Lasāmgabali

Par to, kas būtisks šobrīd. Un par tēmām, kas nekad neiziet no galvas, sirds un modes.

Par visu ko

Nekautrējies, atnāc!

— Imperfekt komanda

Aicinām Tevi, mīļais I'mperfekt draugs, uz lasītāju ZIEMAS satikšanos ar grāmatžurnāla autoriem un veidotājiem.

Datums: 26.janvāris

Laiks: plkst.19:00

Vieta: Āgenskalna tirgus radošā telpa, otrajā stāvā (Nometņu iela 64, Zemgales priekšpilsēta, Rīga)

Par visu ko

Ātrās idejas dāvanām vasarā

— Dana Sinkeviča

Vasarās, ejot vai braucot ciemos, reizēm gribas paķer līdzi kādu nelielu dāvaniņu vai ciemakukuli. Vienkārši tāpat, lai iepriecinātu. 

Protams, vienmēr var nopirkt Ķīnā ražotu lielveikala štruntiņu ar vāji izprotamu funkcionālo pielietojumu, bet varbūt tā tomēr nav pati spožākā ideja. Jo mazu štruntiņu pilna pasaule. Imperfekt pilnīgi noteikti nepretendē uz Nobela prēmiju dāvanu izvēlē. Taču varbūt noder mūsu pašu pārbaudītas 5 idejas nelielām dāvanām.

Par visu ko

I'mperfekt aicina uz neperfekto ielīgošanas burziņu latviskā garā!

— I'mperfekt

Mīļie I'mperfekt draugi, radi, atbalstītāji, aicinām jūs 19. jūnijā sākot no pulksten 18:30 uz mūsmājām, I’mperfekt viesistabu, lai satiktos, parunātos, izkāptu ārpus žurnāla lappusēm un kopīgi ieskandinātu saulgriežus kopā ar folkloras kopu "Savieši"! 

Par visu ko

Beidzot varam nosirmot vienā mierā!

— Jolanta Sēnele

Tas, protams, ir mazliet pārspīlēts, mazliet ideālistisks un mazliet pāragrs uzsauciens, bet izskatās, ka ar sirmumu mēs sākam izlīgt mieru.  Latvijā gan šī tendence joprojām ir ļoti slidens temats, tomēr daudzviet citur pasaulē no sirmiem matiem vairs nekaunas, ar tiem pat lepojas.

Imperfekt iesaka

Par visu ko

Kā izveidot ilgstošas attiecības ar sportu?

— Monta Vaska

Iespējams, tev tāpat kā lielākajai daļai cilvēku sanāk sportot epizodiski un izveidot ilgstošas un noturīgas attiecības ar sportiņu nevedas tik viegli, kā tas sākumā varētu šķist. Taču nav jau tā, ka tas ir kas pārdabisks. Varbūt šie ieteikumi tev palīdzēs ieviest savā dzīvē tieši tādu sportošanas grafiku, par kādu jau esi kādu laiku domājusi.


Par visu ko

Tā arī vardes sanāk nobučot

— Jolanta Sēnele

Mīlas jautājumos nekas nav tā, kā izskatās vai kā skaļi postulējam. Vismaz kas attiecas uz pirmo – iepazīšanās – posmu.

Mīlas ceļi ir neizdibināmi,  - tā mēs samiernieciski secinām, kad spiežam roku svaigākajam draudzenes/radinieces izredzētajam un kaut kur kaklā tā arī nepateikts iesprūsts jautājums “bet vai tad viņai nepatika... (daudzpunkta vietā liec jebko no viņas ideālā prinča saraksta)?”


Par visu ko

Vai baumo tikai riebekļi?

— Agate Anna Grebže

Ir gandrīz skaidrs, ka senā pagātnē mezolīta laikmeta ļaudis, stāvot ap tikko kā pieveikto medījumu, pārrunāja, kurš nav pietiekami pielicis savu roku šajās medībās un nebūtu pelnījis pulcēties kopā ar pārējiem. Pagājuši 15 000 gadu, un mēs joprojām esam turpat – ne medījuma, bet pie otra darbu un nedarbu apspriešanas.

Par visu ko

Treniņi onlainā: plusi un mīnusi

— Monta Vaska

Līdz ar pasaules digitalizēšanos un cilvēku pārvietošanos pasaulē, arī fitnesa jomā ienāk “dzīve online” jeb treniņi, kuros tev nemaz nevajag atrasties sporta zālē, lai vingrotu (labā ziņa tiem, kas no 1. janvāra apņēmušies sākt jaunu dzīvi!). To labprāt izmanto ļoti aizņemtie, kā arī tie, kas grib turpināt darbu ar savu treneri, ja tiek mainīta dzīvesvieta vai vēlamais treneris nav sasniedzams. Tā kā pati esmu trenere, kurai ir arī online klienti, varu nedaudz sīkāk pastāstīt par to, kas tas īsti ir un kam tas varētu būt noderīgi.

Par visu ko

Labāk pati sev uzdāvinu

— Jolanta Sēnele

Kamēr latvji vēl tikai pošas apdāvināšanās kulminācijai, manā mītnes zemē Nīderlandē tā jau garām (lielākā daļa te apdāvinās 5. decembrī). Tāpēc tagad, kā ikgadu, stundu (nē, jau trešo dienu!) sēžu domādama, ko sadarīt ar zaļo un veselīgo dzerekļu mikseri (otro pēc kārtas pēdējās piecgades laikā). Kam lai nogrūž holandiešu recepšu krājumu, nu jau trešo pēc kārtas. Un kāda iksa pēc man iedāvināta senila MagiMix pavārgrāmata, kura pēc paskata atgādina 80- to gadu haute cusine un pieprasa sastāvdaļas, kuras nesameklēt pat izvirtušāko pavāru ledusskapjos.

Par visu ko

Kā atrast 25. stundu dienā

— Agate Anna Grebže

American Airlines reiz ietaupīja 40 tūkstošus dolāru, pirmajā klasē izņemot pa vienai olīvai no katra salātu trauciņa. Varbūt pēc līdzīga principa kaut kur var sagrabināt vēl vienu tik ļoti vajadzīgo papildus stundu dienā?

Par visu ko

Prokrastinatoru aizstāvībai

— Jolanta Sēnele

Tautas paruna saka, ka neatliec uz rītu to, ko var izdarīt šodien, bet neskaitāmi daudz ļautiņu, to skaitā arī es, atliek ne tikai uz rītu, bet uz parītu, aizparītu un daži pat pēc mēnešiem un gadiem tā arī nav pieķērušies pie atliktajām lietām. Vai viņi visi slinki? Visi ar vāju gribasspēku, un visi bez mazākās disciplīnas iezīmes? Izrādās, pie vainas ir smadzenes un bailes. 

Par visu ko

Kā pirkt grāmatas un nelasīt?

— Jolanta Sēnele

Tev šķiet, ka tāpat nav vērts pirkt neko drukātu, jo nav jau laika lasīt? Te izglābt var tsundoku: māksla atlikt grāmatu lasīšanu uz vēlāku laiku.

Par visu ko

Socmediju glancētās omes

— Jolanta Sēnele

“Re, kā, izrādās  - sievietes arī noveco! Un viņām ir grumbas un sirmi mati ar’!” Tā varētu iesaukties kāds, kas dienām ilgās viedtālruņa bakstīšanas laikā nejauši ir uzgājis instagramā Badiju Vinkliju (Baddie Winkle) vai Linu Sleiteri (Lyn Slater). Viņas varbūt ir populārākās, bet nav vienīgās no tām sirmajām interneta personībām, kas sevi ironiski dēvē par insta-grannies (insta-omes), bet ko mārketinga pulētāji nosaukuši par “elastīgo paaudzi”.

Foto -  @iconaccidental


Par visu ko

Man šodien galva sāp

— Jolanta Sēnele

Jaunākā pašbilžu poza, kas piedevām it kā esot arī glaimojoša. 

Par visu ko

Klačas ir .. labas

— Jolanta Sēnele

Lai paceļ roku, kas bez grēka: mēs visi zinām, ka klačošanās nav nekas cienījams, un tikpat lielā mērā zinām, ka nekas nav tik salds, kā patrīt mēles par kādu citu. Tomēr labā ziņa ir tā, ka, ja vien jums ir spēks šajā karstajā laikā vēl arī patenkot, tas var būt pat veselīgi.

Par visu ko

Strīdies bērnu priekšā!

— Jolanta Sēnele

Nestrīdēties bērnu priekšā ir viens no audzināšanas zelta likumiem, kuri tiek mantoti kopā ar kristību zelta karotītēm. Tomēr, labu gribēdami, mēs tā varam ierobežot bērnu radošumu. Protams, runa gan ir par konkrēta veida strīdiem.

Par visu ko

Maitisms jeb Kāpēc sievietes viena pret otru izturas izcili draņķīgi

— Jolanta Sēnele

Maita. Draņķe. Sterva. Vai, pārfrāzējot labi zināmo teicienu, labākais ēdiens sievietei patiešām ir otra sieviete? Apēdīs bez sāls un pat nenoskurināsies? Diagnoze izklausās reāli skarba, un diemžēl dažreiz nav dūmi bez stroķiem. 

Par visu ko

Lieldienu mīklas

— I'mperfekt

Lai priecīgas, krāsu un pavasara iedvesmas piepildītas Lieldienas! Kā būtu ar tādu nelielu perfekti neperfektu prāta palauzīšanu? Iespējams, ka tieši tu turpmāk baudīsi tēju no stilīgās Imperfekt krūzītes - atrisini mūsu mīklu un sūti savu atbildi uz hello@imperfekt.com

Par visu ko

Instagram konkursa uzvarētājas!

— I'mperfekt

Kā jau solījām savā Instagram konkursā, imperfektā skaistuma pēcpusdiena kopā ar Esthederm IR KLĀT!

Par visu ko

Man nav kauns par to dārgo kleitu!

— Jolanta Sēnele

 “Ja tas ir bērniem, vīram vai lieta, bez kuras citādi tu nomirtu - tad mēs tev ļaujam tērēties. Par pārējo - nokaunies,” analizējot sabiedrības viedokli par sieviešu iepirkšanos, raksta žurnāls Harper Bazar savā mājaslapā. Un tas attiecas ne tikai uz daudz, daudz naudām, bet arī uz pavisam mazām naudiņām. Mēs nu nemaz neesam karojošās feministes, bet kaut kas šajā žurnāla rakstā lika aizdomāties par to, vai bauda joprojām tiek uztverta kā sievietes ienaidnieks.

Par visu ko

Tik sarežģīta mīlestība

— Inga Gorbunova

Un reizē nekā sarežģīta. Kā ar jebko šajā pasaulē – viss izskatās tieši tā, kā uz to paskaties. Var jau, protams, visu gadu gaidīt Valentīndienu, lai tad beidzot atzītos kādam (vai varbūt visai pasaulei), ka mīli. Un visās citās dienās izlikties, ka tāda lieta uz tevi nemaz neattiecas, jo esi savā ārkārtīgi svarīgajā ikdienas skrējienā. Vai gluži pretēji – visu gadu gaidīt, kad varēsi piepildīt sociālos tīklus ar 14.februāri un tā svinētājus ar tik nicīgiem ierakstiem, ka visiem sirds formas baloniem būtu panikā jāsašļūk un svētajam Valentīnam uz sava mākonīša jānosarkst.

Par visu ko

Cik maksā negulēta nakts?

— Jolanta Sēnele

Gribas visu izdarīt, visu paspēt, būt brīnišķīgai sievietei, lieliskai mammai un perfektai darbiniece un vēl kaut ko priekš sevis, sirdij pagūt izdarīt… Visam laika mēdz nepietikt, tādēļ atceramies iedvesmojošo teicienu, ka izgulēsies kapā, un šņik-šņak  nogriežam nost pa stundiņai no miega. “Cilvēki ir vienīgā suga, kas liedz sev miegu bez svarīga iemesla,” teicis Kalifornijas universitātes miega pētnieks Metjū Volkers. Kaut tautā gulēšanu mēdz saistīt ar slinkumu un citām ne īpaši pozitīvām cilvēciskām īpašībām, tomēr ar to, ka mēs guļam tikpat maz, cik Napoleons, nav jālepojas. Tas principā ir bīstami, un,  lūk, kam: 

Par visu ko

Sapņošana nomodā var palīdzēt atrast dzīves mērķi

— Jolanta Sēnele

Tev varbūt šķiet, ka perfektas sievietes daudz nesapņo, bet dara. Arī  dažādu jomu  gudrinieki  uzsver, ka tikai tāds prāts, kas ir šeit un tagad, var būt laimīgs. Tomēr vairāki pētījumi norāda, ka ik pa brīdim prātam var ļaut nomaldīties neceļos. Un šādas neperfektas izdarības nākotnei var nākt tikai par labu.

Par visu ko

5 ēdmaņas draņķlaika melanholijai

— Jolanta Sēnele

Kad vēl nav pietiekoši gaismas un sniega, un pat svētki pagājuši, arī pašam var uzmākties Lielais Pelēkais. Kad neko negribas (ja nu vienīgi uzēst) un šķiet, ka nekam nav spēka. Kad visus gribas sūtīt dillēs, telefonu iemest podā un vienkārši palīst zem segas. Ir daudz labu lietu, kā ar to cīnīties, bet kuram gan nepatiktu nepiepūlēties nemaz un vienkārši apēst to, kas varētu drusku sapurināt un aizsūtīt jau pieminētajās dillēs šādu omu un dvēseles stāvokli. Dilles, starp citu, arī varētu noderēt, bet tām šobrīd nav sezonas ... Melnā šokolāde, lasis, avokado… Arī no šiem brīnumproduktiem nekas nav atcelts, bet atradu vairākus izcilniekus starp vispierastākajiem pārtikas produktiem, kas turklāt nemaksā miljonu.

Par visu ko

Kāpēc sportot un iedzert pēc bioloģiskā pulksteņa?

— Jolanta Sēnele

Zinot, ka daudzi no 1. janvāra vai kārtējās pirmdienas (un šogad šie abi lielumi brīnišķīgā kārtā pat sakrīt!) ir apņēmības pilni sākt jaunu un skaistu dzīvi, te viela pārdomām par to, ko iesaka mūsu bioloģiskais pulkstenis.  Varbūt noder, pirms ķeraties pie jaunā gada plānotāja vēl tik nevainīgi tīrajām lappusēm.