5 jautājumi par vīnu vasarā, ko man visbiežāk uzdod draudzenes

— Dana Sinkeviča

5 jautājumi par vīnu vasarā, ko man visbiežāk uzdod draudzenes

— Dana Sinkeviča

Raksts

Publicēts: 22 jūnijs, 2017

Kategorija: Žurnālā

Dalies

„Es mīlu vīnu. Mīlu visu, kas saistīts ar un ap vīnu. Mīlu gan teoriju, gan praksi. Nemīlu snobismu. Zini, kādas izskatās īsta vīndara rokas? Saules aprautas, vīnogulāju nobrāztas, vienmēr zilimelniem nagiem – vīndarīšana tajās ir tā ieēdusies, ka nevar noberzt nost pat ar pasaulē labāko traipu tīrītāju. Rokas ir skaistas, bet tādās rokās nav nekā no snobisma. Tā arī es uztveru vīnu. Man tas ir sabiedrotais. Sarunām, draugiem, ģimenei. Mazu un lielu mirkļu svinēšanai. Baudīšanai, ne dzeršanai.”

*Ar ko vīns tetrapakās un vakuumpakās atšķiras no pudeļu vīna? Vai dārza ballītei derēs?

Vīni tetrapakās visbiežāk ir pieticīgas kvalitātes un tos labāk neieteiktu,  būs vien  neizteiksmīga vīnogu sula ar grādiem. Savukārt vairāku litru vakuumpaku vīnam jeb Bag in Box (BIB) nav nekādas vainas – parasti tas ir vīns, kas pudelē maksā ap 7-8 eiro, šeit ražotājs ietaupa uz iesaiņojumu un loģistikas izmaksām. Pozitīvi, ka atvērts vīns vēl vairākas dienas un pat nedēļu var saglabāt savu kvalitāti, jo, pateicoties īpašai tehnoloģijai, tam ir ļoti ierobežota saskare ar gaisu, vīns neoksidējas, tātad noveco lēnāk. Taču noteikti uzglabā to ledusskapī. Un jā, kā dārza ballītes vīnam noteikti nebūs ne vainas!

*Ciemiņi atnes vīna pudeli – kā to visātrāk atdzesēt?

Pasniegt siltu baltvīnu vai dzirkstošo vīnu, manuprāt, ir ja nu ne gluži noziegums pret cilvēci, tad pret savām garšas kārpiņām un degunu jau nu gan. Un arī pret vīndari, kas apsvilušu pieri to vīnu lolojis. Tas ir tas pats, kas Kauperam ļaut uz skatuves tikai skaitīt pantiņus, nevis dziedāt. Starp citu, jo aukstāks vīns, jo mazāk var just tā trūkumus, bet pārspīlēt arī nevajag, jo tad pazudīs aromātu un garšas nianses. Arī sarkanvīnam vasarā der padzesēties līdz 16-18 grādiem.

Visātrākā atdzesēšana: salīdzinoši neliels trauks (kaut vai lielā sulas krūze)+ ledus+ūdens+pāris karotes rupjās sāls. Pēc minūtēm 5-7 vīns jau būs dzerams.

Visnoturīgākā: liels trauks+ledus+ūdens (tikai ledus neder, jo vīns atdzisīs nevienmērīgi). Un pudele jāiemērc līdz pat kakliņam.

Vai restorānā palūgt iesaiņot nepabeigtu pudeli līdzi ir nepieklājīgi?

Nē, tas ir pilnīgi un noteikti pieklājīgi. Ļoti korekts lūgums, it īpaši, ja vīns bijis labs...

Vai pudelēs ar skrūvējamo korķi ir sliktāks vīns? 

Nebūt nē!


uz visiem lasāmgabaliem

Publicēts: 22 jūnijs, 2017

Kategorija: Žurnālā

Visu rakstu lasiet žurnālā Imperfekt

Vasara 2017

 

Dalies


0 komentāri

Lai komentētu nepieciešams autorizēties.

Ienākt ar E-pastu