5x10 stundas dabas tavās ausīs. Par brīvu

— Jolanta Sēnele

5x10 stundas dabas tavās ausīs. Par brīvu

— Jolanta Sēnele

Raksts

Publicēts: 26 aprīlis, 2018

Kategorija: Iesakām

Dalies

Neviens nenoliegs, ka pastaiga pa mežu vai gar jūru ir miljons, ja gribas sakārtot domas, vienkārši atpūtināt galvu vai nomierināties. Taču kurš tev ļaus to darīt darbadienas vidū? Par laimi, ir varianti.

Kaut acu priekšā ir tikai  ķieģeli un datorekrāni, ausīs vari “dabūt” tuksnesi, okeānu, kalnus, džungļus un stepes.  Tas - pateicoties BBC Earth, kas digitālajā ēterā ir palaiduši piecas reiz desmit stundas pilnīgi tīras dabas skaņas (bez sintezatora un pat ne klavierēm). Turklāt kvalitatīvi un bez maksas. Precizējot, skaņas nāk komplektā arī ar elpu aizraujošiem un galvu nomierinošiem skatiem. Tā kā paredzam, ka šos skaņbēdžus (no vārda soundscape, kas savukārt darināts no diviem vārdiem sound un escape) tu izmantosi sēžot pie kantorgalda, tad  uzdrīkstamies minēt, ka desmit stundas lūkoties saules apspīdētos kalnos vai džungļu urgās tev neviens neļaus, bet kādu blāķīti laika nosēdēt ar “ausīm” uz ausīm - to gan var. Un tad, atnākot mājās, varēsi teikt, ka dienu lieliski pavadīji tuksnesī, džungļos, pie okeāna un tādā garā.

Ja kāds sāk iebilst par šo digitālo “bēgšanu”, liec viņiem priekšā to pašu BBC Earth pētījumu, kur, sadarbībā ar Bērklijas universitāti Kalifornijā, tika atklāts, ka Planet Earth skatīšanās (pieņemam, ka tas pats attiecas uz klausīšanos) paaugstināja skatītājos ne tikai godbijības izjūtu, apmierinātību ar dzīvi, iepriecinājumu un ziņkārību, bet arī mazināja nogurumu, dusmas un stresu, turklāt ievērojami lielākā pakāpē nekā kontrolgrupai.  Vai kāds var pret to iebilst? Turklāt šis absolūti nav tāds  vienīgais pētījums.

BBC earth ir arī 10 stundu pilsētas skaņas, ja nu gadījumā sailgojies pēc civilizācijas vai gribi pārbaudīt uz savas ādas, cik patiesi ir visu to daudzo pētījumu rezultāti par dabas labvēlīgo ietekmi.

Tā kā BBC Earth ir tik laipni, ka ļauj šo visu skatīties un klausīties bez maksas un nodot tālāk, arī mēs ar prieku padalāmies. Mazāk stresa, vairāk okeāna skaņu visiem nāks tikai par labu.

Kalni

Stepe

Okeāns

Tuksnesis

Džungļi

Pilsēta

Un te viss vienuviet

Foto - Shutterstock


uz visiem lasāmgabaliem

Publicēts: 26 aprīlis, 2018

Kategorija: Iesakām

 

Dalies


1 komentāri

Lai komentētu nepieciešams autorizēties.

Ienākt ar E-pastu


Annele Sudraba


Es ieslēdzu uz kādu pusstundu tos džungļus un teikšu, ka nevarēju koncentrēties vai atslābināties pie tādām skaņām fonā - visu laiku iekšā stresoju, ka notiks kaut kāda skaļa vai negaidīta skaņa. Tomēr nekas Tevi nevar relaksēt un atslābināt labāk nekā īstais ceļojums - reāla daba, okeāns, kāda jauna pilsēta vai stepe :) Mums vienmēr āķis lupā uz eksotiskajiem galamērķiem un šo Novembrī plānota Taizeme ( https://www.novatours.lv/atputas-celojumi/taizeme ) - tur obligāti iesūkšu sevī okeāna un džungļu skaņas. Priekš manis okeāns ir perfekts veids relaksācijai un atpūtai. Kā ir pārējiem? Kādas noskaņas un vietas palīdz atvilkt elpu?

pirms 5 gadiem Atbildēt