Divas ātras receptes pēcsvētku svētkiem

— Dana Sinkeviča

Divas ātras receptes pēcsvētku svētkiem

— Dana Sinkeviča

Raksts

Publicēts: 05 janvāris, 2019

Kategorija: Garšas & Baudas

Dalies

Ja tev joprojām vai jau atkal piesakās ciemiņi, vai vienkārši gribas kaut ko garšīgu, bet vieglu, mēs iesakām divas gadiem pārbaudītas receptes: „Draudzeņu zaļos salātus” un „Mammas ābolmaizīti”, kuru ēd pat tie, kas mūždien tievē.

Iesaka imperfektā Dana Sinkeviča

Ziemassvētki bija balto miltu uzvaras gājiens. Tāpēc, ja ciemos atnākušas draudzenes, domājams, visas būs pārlaimīgas, ja pasniegsi kaut ko vieglu, zaļu un salīdzinoši nebarojošu. Turklāt šos salātus var pagatavot tiešām ātri, un tie ir pietiekami sātīgi. Sastāvdaļas, kas kādam negaršo, vienkārši var atmest. Klāt var pasniegt grauzdētu maizīti ar pesto, ja miltu limits organismā vēl tomēr nav sasniegts.

Draudzeņu zaļie salāti

Vajadzēs (daudzums atkarīgs no ēdāju skaita):

salātu mikss, rukola vai jebkuri zaļie salāti, kas garšo; avokado; olīvas; mīkstais siers Sniega bumbas, bet var ņemt arī fetu, mocarellu vai jebkuru citu sieru, kas garšo; tomāti (vislabāk mazie un krāsaini); rieksti, kas garšo (man patīk šķipsniņa ciedru riekstu); granātābola sēkliņas. Ja patīk kontrasti, var piegriezt arī kādu šķēli mango vai apelsīna. Mērcei: olīveļļu pēc garšas sajauc ar citronu, sāli un nedaudz brūnā cukura vai medus.

Process

Viss ir elementāri: lielā, lēzenā traukā vai atsevišķos šķīvjos apakšā kārto salātu lapas, tālāk pamīšus liek visus produktus. Pārlej ar sakultu olīveļļas mērci, pārber ar riekstiem.

Iesaka imperfektā Inga Gorbunova

Viena no bērnības jaukākajām smaržām plūda no virtuves reizēs, kad mamma bija atradusi laiku, lai uzceptu savu īpašo ābolmaizi. Līdzīga tām ābolkūkām, ko vēl aizvien var nopirkt konditorejās, tikai daudz, daudz garšīgāka. Nav zināms, vai tajos laikos bija pieejama saldētā mīkla, bet šodien tādu var nopirkt, līdz ar to process kļūst vēl vienkāršāks un ātrāks, jo laiks, kā zināms, mūsdienās ir lielākais deficīts. Un garšo patiešām labi. Kā bērnībā. (Mūsu darba ballītēs to ēd pat tie, kas mūždien tievē).

Mammas ābolmaizīte

Vajadzēs:

Saldētu kārtaino bezrauga mīklu (es parasti izvēlos Latvijas Maiznieka vai Rimi; kad to vēl nebija, izmantoju poļu Tešla dzeltenajā iepakojumā); 3–4 lielus (vai vairākus mazus) ābolus; vislabāk ‘Antonovka’ vai kādu citu skābo šķirni; kanēli; nedaudz brūnā cukura (reizēm izmantoju medu); vienu olu vai olas dzeltenumu (atkarībā no noskaņojuma, jo virskārtas apziešanai der abi varianti).

Process

Uzkarsē cepeškrāsni līdz 180–200 grādiem. Uz pannas izklāj cepamo papīru un cieši citu pie citas saliek trīs (neatlaidinātas un neizrullētas) mīklas plāksnītes. Ja grib mazāku, liek divas. Tās liek krāsnī uz 7–8 minūtēm, kamēr viegli paceļas. Pa to laiku nomizo ābolus un sagriež šķēlēs. Velk pamatni ārā no krāsns un cieši noklāj ar āboliem. Pēc izvēles — vienā, divās vai pat trijās kārtās. Mums mājās garšo, ja ābolu daudz. Bagātīgi pārkaisa ar kanēli un jau taupīgāk — ar brūno cukuru. Jo saldāki āboli, jo taupīgāk ar cukuru, protams. Visu pārklāj ar mīklas plāksnēm, atkal visas cieši sabīdot kopā, un apziež ar sakultu olas dzeltenumu. Ja nu gadījumā olu mājās nav, nekādu problēmu. Izcepsies tāpat gana glīti. Liek cepeškrāsnī uz 25–35 minūtēm — jo vairāk ābolu, jo ilgāk.

Lai labi garšo!

Foto – Andrejs Ņikiforovs


uz visiem lasāmgabaliem

Publicēts: 05 janvāris, 2019

Kategorija: Garšas & Baudas

Visu rakstu lasiet žurnālā Imperfekt

Ziema 2018

 

Dalies


0 komentāri

Lai komentētu nepieciešams autorizēties.

Ienākt ar E-pastu