Jogošana pa vadiem

— Elīna Vanaga

Jogošana pa vadiem

— Elīna Vanaga

Raksts

Publicēts: 26 marts, 2020

Kategorija: Žurnālā

Dalies

Mani sauc Elīna, un es esmu tā pati sieviete, kas nesen dalījās savā pieredzē par modes biznesa aizkulisēm. Nu jau kādu laiku baudu pilnīgi citādu dzīvesstilu, kas ir saistīts ar sevis izzināšanu un atklāšanu no jauna, izmantojot fiziskas aktivitātes. Ar to arī vēlos padalīties ar jums. Kas zina, varbūt kādai tas ir tieši laikā un aktuāli.

Ziemas vakaros vairāk gribas būt mājās, siltumā un atliek laiks pievērst uzmanību sev, savam ķermenim, prātam, savām sajūtām un emocijām. Pievērst uzmanību mirklim, kurā esam, apstāties, apdomāt, piedomāt, izvērtēt un novērtēt to, kas ir pašlaik. Bet ar ko sākt? Kā to darīt? Kā ieklausīties sevī? Jo īpaši, ja esi aktīva biznesā, ģimenē, sabiedriskajā dzīvē. Tad reizēm šķiet, ka visa ir par daudz, bet apstāties nemāku... Droši vien esi dzirdējusi par jogu, bet, iespējams, nodomājusi — nu, nē, tas nav man, tas ir kaut kas dīvains, es taču esmu Rietumu sabiedrības urbānā sieviete. Bet tieši šie garie rudens un ziemas vakari var būt brīdis, kad beidzot pamēģināt un saprast, kā ir patiesībā. Jā, varbūt joga ir mazliet līdzīgs temats politikai vai reliģijai — temats, par kuru runājot, viss var izvērsties ļoti labi un interesanti, bet var gadīties arī tā, ka ar sarunas biedru paliksiet katrs savā frontes pusē un šo tematu vairs nekad neskarsiet. Tāpat kā reliģijai ir vairāki līmeņi, es varētu teikt, ka arī jogā ir kaut kas līdzīgs. Taču mūsdienu tehnoloģijas sniedz iespēju pat neiet uz jogas studiju, bet iepazīties ar jogu pilnīgā vienatnē, mājās. Tikai tu un tava jogas skolotāja internetā. Tāpēc ir pilnīgi droši izrādīt savas patiesās izjūtas, neko netēlojot. Ar daļu no šīm iespējām apgūt jogu internetā un tādējādi iepazīt sevi vēlos padalīties, izmantojot personisko pieredzi.

Meksikāniete, kas saprot tumšus rītus un vakarus

Sākšu ar jogas tiešsaistes studiju, ko izveidojusi Zviedrijā dzīvojoša meksikāniete Lizete Pompa ar savu vīru Niklasu (www.yogateket.com). Tiešsaistes jogas studija Yogateket ir vārdu “joga”, “aptieka” un “bibliotēka” zviedru valodā apvienojums, un tieši to arī piedāvā saviem studentiem — online bibliotēku, kurā pieejami visi līdzekļi veselīgam dzīvesveidam. Gan ķermeņa vajadzībām, gan prātam, jo mēs nevaram būt veseli, ja rūpējamies ­tikai par vienu sadaļu no sevis. Jogas studijai ir mēneša maksa, taču ir iespēja pirmās divas nedēļas to izmēģināt bez maksas, kas ir brīnišķīgs veids iepazīties. Ir vairāki jogas virzieni un skolotāji, no kuriem vari izvēlēties sev tīkamāko. Jogas studija piedāvā gan programmu, kas domāta pilnīgiem iesācējiem, gan arī strādā ar jau pieredzējušiem jogas praktizētājiem. Lizete iemācīs gan pareizi elpot, gan plūstoši kustēties. Man pašai skatīties Lizetes jogas praksi internetā ir vistīrākā bauda. Viņa uzrunā savus studentus vienkārši un patiesi. Lizete ir aktīva arī sociālajā tīklā Instagram (@lizette_pompa), kur katru rītu ievieto bildi, uzņemtu caur savas virtuves logu. Tik vienkārši un mīļi viņa sveicina savus sekotājus. Viņa arī dalās savās emocionālās pasaules veselības problēmās, mūsdienās tik ļoti mums pazīstamajā trauksmes sajūtā un stāsta, kā ar to sadzīvot un kā tieši joga var palīdzēt.

Ar Lizeti ir viegli identificēt sevi. Viņa ir divu bērnu māmiņa, sieva, sieviete, dzīvo ziemeļos gluži kā mēs, arī viņai ir auksti, ir tumši rīti un gari, tumši vakari. Domāju, tieši šā iemesla dēļ mani tik ļoti uzrunāja tieši Lizetes jogas prakse internetā, ar kuru tagad esmu aizrāvusies.

No finansēm līdz mieram

Yoga Girl London ir jogas studija (www.yogagirllondon.com), ko izveidojusi londoniete Hanna, kura ar jogu iepazinās pirmās grūtniecības laikā, kamēr pati vēl strādāja finanšu jomā, kuru nu nomainījusi pret jogas skolotājas praksi. Hannas mērķis ir dalīties pieredzē, kā dažādas elpošanas tehnikas un meditācija jogā var palīdzēt tikt galā ar stresa situācijām ikdienas dzīvē, ko pati Hanna pietiekami daudz ir izbaudījusi arī uz savas ādas. Otrā bērniņa piedzimšana veselības sarežģījumu dēļ bija ļoti satraucošs laiks Hannai un viņas ģimenei, tāpēc viņa īpašu uzmanību velta jogai gaidību laikā un patlaban strādā arī pie grāmatas Strength Through Yoga (Spēks caur jogu). Hanna stāsta, ka joga viņai likusi strādāt ar savu ķermeni daudz vairāk nekā sporta zāle — gan muskuļu nostiprināšanas ziņā, gan pēc tam tos izstaipot. Joga ir palīdzējusi mainīt pasaules skatījumu un uztvert dzīvi tādu, kāda tā ir, mierīgāk. Hannai nav maksas programmas, taču vari praktizēt jogu, vērojot viņu YouTube kanālā, kuru atradīsi pēc nosaukuma Yoga Girl London, vai instagramā @yoga_girl_london. Un iesākumam ar šo arī varētu pilnīgi pietikt, lai iepazītos ar jogu un tās labumiem.

Ideālā vieta mileniālim 

Tāpat es vēlos padalīties ar aplikācijām, ko esmu izmēģinājusi un uzskatu par tiešām pietiekami labām, ja vēlies nodarboties ar jogu mājās.

Viena no šā brīža karstākajām un populārākajām online jogas studijām ir Alo Moves, kuru internetā iespējams atrast pēc adreses: www.alomov.es. Alo Moves ir turpinājums jogas apgērbu zīmolam Alo Yoga, kas ir absolūts Amerikas zvaigžņu must have (www.aloyoga.com atradīsi sev skaistu jogas apģērbu). Alo Yoga zīmola izveidotāji to arī gudri izmanto... neizmantojot. Tieši tas ir šā zīmola fenomens: Alo Yoga sevis popularizēšanā absolūti ignorē faktu, ka liela daļa šā brīža zvaigžņu šo apģērbu valkā ikdienā. Viņu vienīgais mērķis ir jogas popularizēšana. Kā loģisks solis apģērbu zīmola izveidei sekoja online jogas studija. Tā ir

visprofesionālākā, vismodernākā, visurbānākā jogas studija, kādu līdz šim esmu redzējusi. Tā ir pilnībā veidota, ņemot vērā savu klientu — kosmopolītu mileniāli. Te pieejami vairāk nekā 40 jogas instruktoru un vairāk nekā 10 virzienu, kurā virzīt savu praksi. Studija piedāvā gan pilates nodarbības, gan vinjasa jogu, gan hatha jogu, gan arī yoga fusion jeb tādu kā jogas miksli. Ir pieejama arī dziedinošā joga mierīgam svētdienas vakaram.

Nodarbības paredzētas gan iesācējiem, gan jau labu laiku praktizējošiem jogotājiem. Šī jogas studija internetā ir medusmaize ikvienam, jo izvēles iespējas ir tiešām daudz un atliek vien novēlēt tajās neapjukt pat pieredzējušam jogotājam. Alo Moves aplikācija ir pieejama viedtālruņiem ar tādu pašu nosaukumu Alo.Moves. Savukārt instagramā: @alo.moves. Arī te tiek piedāvāts divu nedēļu ilgs bezmaksas izmēģināšanas laiks un pēc tam ikmēneša maksa. Lai izdodas!

Mierīgas kustības, kas dod rezultātu

Turpinot par aplikācijām, ir pieejama arī jogas un kustību aplikācija Asana Rebel, kuras izveidotāju moto ir “Jogas iedvesmots fitness”. Šī aplikācija, manuprāt, piemērota visiem, kuri nav gatavi pieņemt jogas filozofiju un iet tajā dziļāk mentāli un meditatīvi, bet vēlas salīdzinoši mierīgas kustības, kas dod rezultātu. Ļoti labi saprotama aplikācija, kas piedāvā vairākas programmas. Dažas no tām: tauku dedzināšana, bikini ķermenis, atslābināšanās un relaksācija, staipīšanās, joga aizņemtām mammām un citas. Nodarbības laikā vari izvēlēties sev tīkamu mūziku no sešiem dažādiem variantiem, sākot no mierīgas un beidzot ar aktīvāku. Nodarbību vada viena un tā pati patīkamā balss, kas izskaidro, kas un kā jādara. Aplikāciju bez maksas ir iespējams ielādēt un izmēģināt diezgan ilgu laiku.

Ja būsi gatava izpildīt vairāk uzdevumu, vari izveidot savu maksas kontu. Aplikācija ir diezgan līdzīga Alo Moves, tikai nav tik daudz izvēles iespēju, kas sākumā varbūt pat ir labāk. Šī bija viena no pirmajām aplikācijām, kuru izmēģināju, kamēr joga mani interesēja tikai tādā mērā, lai varētu izkustēties, izvingroties.

Fitnesa komūna

Domājot, kuras jogas aplikācijas ieteikt, nevarēju izšķirties starp divām. Tā kā tās ir tik atšķirīgas, nolēmu sarakstā iekļaut abas. Lielu popularitāti ieguvusi aplikācija SWEAT, kurā apvienotas trīs treneru izstrādātas treniņprogrammas. Divas no trenerēm Keila Itsine (Kayla Itsines) un Kelsija Vellsa (Kelsey Wells) vada fitnesa treniņprogrammas, savukārt austrāliete Sjana Elise (instagramā @sjanelise) vada jogas nodarbības. Sjana ir jauna sieviete, kura ilgi cīnījusies ar sevis pieņemšanu, ar depresiju, mēģinājusi arī izdarīt pašnāvību, līdz sākusi jogot un ar jogas palīdzību sadzirdējusi un patiesi iemīlējusi sevi, savu ķermeni, izskatu, dzīvi. Trīs treneres katra atsevišķi ir atrodamas instagramā, viņām ir liels skaits sekotāju, un kopā tās veido milzīgu sieviešu fitnesa komūnu. www.sweat.com­ ir atrodams arī zīmola veikals ar fitnesa produktu līniju. Sākumā aplikāciju iespējams izmantot bez maksas. Var

izvēlēties vienu programmu un sekot tikai tai, neiedziļinoties citās programmās un aplikācijās, jo pēc savas pieredzes varu teikt, ka visas izmēģināt ir tiešām laikietilpīgi.

Ja ir interese izmantot   augstākas intensitātes programmas, samazināt svaru un to visu darīt mājās, šī aplikācija varētu būt piemērota, turklāt tai ir pozitīvas atsauksmes pasaulē.

Un klāt visam iespējams arī mazliet pajogot. Tā starp citu.

Muskuļotā trīs bērnu māmiņa

Un pati pēdējā, ko vēlos pieminēt, ir amerikāniete, instagramā ļoti pazīstamā Kenzija (Kenzie), ar kuru mūsdienu sievietei ir tiešām viegli asociēties. Man gribētos atgriezties pie tā, ka personiskais kontakts ir ļoti svarīgs un to tiešām ir iespējams nodibināt arī mūsdienu e-pasaulē. Ar visām trim ­jogas ­skolotājām, kuras minēju atsevišķi (Lizete, Hanna un Kenzija), man bijusi iespēja sarakstīties e-pastā un instagramā, tieši tāpēc tik ļoti gribējās dalīties ar to, ko viņas dara, kā tas ir uzrunājis mani un, cerams, varētu uzrunāt vēl kādu. Kenzija ir trīs bērnu māmiņa, laimīgi precējusies. Viņa dzīvo Jūtas štatā, pati tīra savu lielo māju un pati gatavo ēst savai ģimenei, un viņas jogas paklājs bieži ir netīrs un ar suņa spalvām. Jā, viņa patlaban nestrādā. Viņas vienīgais darbs ir celties agri no rīta pirms visiem trim bērniem un vīra un kārtīgi pasvīst. Viņa sevi dēvē par atlēti, ir neliela auguma un skaisti muskuļota. Viņa spēj pievilkties un māk pumpēties kā neviena cita jogas pasniedzēja. Pēc tā visa Kenzija iedzer proteīna kokteili, palaiž lielākos bērnus uz bērnudārzu un pati mājās nodarbojas ar jaunāko bērnu un jogo. Joga viņai, tāpat kā daudzām citām sievietēm, palīdz ne tikai izstaipīt muskuļus pēc lielas fiziskās slodzes, bet arī atrast mieru un līdzsvaru savā dzīvē. Kenzija iedvesmo ikvienu dzīvot vienkārši un nesamāksloti, ko viņa lieliski parāda savā instagrama kontā (@yogoskenz), būt kopā ar savu ģimeni, brīvdienas pavadīt aktīvi un reizi pa reizei uzmest salto. Kenzija ir kristiete, un tas ir lielisks piemērs, ka nav jāpieņem hinduisms, lai nodarbotos ar jogu. Kenzija arī popularizē savu e-grāmatu The Fit Yogi Trainer (atrodama arī instagrama kontā @thefityogitrainer), ko esmu iegādājusies un lietoju. Tā ir lieliski piemērota gan iesācējām, gan tādām sievietēm, kuras mīl fitnesu, tad mīl jogu un caur visu šo fizisko nodarbību praksi vairāk par visu mīl sevi.

Pasaule ir tik dažāda, un arī mēs esam tik dažādas. Joga nav domāta visām, un joga var būt piemērota visām. Velti laiku, lai atrastu savas kustības, savu ķermeni, savas sajūtas, iespējams, savu komūnu. Pasaulei un mums visām noteikti nenāks par ļaunu, ja pievienosim tai vēl vienu reliģiju — sevis mīlēšanu. Namaste!


uz visiem lasāmgabaliem

Publicēts: 26 marts, 2020

Kategorija: Žurnālā

Visu rakstu lasiet žurnālā Imperfekt

Ziema 2018

 

Dalies


0 komentāri

Lai komentētu nepieciešams autorizēties.

Ienākt ar E-pastu