Lasāmgabali

Par to, kas būtisks šobrīd. Un par tēmām, kas nekad neiziet no galvas, sirds un modes.

Par visu ko

Prokrastinatoru aizstāvībai

— Jolanta Sēnele

Tautas paruna saka, ka neatliec uz rītu to, ko var izdarīt šodien, bet neskaitāmi daudz ļautiņu, to skaitā arī es, atliek ne tikai uz rītu, bet uz parītu, aizparītu un daži pat pēc mēnešiem un gadiem tā arī nav pieķērušies pie atliktajām lietām. Vai viņi visi slinki? Visi ar vāju gribasspēku, un visi bez mazākās disciplīnas iezīmes? Izrādās, pie vainas ir smadzenes un bailes. 

Par visu ko

Kā pirkt grāmatas un nelasīt?

— Jolanta Sēnele

Tev šķiet, ka tāpat nav vērts pirkt neko drukātu, jo nav jau laika lasīt? Te izglābt var tsundoku: māksla atlikt grāmatu lasīšanu uz vēlāku laiku.

Par visu ko

Socmediju glancētās omes

— Jolanta Sēnele

“Re, kā, izrādās  - sievietes arī noveco! Un viņām ir grumbas un sirmi mati ar’!” Tā varētu iesaukties kāds, kas dienām ilgās viedtālruņa bakstīšanas laikā nejauši ir uzgājis instagramā Badiju Vinkliju (Baddie Winkle) vai Linu Sleiteri (Lyn Slater). Viņas varbūt ir populārākās, bet nav vienīgās no tām sirmajām interneta personībām, kas sevi ironiski dēvē par insta-grannies (insta-omes), bet ko mārketinga pulētāji nosaukuši par “elastīgo paaudzi”.

Foto -  @iconaccidental


Imperfekt iesaka

Par visu ko

Man šodien galva sāp

— Jolanta Sēnele

Jaunākā pašbilžu poza, kas piedevām it kā esot arī glaimojoša. 

Par visu ko

Klačas ir .. labas

— Jolanta Sēnele

Lai paceļ roku, kas bez grēka: mēs visi zinām, ka klačošanās nav nekas cienījams, un tikpat lielā mērā zinām, ka nekas nav tik salds, kā patrīt mēles par kādu citu. Tomēr labā ziņa ir tā, ka, ja vien jums ir spēks šajā karstajā laikā vēl arī patenkot, tas var būt pat veselīgi.

Par visu ko

Strīdies bērnu priekšā!

— Jolanta Sēnele

Nestrīdēties bērnu priekšā ir viens no audzināšanas zelta likumiem, kuri tiek mantoti kopā ar kristību zelta karotītēm. Tomēr, labu gribēdami, mēs tā varam ierobežot bērnu radošumu. Protams, runa gan ir par konkrēta veida strīdiem.

Par visu ko

Maitisms jeb Kāpēc sievietes viena pret otru izturas izcili draņķīgi

— Jolanta Sēnele

Maita. Draņķe. Sterva. Vai, pārfrāzējot labi zināmo teicienu, labākais ēdiens sievietei patiešām ir otra sieviete? Apēdīs bez sāls un pat nenoskurināsies? Diagnoze izklausās reāli skarba, un diemžēl dažreiz nav dūmi bez stroķiem. 

Par visu ko

Lieldienu mīklas

— Imperfekt komanda

Lai priecīgas, krāsu un pavasara iedvesmas piepildītas Lieldienas! Kā būtu ar tādu nelielu perfekti neperfektu prāta palauzīšanu? Iespējams, ka tieši tu turpmāk baudīsi tēju no stilīgās Imperfekt krūzītes - atrisini mūsu mīklu un sūti savu atbildi uz hello@imperfekt.com

Par visu ko

Instagram konkursa uzvarētājas!

— Imperfekt komanda

Kā jau solījām savā Instagram konkursā, imperfektā skaistuma pēcpusdiena kopā ar Esthederm IR KLĀT!

Par visu ko

Man nav kauns par to dārgo kleitu!

— Jolanta Sēnele

 “Ja tas ir bērniem, vīram vai lieta, bez kuras citādi tu nomirtu - tad mēs tev ļaujam tērēties. Par pārējo - nokaunies,” analizējot sabiedrības viedokli par sieviešu iepirkšanos, raksta žurnāls Harper Bazar savā mājaslapā. Un tas attiecas ne tikai uz daudz, daudz naudām, bet arī uz pavisam mazām naudiņām. Mēs nu nemaz neesam karojošās feministes, bet kaut kas šajā žurnāla rakstā lika aizdomāties par to, vai bauda joprojām tiek uztverta kā sievietes ienaidnieks.

Par visu ko

Tik sarežģīta mīlestība

— Inga Gorbunova

Un reizē nekā sarežģīta. Kā ar jebko šajā pasaulē – viss izskatās tieši tā, kā uz to paskaties. Var jau, protams, visu gadu gaidīt Valentīndienu, lai tad beidzot atzītos kādam (vai varbūt visai pasaulei), ka mīli. Un visās citās dienās izlikties, ka tāda lieta uz tevi nemaz neattiecas, jo esi savā ārkārtīgi svarīgajā ikdienas skrējienā. Vai gluži pretēji – visu gadu gaidīt, kad varēsi piepildīt sociālos tīklus ar 14.februāri un tā svinētājus ar tik nicīgiem ierakstiem, ka visiem sirds formas baloniem būtu panikā jāsašļūk un svētajam Valentīnam uz sava mākonīša jānosarkst.

Par visu ko

Cik maksā negulēta nakts?

— Jolanta Sēnele

Gribas visu izdarīt, visu paspēt, būt brīnišķīgai sievietei, lieliskai mammai un perfektai darbiniece un vēl kaut ko priekš sevis, sirdij pagūt izdarīt… Visam laika mēdz nepietikt, tādēļ atceramies iedvesmojošo teicienu, ka izgulēsies kapā, un šņik-šņak  nogriežam nost pa stundiņai no miega. “Cilvēki ir vienīgā suga, kas liedz sev miegu bez svarīga iemesla,” teicis Kalifornijas universitātes miega pētnieks Metjū Volkers. Kaut tautā gulēšanu mēdz saistīt ar slinkumu un citām ne īpaši pozitīvām cilvēciskām īpašībām, tomēr ar to, ka mēs guļam tikpat maz, cik Napoleons, nav jālepojas. Tas principā ir bīstami, un,  lūk, kam: 

Par visu ko

Sapņošana nomodā var palīdzēt atrast dzīves mērķi

— Jolanta Sēnele

Tev varbūt šķiet, ka perfektas sievietes daudz nesapņo, bet dara. Arī  dažādu jomu  gudrinieki  uzsver, ka tikai tāds prāts, kas ir šeit un tagad, var būt laimīgs. Tomēr vairāki pētījumi norāda, ka ik pa brīdim prātam var ļaut nomaldīties neceļos. Un šādas neperfektas izdarības nākotnei var nākt tikai par labu.

Par visu ko

5 ēdmaņas draņķlaika melanholijai

— Jolanta Sēnele

Kad vēl nav pietiekoši gaismas un sniega, un pat svētki pagājuši, arī pašam var uzmākties Lielais Pelēkais. Kad neko negribas (ja nu vienīgi uzēst) un šķiet, ka nekam nav spēka. Kad visus gribas sūtīt dillēs, telefonu iemest podā un vienkārši palīst zem segas. Ir daudz labu lietu, kā ar to cīnīties, bet kuram gan nepatiktu nepiepūlēties nemaz un vienkārši apēst to, kas varētu drusku sapurināt un aizsūtīt jau pieminētajās dillēs šādu omu un dvēseles stāvokli. Dilles, starp citu, arī varētu noderēt, bet tām šobrīd nav sezonas ... Melnā šokolāde, lasis, avokado… Arī no šiem brīnumproduktiem nekas nav atcelts, bet atradu vairākus izcilniekus starp vispierastākajiem pārtikas produktiem, kas turklāt nemaksā miljonu.

Par visu ko

Kāpēc sportot un iedzert pēc bioloģiskā pulksteņa?

— Jolanta Sēnele

Zinot, ka daudzi no 1. janvāra vai kārtējās pirmdienas (un šogad šie abi lielumi brīnišķīgā kārtā pat sakrīt!) ir apņēmības pilni sākt jaunu un skaistu dzīvi, te viela pārdomām par to, ko iesaka mūsu bioloģiskais pulkstenis.  Varbūt noder, pirms ķeraties pie jaunā gada plānotāja vēl tik nevainīgi tīrajām lappusēm.

Par visu ko

Parīzes bezdelīgas

— Dana Sinkeviča

“Terakota, debeszilais un... caurules, “ - lūk, kādas tendenču  bezdelīgas  Imperfekt novēroja Parīzē, kurp devāmies uz vienu no lielākajām dizaina, interjera un mājlietu izstādēm Maison&Objet, lai noskaidrotu, kas tad tagad modē un ko pārvest mājās savam interneta veikalam www.imperfekt.com.

Par visu ko

"Nekādas masu produkcijas"

— Dana Sinkeviča

“Man svarīgi, lai rotas, ko veidoju, ir unikālas. Tās ir roku darbs, visu daru no nulles, nekādas Ķīnā štancētas masu produkcijas, “ saka Rasma Pušpure, māksliniece, kas radījusi Imperfekt rotu kolekciju.

Par visu ko

5 jautājumi par Imperfekt veikalu

— Imperfekt komanda

Ja nu kāds vēl nav pamanījis, mums ir arī Imperfekt lietu veikals. Skaistākai dienai un labām sajūtām. 

Lai viss par veikalu taptu skaidrāks, atbildam uz 5 populārākajiem jautājumiem, ko mums uzdod lasītāji.

Par visu ko

Ātrās idejas dāvanām draudzenei

— Dana Sinkeviča

Vasarās, ejot vai braucot ciemos pie draudzenes, reizēm gribas paķer līdzi kādu nelielu dāvaniņu vai ciemakukuli. Vienkārši tāpat, lai iepriecinātu. 

Protams, vienmēr var nopirkt Ķīnā ražotu lielveikala štruntiņu ar vāji izprotamu funkcionālo pielietojumu, bet varbūt tā tomēr nav pati spožākā ideja. Jo mazu štruntiņu pilna pasaule. Imperfekt pilnīgi noteikti nepretendē uz Nobela prēmiju dāvanu izvēlē. Taču varbūt noder mūsu pašu pārbaudītas 5 idejas nelielām dāvanām draudzenei.

Par visu ko

Kad visi sapņi piepildīsies, varēsi mirt nost

— Inga Gorbunova

Brīžam šķiet, ka viņa ir visur. Trauku veikalos, mākslas salonos un galerijās. Kleitās, topos un tetovējumos, žurnālos, telvīzijas šovos un sociālajos tīklos. Un uz ielas, protams. Jo lielākoties iet kājām vai brauc ar riteni. Nepamanīt, ka pretī nāk Elita Patmalniece – mūsu popkultūras spilgtākā māksliniece, vienkārši nav iespējams.

Par visu ko

Dievu vēstnesis – Merkūrijs

— Inga Gorbunova

Vasarā Viļņā koncertēs Queen un Adams Lamberts. Droši vien, ka koncerts būs izcili profesionāls. Un tomēr – man, tāpat, kā daudziem, Queen nomira reizē ar Frediju.