Lasāmgabali

Par to, kas būtisks šobrīd. Un par tēmām, kas nekad neiziet no galvas, sirds un modes.

Imperfekt iesaka

“Mums ir tīnis, kurš ne bez sāpēm šķiļas ārā no olas [..], ir divdesmitgadnieks, kurš ir savā jaunības pideralā un meklē ceļu [..] tad ir viens, kurš reizēm ir histērisks, un otrs, kurš ar savu mieru visus noliek pie vietas. Jā, tāda ir mana ģimene.”

— Baiba Sipeniece - Gavare žurnālā I'mperfekt Pavasaris

“Mēdz teikt, ka baidīties nav vīrišķīgi. Varbūt tu baidies, ka tavs vīrietis ir bailīgs. Varbūt tu meklē vīrieti, kurš nebaidītos. (..) Bet tu nekad neatradīsi vīrieti, kurš nebaidās.”

— Ilmārs Latkovskis žurnālā I'mperfekt Ziema

“Tik, tik… pulkstenis mani ir bakstījis trīs reizes un licis iziet pilnu apli, kurā es no apjukuša skuķa dzimstu par mammu. Šis ir kolosālākais un radošākais process, kuram, izrādās, nav nekāda sakara ar radošumu, neradošumu vai spēju ko interpretēt.”

— Māra Upmane-Holšteine žurnālā I'mperfekt Ziema

“Lai kūp, lai jāpūš, lai baudpilni jāelš, lai jāiekleksē krējums vai klāt vismaz jāuzkož silta maize ar sviestu. Kā tas garšo pēc ziemas pastaigām, ak vai!”

— Ieva Cipruse žurnālā I'mperfekt Ziema

“Ja tu nes mājās to mamutu, bet tev no dusmām raustās plakstiņš un tu sagaidi, ka vienā jaukā dienā tavs vīrs ambiciozi nometīs priekšautu uz virtuves grīdas un kļūs par brokeri vai miljonāru, tad es skaidri un gaiši varu pateikt, ka tāda diena nepienāks.”

— Artūra Miksona psihoanalītiķa piezīmes, Laura Lauziniece žurnālā Imperfekt Ziema

““Liku bēdu zem akmeņa, pāri gāju dziedādama.” Man gan šķiet, ka mums vairāk piestāvētu to akmeni ar visu bēdu pasist padusē un dziedāt: “Tālāk gāju stenēdama…””

— Vineta Trimalniece žurnālā Imperfekt Ziema

“Rītos, pie tomātmaizēm, jau jūt rudeni. Septembrī jau neviens vēl īsti negrib teikt, ka ir rudens, tāpēc labāk ir teikt “jūt”. Jūt, ka ir, bet negribas atzīt, jūt, ka nāk pelēkais, jūt, ka smaržo citādi. Jūtas pret rudeni.”

— Ieva Cipruse žurnālā Imperfekt Rudens

“Pirmo reizi manā mūžā galvā valdīja pilnīga cukurvate, un vienā mirklī bija skaidrs, par ko tad īsti tie visi raksta sirdi plosošas poēmas un kā dēļ pasaulē ne reizi vien izcēlušies kari.”

— Anete Īvāne žurnālā Imperfekt Rudens

“Kā gan tu vari justies veca- vienalga, vai tev ir trīsdesmit, četrdesmit trīs vai piecdesmit gadi-, ja esi uzrāpusies kokā, sēdi tajā, šūpo kājas, ēd ķiršus un baudi ainavu?”

— Sanita Rībena žurnālā Imperfekt Vasara

“Domāt un skaļi teikt sev labus vārdus nav nekāds narcisisms. Jāaizmirst šī pieticība. Piedod, bet kurš vēl labāk pazīst tevi, ja ne tu pati.”

— Dārta Sārta žurnālā Imperfekt Vasara

“Ejiet un iegūglējiet kādu pļavu. Pavisam nopietni. Un sāciet darīt siltas naktis, slapjas upes un, ja ne ar nātru pušķiem, tad vismaz plaukstas mīkstumu uzsist citiem pa dibengalu.”

— Ieva Cipruse žurnālā Imperfekt Vasara

Domas

Un jūs vēl esat kopā?!

— Jolanta Sēnele

Akadēmiskās aprindas ir aizņemtas ne tikai ar insektu skaitīšanu, melnā cauruma izskaitļošanu vai viduslaiku manuskriptu lasīšanu, bet arī ar visparastākās mīlestības izpēti. Šoreiz apkopojām pētījumus, kas atklāj ilgstošu attiecību riska faktorus jeb kam šķiršanās draud vairāk.

Domas

Kad mēs pieaugam emocionāli?

— Jolanta Sēnele

Ieskats “tautas filozofa” Alana de Botona The Book of Life apkopotajās pazīmēs, kas varētu liecināt par tādu kā mentālu briedumu, kas var nesakrist ar fizisko briedumu. Tātad – kad var teikt, ka tu esi emocionāli pieaugusi?

Domas

Aizbraukt sajust bez tūristu gripas

— Agate Anna Grebže

Šis būs spriedelējums par ceļojumiem. Bet tādiem bez tūristu grupām (sākumā pārrakstījos “gripām” un pati sasmējos, cik jēgpilni tomēr sanāca). Par tādiem, kur pēc brokastīs apēstiem viesnīcas cīsiņiem un siermaizes pie durvīm nesagaida busiņš ar smaidīgo gidu.

“Ir sev jāpasaka, ka ir cilvēku loks, kas par mani drīkst izteikties, un ir tādi, par kuriem man vienalga. Manai vecaimātei bija tāds teiciens: "Man ar viņu bērni kopā nav jākrista."”

— Monika Zīle intervijā žurnāla Rudens numurā

“Sekss vienmēr sākas tieši acīs. Tas ir tik sasodīti uzbudinoši- skūpstīties ar skatieniem. Nenovēršos... nespēju.”

— Karīna Račko (I'mperfekt VASARA)

“Jo plašāka ir tava "operētājsistēma", jo dabiskāk un vieglāk ir nedomāt par to, ko domās citi, bet dzīvot pašai savu dzīvi.”

— Integrālā koučinga meistare Žanete Drone intervijā žurnāla Vasaras izdevumā

Domas

Vīrieša copy paste jeb Kā pārslēgties uz baudīšanu

— Dana Sinkeviča

Kā dzīvot ar prieku un baudīt, kā dabūt sevī draivu un pat vīriešu noslēpumainais fetišs – "tirgus zeķubikses" – tie ir tikai daži temati, ko apspriedām Imperfekt un klīniskās psiholoģes Kristīnes Balodes rīkotajā meistarklasē "Parunāsim par to" vienā no Rīgas stilīgākajām vietām – Imagehouse.

“Vīrs mācījās iepazīt manus dēmonus kopā ar mani. Tagad saprotu, ka tas jau attiecībās ir tas svarīgākais - vēlēšanās paskaidrot un vēlēšanās saprast.”

— Karīna Račko žurnāla Pavasara izdevumā

“Dariet arī dzīvē tā kā feisbukā, ja jūtat, ka kāds jūs apzināti mēģina noniecināt un pazemot, - bloķējiet šo cilvēku.”

— Kriss Valotons intervijā žurnāla Pavasara izdevumā

“Par savu iekāres darbināšanu katra ir atbildīga pati, jo kurš gan labāk spēs sataustīt tos zemūdens akmeņus, kuri pat vardi var pārvērst princī.”

— Psihoterapeite Kristīne Balode žurnālā par to, ko darīt, ja negribas seksu