Ziedo meitenēm!

— I'mperfekt

Ziedo meitenēm!

— I'mperfekt

Raksts

Publicēts: 09 oktobris, 2020

Dalies

Ir tādas tēmas, par kurām izvairāmies runāt skaļi. Tostarp menstruācijas. Kāpēc? 

Personīgā higiēna ir sensitīva tēma, arī jaunu meiteņu vidū. Ja jau mēs kautrējamies par to runāt, tad jaunām meitenēm par to runāt var būt vēl grūtāk.

 Mēs varbūt neaizdomājamies, bet ir daudzas meitenes, kam vienkārši nav pieejami higiēnas priekšmeti, tāpēc, ka viņu vecāki tos nevar atļauties vai nevēlas iegādāties. Viņām var tādēļ nākties kavēt skolu vai pulciņus. Pētījums apliecina, ka Latvijā 1 no 6 meitenēm ir kavējusi skolu mēnešreižu laikā higiēnas produktu trūkuma dēļ.

Tādēļ notiek akcija #ZiedoMeitenēm – lai sāktu runāt par šo problēmu, lai veicinātu emocionālu un praktisku atbalstu.

Pasaulē daudzās valstīs tiek runāts par t.s. Period Powerty problēmu un par to, kā to risināt – virzot dažādas idejas, piemēram - atcelt nodokļus higiēnas priekšmetiem, vai nodrošināt šo priekšmetu pieejamību skolās. 

 Ir jābeidz kautrēties runāt par mēnešreizēm un izlikties, ka tās neeksistē. Vairākas, gribētos teikt, drosmīgas meitenes piekrita filmēties akcijas klipā, un modele Karlīna Caune atsaucās kļūt par akcijas vēstnesi. 

Akcijas organizatori paredz, ka tiks saziedoti vairāk kā 200 000 šo higiēnas produktu, kurus meitenēm no mazturīgām ģimenēm visā Latvijā nogādās Latvijas Sarkanais Krusts, izmantojot palīdzības sniegšanas tīklu caur reģionālajām un vietējām nodaļām. 

 


uz visiem lasāmgabaliem

Publicēts: 09 oktobris, 2020

 

Dalies


0 komentāri

Lai komentētu nepieciešams autorizēties.

Ienākt ar E-pastu