Atrast Lielisko 160 kilometru rādiusā

— Aleksandra Grīna

Atrast Lielisko 160 kilometru rādiusā

— Aleksandra Grīna

Raksts

Publicēts: 17 oktobris, 2017

Kategorija: Žurnālā

Dalies

“Meitenīt, vai jūs esat feisbukā vai tinderī?” puisis jautā meitenei bārā. “Nē? Žēl, būtu varējuši iepazīties,” skumji nosaka puisis... Diemžēl šī nav tikai anekdote, bet patiesība. Iepazīties un veidot attiecības kā senos laikos ir patiesi grūti, tāpēc daudzi meklē glābiņu Tinder – šī bezmaksas aplikācija ļauj atrast un veidot simpātijas 160 kilometru rādiusā visos zemes nostūros, kur ir internets. 

Man ir 40 gadu, esmu šķīrusies. Biju precējusies ar latvieti, pirmo reizi tinderī sāku sērfot pirms gada.

Tinder ir kā spēle, un tās būtība ir vienkārša: cilvēki izsaka savas simpātijas un gatavību iepazīties, sakot “jā” vai “nē” sava vai pretējā dzimuma kandidātu foto. Tinder iespējas ir plašas – visām vecuma grupām un seksuālajām orientācijām. Uztaisi savu profilu un – aiziet!

Kamēr neesi izdarījusi izvēli, tālāk netiec. Ja esi pateikusi “jā”, tad vai nu nenotiek nekas, jo tevi nav izvēlējušies (tāpēc saki “jā” vai “nē” atkal nākamajam), vai arī sagaidi “jā” no otras puses. Tas nozīmē – abi vienlaikus uzzinām, ka viens otru esam akceptējuši. Un tad nu sākas īstā spēle: kurš uzrunās, vai aicinās, vai vispār kaut kas kaut kur kustēsies?

Es tātad pirmoreiz tinderī sāku sērfot pirms gada. Lai būtu jautrāk, pierunāju to izmēģināt arī manu senu draudzeni Kristīni, kurai ir 45 gadi, arī šķīrusies, bet vairākus gadus nodzīvojusi ar itāļu vīrieti. Abas nospriedām, ka varētu pamēģināt tieši internetā iepazīties ar vīrieti nopietnām attiecībām, vienas nakts sakari mūs neinteresē. Abas bieži atrodamies ārpus Latvijas, tāpēc būs interesanti salīdzināt, cik veiksmīgi vai neveiksmīgi konkrētajās valstīs strādā tindera princips. Abas esam gatavas iepazīties ar vīriešiem gan Latvijā, gan ārzemēs. Un tā, 2016. gada augusts. Aiziet!

 

2017. gada augusts: patiesība ir tur iekšā...

Tinderī nav jēgas melot par savu izskatu! Ja plānojat tikties, nevis tikai klabināt taustiņus, ir visai muļķīgi likt desmit gadus vecu foto vai mēģināt pierādīt, ka tavas kājas ir garākas nekā patiesībā. Tikties jau tiksies, bet tikai vienreiz, ja galīgi nebūsi otra gaumē. Kāpēc veltīgi tērēt savu un otra cilvēka laiku?

Protams, iekšējo skaistumu ar laiku izstaros mūsu personības, bet būsim atklātas: mums visām gribas, lai mums patīk arī otra izskats. Un tam otram ir tieši tāpat, varbūt pat mazliet vairāk.

Man ir draugs Alekss. Gejs, kurš tinderī smagi aplauzās, sava profila aprakstā strikti norādot, ka viņš meklē partneri tikai ar lielu locekli (piedošanu par tiešumu, bet, jā, jūs pie sava profila varat rakstīt visu, kas jums svarīgs). Patiesībā aplauzās viņa randiņa partneris, kurš tik ļoti gribēja savaldzināt manu draugu, ka bija apgalvojis: viņa loceklis ir pietiekami liels. Kad seksa laikā tie izrādījās meli, Alekss teica, ka viņam bija nolaidies viss, kas vien varēja nolaisties, un ballītei bija beigas ar skaļu skandālu. “Viņš pats bija vainīgs, nevajadzēja melot! Nu nestāv man uz maziem locekļiem,” sašutis teica Alekss.

Cits mans draugs izvairās tikties ar meitenēm, kuras foto redzamas garās kleitās. “Ja nu viņai ir īsas kājas kā lācītim?” Nu, nepavelkas viņš uz tādām. Ko darīt, katram savs!

Lai arī visi iepazīties gribētāji pie profila foto norāda savu vecumu, var pamanīt tendenci, ka lielākā daļa pārīti gadu tomēr met nost. Tāpēc, ja redzi vīrieti, kurš minējis savus 39, esi droša, ka viņam ir vismaz 43 vai 44 gadi. Tāpēc arī pašai nav ko kautrēties un tikai tiekoties atklāt, ka ir 41 nevis 36 gadi, kā norādīts profilā. Tāpat nav ieteicams profila bildē likt foto, kur tev ir saulesbrilles, jo seja un acis tomēr ir izšķiroši svarīgs fakts, lai otrs teiktu “jā”.

Arī ķermeņa aprisēm fotogrāfijā būtu jābūt skaidri saprotamām, nav nozīmes tās slēpt. Kā saka, katram savs. Ja vīrietis nepavelkas uz apaļīgu sievieti, nav nozīmes savus kilogramus slēpt ar fotogrāfiju, kas uzņemta pirms padsmit gadiem.

Katrs arābs, kas aptinis baltu lakatu, nav šeihs

Jo attīstītāka valsts, kurp dodaties, jo cilvēki, tostarp arī Tinder lietotāji, būs advancētāki. Ko tas nozīmē? To, ka šajā vietnē rosās visdažādāko profesiju pārstāvji. Visas profesijas ir cienījamas, tikai negaidiet, ka Londonā vēlā vakarā pie jūsu Tinder pastkastes sāks klaudzināt dažādi ļoti smalki pielūdzēji. Visticamāk, tie tomēr nebūs karaliskajai ģimenei pietuvināti personāži, bet taksisti, arī daudzi iebraucēji, viesnīcu vai lidostu darbinieki, kuri īsina laiku, nīkstot savās nakts dežūrās.

Un Dubaijā, kur, atverot Tinder galeriju, sieviete katrā profilā cer sastapt ja ne sultānu, tad vismaz šeihu, atmetiet ilūzijas! Tas, ka teju katrs arābu vīrietis sevi lepni izrāda baltajā galvassegā un stāsta jums pasaku par to, kāds viņš bagāts vīrs no Bahreinas, nenozīmē, ka tā arī ir. Neticiet, kamēr neesat redzējušas to savām acīm! Arī es neticēju Bahreinas prinča stāstam par plašajiem kašmira tirdzniecības namiem, ar kuriem viņš apgādā emirātus un drīz iekaros Eiropu. Viņš man sūtīja fotogrāfijas, kurās bija redzams safrizējies, smalki saģērbies kungs, rūpīgi koptu bārdiņu arābu gaumē. Glīts. Tad viņš man sūtīja melodijas, kur skanēja habibi, lēkāja sirsniņas, un kustīgu bildi ar arābu tējkannu pie austrumu saldumiem. Kļuva jautri, es piekritu randiņam, un viņš uzreiz jautāja manu adresi, lai atbrauktu pakaļ. Nekā nebija, es tikšos tikai publiskā vietā. Viņš izlikās, ka nesaprot. Kad aptvēra, ka nejokoju, pēkšņi kļuva aizņemts un pazuda.

Esiet uzmanīgas ar savu privāto datu izpaušanu, labāk būt aizdomīgām, nevis pļāpīgām. Iespējams, aiz profila nemaz nesēž safrizējies arābs, un iespējams, nolūki tur var būt pavisam citi, trakāki, nekā jums pat sapņos var rādīties.

Bahreinas princis pēc divām dienām atgriezās. Ar piedāvājumu iemācīt mani rīkoties ar ieroci, jo šaušana esot viņa hobijs. Vairs viņam neatbildēju. Nākamajā dienā viņa profila bildes vietā parādījās foto ar sievieti melnā lakatā un šauteni rokās. Kļuva baisi. Labi, ka biju jau mājās. Bye, bye, Dubai!

 

Amore mia – tikai, ja nebrauc prom

Iepazīstoties ar vīriešiem Francijā, Spānijā, Itālijā, Lielbritānijā, viņi uzreiz un aktīvi aicina uz randiņiem. Vēlas satikties, nevis dienām ilgi vāvuļot un bīdīt tekstus ar sievietēm, kurām klātienē, visticamāk, vispār paietu garām. Satiekamies! Ja iepatīkamies, tad arī ir jēga tālāk turpināt komunikāciju.

Iezīmējās vēl kāda tendence – interese uzturēt attiecības klātienē. Jo vīriešiem, uzzinot, ka esmu valstī vien dažas dienas, stipri mazinājās vēlme mani satikt. Savādi, vai ne? Būtu taču tik ērti noorganizēt seksu bez saistībām un tad arrivederci! Nē, gluži otrādi, viņi nevēlas tērēt laiku tiekoties, jo jau izskaitļo, ka attiecībām nebūs perspektīvas, ja abi nedzīvo vienā valstī. Tā es Cīrihē paliku bez randiņa ar ļoti interesantu vīrieti, kurš, pirms norunājām laiku un vietu, pajautāja: cikos es beidzu darbu (viņš nezināja, ka es nedzīvoju Šveicē). Kad atbildēju, ka esmu tur brīvdienās, viņš pieklājīgi atteicās komunikāciju turpināt. Kad līdzīgi notika vēl pāris reižu, turpmāk pirms randiņiem nestāstīju, ka esmu komandējumā vai brīvdienās, bet ka strādāju un dzīvoju valstī, kur atrodos. Tā kā esmu dzīvojusi arī ārzemēs, man nebūtu nekādu problēmu pārcelties dzīvot tur, kur atrodas mīļotais vīrietis.

 

Mīla no pirmās vēstules jeb uzmanies no love bombing

Protams, ne vienmēr tu uz randiņu tiksi otrajā dienā pēc iepazīšanās. Dažkārt virtuālā ķīmija uzliesmo dienu pirms prombraukšanas vai jau tad, kad esi mājās. Protams, tad jūs komunicējat ilgāk, un tas ir interesanti – iepazīt vienam otru bildēs, runājot pa tālruni vai Skype. Bet komunikācijai būtu jāvirzās uz brīdi, notikumu, kad tiksieties. Nu, tu taču nemeklē tikai vēstuļu biedru visam mūžam. Bet nezaudē modrību, ja tavs kandidāts jau otrajā dienā atzīstas mīlestībā, trešajā saprot, ka esi viņa dvēseles radiniece un sapnis, ko viņš gaidījis visu mūžu. Ja vīrietis jau no rīta ar īsziņām sāk modināt un vakaros vēl labu nakti, un, atklāti runājot, pavada visu dienu ar tevi, nesapriecājies par agru – visticamāk, tā nav tava laimīgā loze, tu esi nonākusi īsta viltnieka un manipulācijas meistara rokās. Tādi ļoti ātri sagroza sievietēm galvas, jo tiem piemīt talants sajust, ko viņas vēlas. Ja sieviete sapņo par ģimeni, viņš liks noticēt, ka ir vislabākais tēvs jūsu bērniem. Ja meklē dzīves un biznesa partneri, viņš liks sajust, ka ir gatavs iesaistīties tavā biznesā un tevi atbalstīt. Visbiežāk pati sieviete nemaz nenojauš, ka kļuvusi par ēsmu, tāpēc svarīgi, lai vienaldzīgi nepaliktu sievietes draugi un tuvinieki.

Ja tavai draudzenei pēkšņi sāk mirdzēt acis, viņa sajūsminās par straujām pārmaiņām privātajā dzīvē, par mīlestību no pirmā skata (precīzāk, pirmā tinderklikšķa), neignorē šo faktu – iespējams, tu vari palīdzēt draudzenei izvairīties no briesmīgas attapšanās un depresijas, kas var sekot, kad vienā brīdī viss sabruks.

Tu, protams, esi skaista, gudra un īsts ķēriens vīrietim, bet, ja nu kāds mēģina apgalvot, ka esi pati pati un vis vis, come on, mosties! Internets ir pilns ar sieviešu stāstiem, kuras viltnieki aptinuši ap savu mazo pirkstiņu, izmantojuši un pēc tam, ne vārda nepaskaidrojot, atslēguši no savas dzīves. (…)

Visu rakstu lasi IMPERFEKT RUDENS


uz visiem lasāmgabaliem

Publicēts: 17 oktobris, 2017

Kategorija: Žurnālā

Visu rakstu lasiet žurnālā Imperfekt

Rudens 2017

 

Dalies


0 komentāri

Lai komentētu nepieciešams autorizēties.

Ienākt ar E-pastu