12 soļi, kā aizvērt bāru

— Jānis Volkinšteins

12 soļi, kā aizvērt bāru

— Jānis Volkinšteins

Raksts

Publicēts: 31 jūlijs, 2022

Kategorija: Žurnālā

Dalies

 Atvērt bāru nav liela meistarība. Entuziasms, labi cilvēki apkārt un dzidri prāta formulējumi palīdzēs ar sākotnējo vilņa eksploziju gāzt kalnus. Vai vismaz paugurus. Tomēr... Kāds ir projekta vēstījums un nozīme kultūras telpā? Kādas ir komunikācijas nianses? Šie ir lieliski jautājumi pašanalīzei, lai atšifrētu koncepta nianses.

 Pēc teju 12 gadu ņudzošas darbības Valdemāra ielas vīna bāriņā Vieta ir noslēgusies vesela dzīvesprieka ēra. Kopš 2010. ražas gada žurnāla Veto Magazine finanšu krīzes papluinītais komandas kodols ierīkoja štābiņu sludinājumu serverī atrastā bijušā ziedu veikaliņā K. Valdemāra ielā 61, lai ļautos savu kreatīva šķautņu ekspresijām. Komiksu noveles no Zviedrijas, kostīmu mākslinieces Jūlijas Volkinšteines pirmie dizaina koncepti, Zhiliton videospēļu vakari, galda tenisa turnīri un virkne citu konceptballīšu, kas veidoja nelielu autentisku kopienu Rīgas centrā. Laikam ejot, vīna dažādības koncepts pārplūdināja ēdienkartes lappuses, nejauši, bet priekpilni iegūstot Baltijas labākās vīna kartes godalgas trīs gadu griezumā... Tomēr godalgas nekad nav bijis pašmērķis, uzdodot lielo jautājumu: kā aizvērt bāru?

 1. Atzīsti bezspēcību pret laiku, jo kādā brīdī katrs projekts beigs pastāvēt.

Lai cik neromantiski tas skanētu, ir vērts uzdot sev godīgu jautājumu par projekta paredzamo dzīves ciklu, lai līdzvērtīgi, bez kvalitātes kritumiem sadalītu enerģiju un saturu. Vai tas ir viena mēneša pop-up? Vai 10 gadu projekts, kur paredzēts neliels izmaiņu grafiks? Izkliedz sev spogulī šos jautājumus. Un tad notīri spoguli, lai dzīvesbiedrs nepukojas.

 2. Atzīsti, ka ir ārēji apstākļi, ko nespēj ietekmēt. 

Bārs vai cits projekts var darboties kā ieeļļota sistēma, kamēr pārlieku nemainās pamata raksturlielumi. Bet, dzīvei ieviešot korekcijas, vari attapties kā no treilera izmests Eminems, ar nakts krāsas miskastes maisā saliktu iedzīvi dodoties uz repa sacīksti. Plaušu tilpums, kas korelē ar spēju ieelpot dziļi un adaptēties, ļoti palīdz.

 3. Pieņem gudrus lēmumus.

Šo neviens neprot.

 4. Bezbailīgi izpēti savas morāles vērtības.

Ja projekts ir dziļi personīgs, tas atspoguļo un pastiprina gan tavas stipās, gan vājās puses. Ja pietiek dūšas ielūkoties morāles spogulī, lai apjaustu savus spēkus un trūkumus, šis palīdzēs bāra spozmei... kamēr tas vēl būs atvērts.

 5. Atzīsti kļūdas.

Bāra dzīvē un uzdzīvē ir viegli ieslīgt ego apmānā, ka visu dari lieliski. Bet, ja gribi aizvērties ar glanci, ir svarīgi analizēt, kura kritika ir pamatota, bet kura tāda nav. Atgriezeniskā saite ir labākā dāvana no apmeklētājiem, pat ja tā neglaimo.

 6. Palaikam salabo defektus sevī... un telpās. 

Turēties labā formā ir lieliska doma. Kamēr neattīsties pats vai neattīsti telpas, viss neglābjami gravitē uz leju. Saturs, vide un gaisotne ir konstanti jāapčubina, lai aizvērtos ar godu.

 7. Esi pazemīgs.

Lai cik liels būtu adrenalīns no veiksmīgajiem pasākumiem un pilnajiem vakariem, atceries, ka kaut kad tomēr būs jāaizveras. Lai to izdarītu uz augstās nots, arogance nebūs tavs draugs. Katra situācija un sastaptā persona piedāvā iespēju apgūt kādu dzīves niansi.

 8. Kā atlīdzināt aizvainotajiem?

Visiem nekad neizdabāsi. Bet svarīgi ir aizvērt bāru ar apziņu, ka esi centies. Cilvēkmīlestība un godīgums nolasīsies pāri valodu jūrām un komunikāciju brangajiem mūriem. Viesmīlības jēdzienā ir visa cilvēkmīlestības būtība.

 9. Komunicē personīgi par to, kas sekos tālāk.

Bārs ir aizvērts. Ko tālāk? Ja dvēseles saturā slēpjas atbilde, par to ir jārunā. Varbūt gatavojies atvērt karaoke peldbaseinu ar delfīniem? Burgernīcu, kur burgeru vietā tiek servēts dzejolis? Komunicē par to, esi pats sava vizītkarte. Iespējams, iestudē nelielu deju.

 10. Vēlreiz atzīsti kļūdas.

Pirms jauna projekta godīgi atzīsti, kas nebija labi iepriekšējā. Tas ir ļoti svētīgs brīdis, kad savu ego nolikt blakussēdētāja vietā un padomāt par slikto. Nav īsti komfortabli, vai ne?

 11. Meditē par jauno vīziju.

Dažreiz idejas atnāk neracionālos formātos. Kādam meditācija ir pastaiga priežu mežā, citam iedvesma rodas, izpildot specifiskus vingrinājumus, atdarinot savādu dzīvnieku pozas un skaņas. Dizainēt idejas datora programmu ailītēs ir sausi un... garlaicīgi. Tu vari labāk! Ļaujies savvaļai!

 12. Iegūstot spirituālu atmodu, šķiries no iepriekšējā projekta un sāc jaunu.

Sperot šos soļus, sanāk neliels ceļojums laikā un telpā. Gan par ekspektācijām, startējot bāru, gan arī par procesa neizbēgamību, to aizverot, lai iemantotu tā pēctecības kvalitātes un dotos uz priekšu. 


Foto no Unsplash

 

 


uz visiem lasāmgabaliem

Publicēts: 31 jūlijs, 2022

Kategorija: Žurnālā

Visu rakstu lasiet žurnālā Imperfekt

Vasara 2022

 

Dalies


0 komentāri

Lai komentētu nepieciešams autorizēties.

Ienākt ar E-pastu