Imperfekt brokastis

— Dana Sinkeviča

Imperfekt brokastis

— Dana Sinkeviča

Raksts

Publicēts: 12 jūlijs, 2017

Kategorija: Garšas & Baudas

Dalies

Pestomaizītes un čia sēklu pudiņš ir divi brokastu ēdieni, kas a) mums Imperfekt ļoti garšo; b) nevar nesanākt; c)vienkāršāk jau vairs nav iespējams

Ar Ingu nolēmām, ka šie trīs pārbaudītie komponenti būs labākā kombinācija, lai totāli neizgāztos TV zvaigžņu ampluā, kad pie mums ciemojās LNT brokastis (video šeit). Bet tālāk  - pēc skatītāju pieprasījuma  - arī receptes.

Imperfekt brokastis LNT

Pestomaizītes un čia sēklu pudiņš ir divi brokastu ēdieni, kas a) mums Imperfekt ļoti garšo; b) nevar nesanākt; c)vienkāršāk jau vairs nav iespējams. 

Ar Ingu nolēmām, ka šie trīs pārbaudītie komponenti būs labākā kombinācija, lai totāli neizgāztos TV zvaigžņu ampluā, kad pie mums ciemojās LNT brokastis. Ja gribi redzēt, kā mēs ne pārāk perfekti virpuļojam pa virtuvi, spied šeit. Bet tālāk  - pēc skatītāju pieprasījuma  - arī receptes.

Lai labi garšo!

Pestomaizītes ar baziliku

Vajadzēs:

  • Kārtīgu bunti zaļā bazilika
  • Cieto parmezāna tipa sieru (100-200 g)
  • Sauju Indijas riekstus
  • Extra Virgin olīveļļu
  • Tumšo ciabatu vai jebkuru maizi, kas garšo

Pavārgrāmatās vienmēr norādīti precīzi grami un mililitri, bet pēc pieredzes saku, ka bazilika pesto var gatavot arī pēc izjūtas. Galvenais ir labs blenderis un spēja pārāk neiespringt. Ar labu blenderi domāju pietiekoši jaudīgu un, vēlams, tādu, kuram ir metāla, nevis plastmasas uzgalis (jo vienu tādu pašvakāku blenderi, taisot pesto, esmu jau nosvilinājusi).

Pārējais ir elementāri: ņem bazilika lapas (kātus ne), lej klāt olīveļļu, visu blendē un pamazām pievieno arī gabaliņos salauztu sieru un riekstus. Algas dienās Indijas riekstu vietā var izmantot ciedru riekstus, tad pesto garšos pavisam smalki. Ja patīk, var pievienot arī ķiploku. Cik daudz ko likt, – kā jau teicu, es vados pēc izjūtas un garšas. Pesto jābūt krēmīgam, viendabīgas konsistences, ne pārāk eļļainam. Sāli nepievienoju, jo, manuprāt, siers jau tāpat piešķir vajadzīgo sāļumu.

Kad pesto gatavs, ņem maizi, sagriež šķēlēs, liek uz cepampapīra, nedaudz pārziež vai pārslaka ar olīveļļu un šauj cepeškārsnī mazliet apbrūnināties. Kamēr vēl siltas, ziež virsū pesto un – labu apetīti!

Starp citu, pestomaizītes ir arī ļoti laba uzkoda, kad vasarā negaidot ciemos pieteikušies izbadējušies draugi. Ies labi kopā arī ar kādu vieglu baltvīnu. Atzīšos, brokastīm ledusskapī bija atdzesēta  dzirkstoša cava pudele, jo kāds spāņu vīndaris nesen man ieteica tieši šādu kombināciju: silts grauzdiņš ar aukstu cavu. Tā kā mēs jau tā pārpildījām ētera laiku, līdz burbuļiem šoreiz netikām, tomēr no sirds iesaku šādu versiju kādās vēlās brīvdienu brokastīs pamēģināt. Kad tad baudīt, ja ne vasarā!

Čia sēklu pudiņš


Vajadzēs

  • Čia sēklas
  • Kokosriekstu pienu
  • Mango, avenes, zemenes, mellenes vai jebkuras ogas, kuras garšo.

Kādreiz par čia sēklām (tādām mazām, mazām pelēcīgām bumbiņām vai pupiņām – ja nu kāds nezina) neko pārāk izcilu nedomāju. Jo šķita, ka tas atkal ir kārtējais ārzemju brīnums, kas pasludināts par superfūdu un maksā miljonu. Taču dzīve parādīja, ka nav tik traki. Čia sēklas 1) garšo gana labi, turklāt, tām uzbriestot, ir interesanta tekstūra; 2) tās ir patiešām uzturvērtības un veselīguma čempiones, te vietas par maz, lai visas brīnumīpašības uzskaitītu, sākot no labajām taukskābēm Omega 3 un Omega 6, beidzot ar to, ka kalcija čia sēklās esot piecas reizes vairāk nekā pienā un magnija 15 reižu vairāk nekā brokoļos; 3) čia sēklas dod ļoti labu sāta sajūtu. Īsāk sakot, labu brīdi vairs negribas ēst, kas mūsu trauksmainajos laikos, kad kleitas mēdz skapjos mistiski sarauties, nemaz nav mazsvarīgi.

Sarežģītākais ir  notrāpīt, cik daudz čia sēklu vajag uz konkrēto šķidruma daudzumu, jo atšķirīgos šķidrumos tās uzbriest dažādi. Ja ņem kokosriekstu pienu (šādiem pudiņiem var izmantot arī citus augu pienus, arī jogurtu, kefīru u.c., bet tie nebūs tik krēmīgi), aptuvenā proporcija ir pusglāze piena un 2 ēdamkarotes čia sēklu. Pienu uzlej uz sēklām, samaisa, pēc kāda brīža, kad sēkliņas sāk uzbriest, vēlreiz apmaisa un ideālā variantā liek uz nakti vai pāris stundām ledusskapī. Man gan ir gadījies taisīt no rīta un uzreiz arī apēst.

Pēc tam sablendē vai vienkārši sagriež mango – mēs izmantojām saldētu mango gabaliņos, jo tam visbiežāk ir labāka kvalitāte un draudzīgāka cena – un pa virsu ber dažādas ogas. Ja izmanto tādus saldus augļus kā mango vai banāns, papildu saldināšana nemaz neprasās. Šāds pudiņš ir arī ideāls paķeršanai līdzi uz darbu.

Vēl, runājot par čia sēklām: kā jau modes produktam, tam var būt drusku saskrūvēta cena. Mans ieteikums meklēt to mazāk populāros veikalos, kur pēc tām ir mazāks pieprasījums un cena mēdz būt krietni patīkamāka.

Foto – Andrejs Ņikiforovs un Dana Sinkeviča

Šķīvīši un galda piederumi fotografēšanai no mūsu Lietu veikala www.imperfekt.com.


uz visiem lasāmgabaliem

Publicēts: 12 jūlijs, 2017

Kategorija: Garšas & Baudas

 

Dalies


0 komentāri

Lai komentētu nepieciešams autorizēties.

Ienākt ar E-pastu