Atrast sev vietu stārtapu pasaulē?

— Linda Curika

Atrast sev vietu stārtapu pasaulē?

— Linda Curika

Raksts

Publicēts: 12 jūnijs, 2018

Kategorija: Žurnālā

Dalies

Pētnieki uzskata, ka tas sākas jau agrā bērnībā. Rotaļlietu veikalos ir strikti nodalītas meiteņu un zēnu rotaļlietas. Meitenes spēlējas ar lellēm (un jebko rozā, kas ļauj saprast, ka tā ir meiteņu lieta), kamēr zēni saņem tehniski radošas rotaļlietas. Pēc tam skolā meitenēm nereti tiek norādīts, ka matemātika tomēr labāk padodas zēniem. Robotikas pulciņos iet zēni, bet meitenes iet baletā. Augstskolā programmēšanu, matemātiku un radniecīgas zinātnes studē lielākoties zēni. Tādēļ patiesībā ir brīnums, ka tomēr eksistē sievietes, kas šajā jomā darbojas un ir veiksmīgas. Katra šāda sieviete kalpo kā iedvesmas avots ikvienai mazai meitenei, kas vēlētos programmēt un izgudrot tehnoloģiskus risinājumus pasaules problēmām.

Ja patiešām nākotnes lielā nauda nāks no tehnoloģiju uzņēmumiem, mums ir problēmas.  Lai gan arī uz nesen notikušās stārtapu konferences TechChill skatuves un zālē varēja redzēt sievietes, lielākā daļa pasākuma apmeklētāju bija jauni vīrieši. Sievietes bija mazākumā gan kā runātājas, gan kā apmeklētājas. Es satikos ar dažām no viņām, lai uzzinātu, kādi ir galvenie izaicinājumi, sievietei darbojoties vīriešu dominētā tehnoloģiju vidē.

Meitenīt, man, lūdzu, kafiju!

Kolete Balū (Colette Ballou) ir sabiedrisko attiecību uzņēmuma īpašniece, investore un biznesa eņģelis. Ar stereotipiem esot jāsaskaras bieži un viņa skatās uz to ar humoru – piemēram, ierodoties jaunuzņēmumā, bieži vien viņai paprasa uztaisīt kafiju, jo nolemj – tā ir sekretāre. Uzņēmēji ir pieraduši - lielākā daļa investoru ir vīrieši, par ko, starp citu, sūdzas jaunuzņēmējas, kas meklē investorus. Piemēram, Witchsy izveidotājas Penelope Geizina (Penelope Gazin) un Keita Dvaijere (Kate Dwyer) nevarēja atrast finansējumu, bet tad izdomāja sev partneri Kītu (Keith). Uzreiz pēc tam vairāki investori nolēma atbalstīt lielisko Kīta projektu.

Kad jautāju Koletei, cik daudz ‘liekas’ naudas nepieciešams, lai sāktu investēt stārtapos, viņa atzīst, ka galvenais ir dot naudu, kuru nav žēl zaudēt. Ir jāpieņem, ka investēšana stārtapā ir riskants pasākums. Turklāt, investori, kas mēģina pēc iespējas ātrāk nopelnīt, izdara lielu spiedienu uz uzņēmējiem, kas neļauj attīstīt biznesu tādā tempā, kāds būtu dabisks.

Bet es neprotu programmēt...

Tas nekas! Patiesībā, lielākā daļa amatu stārtapos nav saistīti ar tehnoloģijām vai programmēšanu. Ir nepieciešams vairāk sieviešu, kas atbildētu par dizainu, mārketingu, grāmatvedību, biznesa attīstību, projektu vadību, personāla atlasi vai pētniecību.


Bilde: Dan Taylor


uz visiem lasāmgabaliem

Publicēts: 12 jūnijs, 2018

Kategorija: Žurnālā

Visu rakstu lasiet žurnālā Imperfekt

Vasara 2018

 

Dalies


0 komentāri

Lai komentētu nepieciešams autorizēties.

Ienākt ar E-pastu