Eklektiski modīgais kokteilis

— Laura Lauziniece

Eklektiski modīgais kokteilis

— Laura Lauziniece

Raksts

Publicēts: 19 septembris, 2019

Dalies

Gadu no gada mēs atgriežamies pie jautājuma: kas būs modē šajā sezonā? Šoreiz man ir viens lielisks paziņojums: modē ir tas, kas tev pašlaik ir mugurā, jo pasaulē slaveni trendu apskatnieki stāsta gan par septiņdesmitajiem, astoņdesmitajiem, deviņdesmitajiem, gan par volāniem un puķēm, gan caurspīdīgām rītakleitām, gan Matrixcienīgu vinila mēteli. Šī sezona ir kā radīta sevis mīlēšanai – velc, ko gribi, viss būs stilīgi. Ja tu vairāk esi minimālisma piekritēja – lieliski, ja maksimālisma – vēl jo labāk.

Karaliskā naktsveļa

Pirms pāris gadiem uz mēles uznāca rītakleitas. Vīrieši bija šokā un atteicās savas puskailās sievas laist ārā no mājas. Tad trauksme norima, vīri pierada, un katra otrā sieviete savā zīda kleitā gan graciozi defilēja pa biroju, gan grozījās vakara ballītē. Šajā sezonā viss ir sajaucies modes kolāžā – caurspīdīgo naktsveļu vari kombinēt gan ar volāniem, viktoriānisku apkaklīti vai renesanses cienīgu dekoltē un pat samtu.

Stepējums un oversize dūnu jakas

Mana vecmamma grozīja galvu pērn, skatoties uz manu ziemas jaku, un turpinās to darīt arī šoruden. Vismaz silti, viņa teiks. Šogad stepētas tiek arī vakarkleitas un bikses. Secinājums? Karalisko naktsveļu papildina karaliski publiska ietīšanās segā. Un tas viss pasteļtoņos.

Pilnīga buržuāzija

Iedomājies, kā būtu, ja tu dzīvotu Parīzē septiņdesmito gadu beigās, kad modes dāmas viesībās rādīja visu, kas atrodas viņu skapjos. Konservatīvu formastērpu siluetus kombinē ar kulotēm, pagarinātām žaketēm, adītām vestēm un bītlenēm. Izteikti buktētas bikses ar trenčiem, brošām un zīda blūzēm ar zelta podziņām. Tēlu vari izskaistināt ar mežģīņu zeķbiksēm, smagnēju zelta kaklarotu vai aviatora tipa saulesbrillēm.

Panks

Šis trends skaļi un diezgan pārliecinoši kliedz, ka tā valkātājs ir dumpiniecisks iedvesmotājs, kurš slāj pa pasauli militāra stila zābakos, nokaisot savas takas ar kniedēm. Tēlu paspilgtinās androgīni dizaini, grandža piegarša un ādas imitācija. Un šis trends nav domāts tikai pusaudžiem. Mūsdienu paradokss “četrdesmitgadnieks izskatās kā divdesmitgadnieks” ir attīstījies tik tālu, ka bieži vien četrdesmitgadniekam vīnu veikalā lūdz uzrādīt dokumentu.

Plecīgie astoņdesmitie

Sezonu no sezonas cenšamies izkāpt no astoņdesmitajiem, bet kā nesanāk, tā nesanāk. Tātad šajā rudenī turpinām mirdzēt gliteros, šūt polsterus, likt ausīs izteiksmīgus auskarus, stīvēties minisvārkos un peldēties sudrabā. Spēlējoties ar dzimumu sapludināšanu, modes mākslinieki piedāvā rudens mēteli ar izteiksmīgu plecu līniju. Par pleciem runājot… arī astoņdesmito gadu atkailinātais plecs ir atpakaļ uz skatuves.

Rūtis un vidukļa līnija

Ja tu iepriekš katras rudens sezonas sākumā kāri noskatījies uz rūtainu žaketīti agrīno panku stilā, tad, mīļā, dārgā, šogad tev ar žaketīti vien nepietiks. Ja rūtis, tad rūtis no galvas līdz kājām. Bet, lai neizskatītos pēc klauna, te ir uzmanīgi jāpievēršas siluetam un precīziem izmēriem. Šī sezona ir par izteiksmīgu vidukļa līniju, tāpēc droši joz pēc jostas un apjoz kleitu, bikses, svārkus un pat mēteli.

Komfortablie deviņdesmitie

Deviņdesmitie kā iekaroja savas pozīcijas, tā no modes mēles prom nav dabūjami. Tas nav nemaz tik traģiski, jo deviņdesmitie ir diezgan pateicīgi ikdienas gaitām: audumi un piegriezumi ir tik ērti, cik vien var būt, matiem un grimam nav jābūt gluži perfektiem, džinsi var būt saplēsti, un maskulīna žakete var ērti pārsniegt tavas neērti īsās vakarkleitas garumu.

Apmetnis

Jāatzīst, Latvijas laikapstākļiem šis trends nav īpaši draudzīgs. Pārgājienā gar jūras krastu obligāti nav jāstaigā apmetnī. Taču nebūs nekā elegantāka, ja restorānā, uz teātra izrādi vai kādā citā gaumīgā pasākumā ieradīsies garā apmetnī, kas lieliski kombinējams ar romantiski puķainu kleitu un pufīgām piedurknēm.

Āda un aitāda

Pie šāda pieteikuma visi vegāni un dabas draugi tikko pāršķīra lappusi… Piedodiet, bet dizaineri dzīvo savu dzīvi un modes skatēs demonstrē urbānu, sportiski piegrieztu aitādu. Vispār šajā sezonā āda būs tava otrā āda. Tu varēsi iegādāties gan svārkus, bikses, žaketes, aksesuārus, gan arī ādas blūzes. Vegāniem tiek piedāvāta eko un mākslīgā āda.

Pilnīgs neons

Arī neons šajā rudenī nekur nepazūd. Kā teiktu mana mājturības skolotāja, tas ir kā zaķim stopsignāls. Dizaineri iedvesmojušie no astoņdesmito gadu reiva kultūras un pat no nukleārās apokalipses. Šis trends kliedz: “Ko es gribu? Es gribu, lai cilvēki šokējas!”uz visiem lasāmgabaliem

Publicēts: 19 septembris, 2019

 

Dalies


0 komentāri

Lai komentētu nepieciešams autorizēties.

Ienākt ar E-pastu