Par manu un tavu labo jauno gadu

— Inga Gorbunova

Par manu un tavu labo jauno gadu

— Inga Gorbunova

Raksts

Publicēts: 29 novembris, 2023

Kategorija: Žurnālā

Dalies

Šī bilde, protams, ir inscenēta. Perfekti rotātā egle ir dabūta barterā un atvesta no kādiem rotāšanas profesionāļiem, gardumus sacepa turpat kaimiņos dzīvojošā Diāna, kas tagad ir slavena kūku meistare, blakusistabā darbojas meitenes ar loku šķērēm un koferīšiem, kuros ir tik daudz pudelīšu, otiņu un visvisādu “špakteļu”, ka varētu ne tik vien mūs, bet veselu kori dažāda vecuma meiteņu padarīt par piecdesmit procentiem skaistākas, nekā mēdz būt cilvēks, kas drēgnā rīta agrumā izvēlies no gultas un ieraudzījis spogulī to, ko jau darba nedēļas beigās un pēc ieilgušas neizgulēšanās tur var ieraudzīt. Vienu pavisam normālu sievieti, kurai visa diena saplānota pa stundām un minūtēm. Darbi, bērnu menedžments, obligātie pasākumi, daļēji obligātie pasākumi, dedlaini un tamlīdzīgi. 

Un, jā, viss šis relaksētais pasākums nenotiek ne pie vienas no mums mājās. Vēl pirms brīža te bija tukša studijas telpa, kurā tajā agrajā un pelēkajā rītā mēs uzbūrām savu Ziemassvētku pasauli. 

Prasmīgas rokas arī mūs pašas padarīja par tādām kā bīstamajām mājsaimniecēm (cerams, kāds vēl bez manis atceras, no kurienes šis apzīmējumsJ). Diānas kūkas, ābolmaize un piparkūkas bija vienkārši izcili garšīgas, dzirkstošajam arī nebija ne vainas. Un tā tie svētki tapa uz līdzenas vietas. Man joprojām ļoti patīk šī Elīnas Upmanes fotogrāfija, kas tapusi Signes Sprogas studijā I’mperfekt pašos pirmsākumos. Jo man šķiet – šajā bildē ir tā īstā kopābūšanas izjūta, tāds globālāks stāsts. Ja labi ieskatās, tur ir kas tāds, ko man jau kopš pirmā numura ir gribējies pateikt ar I’mperfekt. Mēs varam būt dažādi, atšķirīgi, tomēr visi kopā.

Redz, cik mēs te katra esam citāda? Katra tajā brīdī pārstāvam citu desmitgadi. Katra ar savu vizuālo tēlu, ar savu dzīves pieredzi. Katra ar savu raksturu un savu sapni. Neviena no mums par sevi nevarētu teikt, ka dzīve zem kājām bērusi tikai rožu ziedlapiņas. Kaut gan viss ir jāskatās salīdzinājumā, tomēr skaidrs, ka neviena nedzīvojam feju un laumiņu pasaulē. Bet, kā zināms, pat ja paklūpi (vai kāds, kas nav labā feja, tevi apzināti paklupina), svarīgi ir atkal tikt uz kājām. Un tieši tikpat svarīgi ir pēc klupiena nezaudēt ticību labajam cilvēkos. Novērtēt to atbalstu, ko tev sniedz ģimene, draugi. Un reizēm arī pavisam sveši cilvēki, ar kuriem nejaušības dēļ sastopies – vienalga, dzīvē vai varbūt žurnāla lappusēs – un saproti: “O, izrādās, mēs taču esam no vienas planētas, esam uz viena viļņa!”

I’mperfekt mums ir tāds sirds projekts. Tapa ar domu nemērķēt uz kādu konkrētu vecuma grupu, pat ne uz dzimumu (tāpēc mūsu autoru un arī lasītāju vidū ir gana daudz vīriešu), bet parādīt mūsu sabiedrību visā tās dažādībā. Neatkarīgi no gadu skaita, no orientācijas, tautības vai politiskās pārliecības. Ne no malas skatoties, bet caur īstām pārdomām, emocijām, pieredzi. Te ir tikai viens nosacījums – mēs nenīstam cits citu, mēs neienesam šeit tumsu, mēs nelamājam konkurentus un neiestājamies par kādu konkrētu politisko spēku. Nekā tāda. Cenšamies saprast, meklējam kopsaucējus, mācāmies empātiju, atrodam domubiedrus, atbalstām cits citu. Un cenšamies nepazaudēt humora izjūtu un prieku dzīvot pat brīžos, kad viss rožlapiņu paklājs šķiet sačervelējies kā vecas rudens lapas. Jo skaidrs, ka būs atkal jauna diena un kaut kā to visu varēs aizslaucīt prom, lai atbrīvotu vietu kam, iespējams, vēl labākam. Bet tas atbalsts, tā pleca sajūta, tā savējo, līdzīgi domājošo kopiena... tā ir svarīga mums katram.

Un tāpēc, pirms novēlēt lielisku nākamo gadu, kurā visiem tumšajiem spēkiem ir jāiet atpakaļ tumsā, līst zvaigžņu lietus, visas kūkas ir īpaši garšīgas, ir daudz tādu brīžu, kas dzirkstī kā šampanietis, un mums izdodas uzburt tos īstos svētkus pat tukšā vietā, es gribu ierosināt: nešķirsimies! Būsim kopā arī turpmāk. Savās domās, piedzīvojumos, pārdzīvojumos un priekā. Lai lielisks jaunais gads!

P. S. Abonēt ir izdevīgāk. Nāc kompānijā!

 


uz visiem lasāmgabaliem

Publicēts: 29 novembris, 2023

Kategorija: Žurnālā

Visu rakstu lasiet žurnālā Imperfekt

Ziema 2023

 

Dalies


0 komentāri

Lai komentētu nepieciešams autorizēties.

Ienākt ar E-pastu