x nedēļā, lai apvienotu patīkamo (tikšanos) ar lietderīgo (sportošanu)
  •        Ieejot sporta zālē, kur visur pretī raugās tavs atspulgs – meklē tajā savas skaistās lietas. Uzsmaidi un katru reizi izsaki sev komplimentu, kādu pirms tam neesi sev izteikusi. Izklausās drusku no instagramiešu pasaules, bet tas reāli strādā, jo nepārtraukta sevis kritizēšana tāpat pie laba gala nenovedīs.
  •        Pārstāj histēriski interesēties par savu svaru. Ja ĻOTI, ĻOTI, ĻOTI gribas nosvērties – dari to reizi mēnesī, nevis katru rītu. Lieliski, ja spēj sevi atradināt no tā, ka nepārtraukti uztraucies, kāda izmēra bikses velc. Domā par to, vai tev tās patīk vai nē un kā tās izceļ tavas skaistās ķermeņa aprises.

       2. Atrodi nodarbi, kas tiešām patīk.

Kopumā šis varētu būt svarīgākais punkts. Jo, ja tev nepatiks tas, ko dari, tu nespēsi sporta aktivitātes ieviest savā ikdienā.

  •      Izmēģini dažādas nodarbības vai treniņus. Tikai tāpēc, ka tev ir bijusi nepatīkama pieredze ar treneri vai kādā nodarbībā, nenozīmē, ka vainīgs ir sports kā tāds. Kad atrodi to, kas patīk, neaizmirsti turpināt eksperimentēt, lai nezaudētu interesi un sevi visu laiku izaicinātu.
  •      Atceries par atpūtas dienām, jo tās ir tikpat svarīgas kā treniņi. Atpūtas laikā notiek lielākās pārmaiņas ķermenī un tu negribi pasliktināt savus rezultātus, nomokot sevi sporta zālē, tā vietā, lai šajā laikā ļautu organismam atjaunoties. Tā  iespējams pārtrenēties un tad tev noteikti vairs negribēsies sportot.

       3. Ieraksti savu sportošanu plānotājā.

Tiešām paņem un ieraksti, ka laikā “no – līdz” tu esi aizņemta. Ja treniņš nebūs ierakstīts, tad tajā laikā tiks ieplānotas citu cilvēku vēlmes un nepieciešamības, un beigās rodas ilūzija, ka sportošanai tiešām laika nav. Ja tev nav plānotāja un tu savas ikdienas gaitas nepieraksti, noteikti iesaku to sākt darīt, jo strukturēta dienas uzbūve ļauj saprast, cik daudz ir iespējams paveikt, kā arī izkristalizēt prioritātes.

     Esi sev prioritāte. Ieplāno laiku sev ar kompāniju vai aktivitāti, kas tev tiešām patīk, lai sportošana vairs nav bieds, bet ir tavs sabiedrotais ceļā uz visu to, ko vēlies sasniegt. 

Foto - Shutterstock


uz visiem lasāmgabaliem

Publicēts: 21 janvāris, 2019

Kategorija: Par visu ko

 

Dalies


0 komentāri

Lai komentētu nepieciešams autorizēties.

Ienākt ar E-pastu