Lasāmgabali

Par to, kas būtisks šobrīd. Un par tēmām, kas nekad neiziet no galvas, sirds un modes.

Domas
icon-pin-

Viss nav tā, kā izskatās

— Inga Gorbunova

Vienudien Facebook ieraugu šādu ierakstu (citēju pēc atmiņas): “Nopirku ballei jaunu kleitu. Ievilku vēderu, izgrozījos spoguļa priekšā un jutos tik apmierināta! Skaistule. Svinības bija lieliskas. Nupat apskatīju fotogrāfijas. Ieraudzīju sevi. Resna, veca, nesmuka govs.”


Stāsti

Atrast Lielisko 160 kilometru rādiusā

— Aleksandra Grīna

“Meitenīt, vai jūs esat feisbukā vai tinderī?” puisis jautā meitenei bārā. “Nē? Žēl, būtu varējuši iepazīties,” skumji nosaka puisis... Diemžēl šī nav tikai anekdote, bet patiesība. Iepazīties un veidot attiecības kā senos laikos ir patiesi grūti, tāpēc daudzi meklē glābiņu Tinder – šī bezmaksas aplikācija ļauj atrast un veidot simpātijas 160 kilometru rādiusā visos zemes nostūros, kur ir internets. 

Man ir 40 gadu, esmu šķīrusies. Biju precējusies ar latvieti, pirmo reizi tinderī sāku sērfot pirms gada.

Domas

Manai pasaulei bija jāsašķīst drumstalās, līdz ieraudzīju sevi

— Sandija Salaka

Sievietes dzīvi nosaka identitātes, un viena no spēcīgākajām ir laimīga ģimenes sieviete. Tas ir kas tāds, bez kuras lielākā daļa sieviešu savu dzīvi nespētu iedomāties jēgpilnu. Tiekšanās atrast mīļoto, vīt ligzdiņu un radīt pēcnācējus ir instinktu, kultūras un sabiedrības likumu dabā. Visa pasaule sadosies rokās, kad atradīsi savu vīrieti un dzemdēsi bērnus! Tikai tad dzīve tā pa īstam sāksies!

Garšas

Perfekti neperfektas pusdienas

— Imperfekt komanda

Garšu meistarklase ar uztura speciālisti Gunu Bīlandi

Domas

Meklēju baņķieri ar tetovējumu jeb Tā iepazīstas Holandē

— Jolanta Sēnele

Nav viegli. Tiešām nav viegli augsti izglītotai holandietei atrast sev dzīves draugu. Pat laikos, kad atliek vien nospiest pāris pogu viedtālrunī, lai prinču rinda izlēktu uz ekrāna.

Garšas

Gandrīz kūka

— Dana Sinkeviča

Vārīti saldi burkāni + kartupeļi + rudzu milti – ir cilvēki, kas šādu kombināciju uzskata par aizdomīgu jau saknē. Jo labāk, mums paliks vairāk. Tām, kas sklandraušus un tā radiniekus atklājušas kā ļoti garšīgas “gandrīz kūkas”.

Atradu un iesaku piecas vietas Rīgā un apkārtnē, kur tos var dabūt. Jo, ja neesi Kurzemē, pie šāda rauša tikt nav viegli. Un rudenī tie garšo vislabāk.

Iesakām

Parīzes bezdelīgas

— Dana Sinkeviča

“Terakota, debeszilais un... caurules, “ - lūk, kādas tendenču  bezdelīgas  Imperfekt novēroja Parīzē, kurp devāmies uz vienu no lielākajām dizaina, interjera un mājlietu izstādēm Maison&Objet, lai noskaidrotu, kas tad tagad modē un ko pārvest mājās savam interneta veikalam www.imperfekt.com.

Iesakām

Lielā ogošana 4.oktobrī no pusnakts līdz pusnaktij

— Imperfekt komanda

Mēs domājam, ka atvadas no vasaras un atvasaras ir jānosvin. Un rudens jāiesāk tā priecīgi. Katrai sava sīko prieku receptīte, bet to jau visas zinām, ka neliela iepirkšanās par izdevīgām cenām vienmēr darbojas.

Garšas

"Nekādas masu produkcijas"

— Dana Sinkeviča

“Man svarīgi, lai rotas, ko veidoju, ir unikālas. Tās ir roku darbs, visu daru no nulles, nekādas Ķīnā štancētas masu produkcijas, “ saka Rasma Pušpure, māksliniece, kas radījusi Imperfekt rotu kolekciju.

Iesakām

Apslēptā Parīze ½ dienā

— Dana Sinkeviča

Ko darīt Parīzē, ja jūsu rīcībā ir tikai puse brīvas dienas, bet visi obligātie tūristu objekti jau apskatīti vai neinteresē? Imperfekt šādā neapskaužamā situācijā izvēlējās doties uz Marē jeb Le Marais, kas kādreiz bija purvs, bet tagad viens no trendīgākajiem Parīzes rajoniem.

Domas

Sabiedrības viedoklis

— Ksenija Andrijanova

Man patīk mans dzīvoklis. Pašā pilsētas centrā. Mazs, kompakts, bet ar lielu skapi, glaunu vannas istabu un vienmēr ciemiņiem atvērtām durvīm. Pirms nedēļas pie manis atnāca draudzene, atnesa vīna pudeli un aizgāja pēc vieniem naktī. Vakar pa atvērtu logu ienāca zirneklis, neatnesa neko un tika izsviests ārā uzreiz. Šodien es nevienu negaidīju. Kaut kas atnāca pats.

Domas

Sekss – pieejams un brīvs no kauna. Kā ar to sadzīvot?

— Linda Curika

Ir agrs pusdienlaiks. Lokālu Veldze pārpildījuši blakus esošo biroju pusdienotāji. Pie letes sēž divas divdesmitgadnieces. Stilīgas, tetovētām rokām, vasarīgās kleitas. Abas svaipo tinderi un dzer kafiju. “Paskaties uz šo,” viena saka. “Fui, es viņu ziņu.” Viņas svaipo kādu pusstundu, dodas uzpīpēt un atkal atgriežas pie bāra letes. Pēc četrdesmit minūtēm viena no viņām ir sarunājusi randiņu, bet otrai “beidzās vīrieši”. 

Domas

Kā latvietis rudens grūtsirdību pārvar

— Ieva Cipruse

Es ļoti mīlu latvieti kā konceptu. Un šad tad man patīk par to runāt. Latvieti kā konceptu no visām tā pusēm: šašlikiem, Dziesmu svētkiem, kūtrumu, saulgriežiem, Purvīti, antiņiem un tādā garā. Par visu no visām pusēm, arī neglītajām, un veselīgu skatu nopaijāt latvieša pašapziņu. Vienmēr piebilstot: bet tieši tāds tu man patīc, dziedošais, Ziedoni citējošais īgņa, periodiskais melanholiķi.

Sarunas

Zūd viļņa forma. Okeāns paliek.

— Inga Gorbunova

Pirmoreiz viņu sastapu pērnruden, kad kopā ar draugiem devāmies uz mākslas performanci Pedvālē. Kad iekāpu auto, mani iepazīstināja ar mazliet eksotiska izskata indiešu kungu, kurš, pavaicājis, ar ko nodarbojos es, teica, ka arī strādājot ar tekstiem. Drīz iznākšot kārtējā grāmata – no sanskrita tulkots senindiešu dzejas krājums.


Sarunas

5 jautājumi par Imperfekt veikalu

— Imperfekt komanda

Ja nu kāds vēl nav pamanījis, mums ir arī Imperfekt lietu veikals. Skaistākai dienai un labām sajūtām. 

Lai viss par veikalu taptu skaidrāks, atbildam uz 5 populārākajiem jautājumiem, ko mums uzdod lasītāji.

“Labas lietas notiek ar tiem, kas tic. Labākas lietas notiek ar tiem, kas ir pacietīgi, bet vislabākās lietas notiek ar tiem, kas nepadodas.”

— Autors nezināms

Iesakām

Krūze garšīgākai dzīvei

— Imperfekt komanda

Imperfekt krūze ar Elitas Patmalnieces dizainu iedvesmas pilniem vasaras brokastu rītiem un vakariem, kad nenāk miegs.

 Dāvana sev. Vai labai draudzenei.

Cena: 12.38 eiro

Pie krūzītes var tikt šeit:

Garšas

Imperfekt brokastis

— Dana Sinkeviča

Pestomaizītes un čia sēklu pudiņš ir divi brokastu ēdieni, kas a) mums Imperfekt ļoti garšo; b) nevar nesanākt; c)vienkāršāk jau vairs nav iespējams. 

Ar Ingu nolēmām, ka šie trīs pārbaudītie komponenti būs labākā kombinācija, lai totāli neizgāztos TV zvaigžņu ampluā, kad pie mums ciemojās LNT brokastis (video šeit). Bet tālāk  - pēc skatītāju pieprasījuma  - arī receptes.

“Viss skaistais, viss maģiskais notiek laikā no jūnija līdz augustam.”

— Jenny Han/ The summer I Turned Pretty

Stāsti

Ko mēs vēl nezinājām par seksu

— Jolanta Sēnele

Seksa dzīves teorētiķi nākuši klajā ar dažiem jauniem atzinumiem, kuri, ja tā padomā, neko jaunu tomēr neatklāj, tikai akadēmiskā veidā apstiprina to, ko mēs jau tāpat zinājām. Varbūt vienīgi mums nebija ienācis prātā, ka…

Sarunas

Tagad nopērkams arī NARVESEN un RIMI

Imperfekt grāmatžurnāls no jūlija nopērkams arī Narvesen kioskos un RIMI veikalos.

“Vai saule sev vaicā: “ Es esmu laba? Vai esmu vērtīga? Vai manis pietiek?” Nē, tā silda un spīd.”

— Andrea Dvorkina

Domas

Ātrās idejas dāvanām draudzenei

— Dana Sinkeviča

Vasarās, ejot vai braucot ciemos pie draudzenes, reizēm gribas paķer līdzi kādu nelielu dāvaniņu vai ciemakukuli. Vienkārši tāpat, lai iepriecinātu. 

Protams, vienmēr var nopirkt Ķīnā ražotu lielveikala štruntiņu ar vāji izprotamu funkcionālo pielietojumu, bet varbūt tā tomēr nav pati spožākā ideja. Jo mazu štruntiņu pilna pasaule. Imperfekt pilnīgi noteikti nepretendē uz Nobela prēmiju dāvanu izvēlē. Taču varbūt noder mūsu pašu pārbaudītas 5 idejas nelielām dāvanām draudzenei.

Stāsti

Savas dzīves režisore

— Vivita Leismane

Es uzaugu piecu bērnu ģimenē. Joprojām, kad kādam saku, ka man ir trīs māsas un viens brālis, cilvēki iepleš acis. Laikam mūsdienās vairs nav stilīgi veidot tik lielas ģimenes. Bet es varu teikt tikai vienu: ģimene ir mana vislielākā vērtība! To atbalstu, sapratni, rūpes var iemācīties tikai lielās ģimenēs, kur katra konfekte ir jādala "uz galviņām", jo visiem atļauties nopirkt nevar.

Garšas

5 jautājumi par vīnu vasarā, ko man visbiežāk uzdod draudzenes

— Dana Sinkeviča

„Es mīlu vīnu. Mīlu visu, kas saistīts ar un ap vīnu. Mīlu gan teoriju, gan praksi. Nemīlu snobismu. Zini, kādas izskatās īsta vīndara rokas? Saules aprautas, vīnogulāju nobrāztas, vienmēr zilimelniem nagiem – vīndarīšana tajās ir tā ieēdusies, ka nevar noberzt nost pat ar pasaulē labāko traipu tīrītāju. Rokas ir skaistas, bet tādās rokās nav nekā no snobisma. Tā arī es uztveru vīnu. Man tas ir sabiedrotais. Sarunām, draugiem, ģimenei. Mazu un lielu mirkļu svinēšanai. Baudīšanai, ne dzeršanai.”

Stāsti

Es un mana vasara

— Sarmīte Kolāte

Uzkāpt. Esot jāiet gar jūru. Vienam vai organizētās ekspedīcijās. Tā, protams, ir lieliska pieredze, taču es šogad kāpšu kalnos. Ģeoloģijā nav tādu kritēriju, kas nosaka, no kāda augstuma sākas kalns, tāpēc arī mūsu dievzemītes paugurus ļauts lepni dēvēt par kalniem. Citas vasaras bija jāizpeldas desmit dažādos ezeros, šovasar būs kalni. Jo tā, pirmkārt, ir pavisam cita smarža – gan tā apkārtesošās dabas smarža (lielākā daļa Latvijas augstāko kalnu atrodas dabas liegumos vai aizsargājamo ainavu apvidos), gan smarža, ko, kāpjot un esot dabā, rada mans ķermenis.

Stāsti

Mana Dievmātes draudzene- Gruzija

— Nora Ikstena

Ar Gruziju pirmoreiz satikos pirms deviņiem gadiem, kad braucu ciemos pie sava drauga Levana, kurš kļuva par manu vīru. Es ieguvu arī draudzeni uz mūžu- bezgala skaisto kalnu, vīnogu un sirdssilto ļaužu zemi- Sakartvelo.

Stāsti

Kurš grib strādāt ar robotu pelēkā uzvalkā?

— Agate S. Freimane

Latviešu meitene Londonas Sitijā. Ar Londonu savu dzīvi saistu jau 12 gadu. Anglijā nonācu vēl skolas laikā, jo jau toreiz zināju, ka ļoti vēlos studēt kādā no labākajām Eiropas universitātēm. Ģimenē izlēmām, ka vidusskolas pēdējos gadus man labāk mācīties Anglijā, lai vieglāk izturētu iestājpārbaudījumus prestižajā Varvikas Biznesa skolā (Warwick Business School University of Warwick).

Domas

Atļauties nebūt perfektai

— Inga Gorbunova

Pirmā numura redaktores sleja. Augu ģimenē, kurā mani visi mīlēja. Kā nu katrs prata, jo biju pirmais bērns, kas pēc ilgāka laika ienāca šajā tik daudz pieredzējušajā un trakus laikus pārdzīvojušajā kompānijā.

Garšas

Imperfekt svaigā ledus kūka

Jauns sākums ir jānosvin! Mēs savā ballītē galdā likām un notestējām mūsu garšīgo lietu autores Līgas Ozolas Imperfekt svaigo kūku. Bez cepšanas. Bez miltiem. Droši var ēst arī svaigēdājas. Minimāla ietekme uz kleitas izmēru, maksimāla – uz garšas kārpiņām un laimes sajūtas hormoniem!

Stāsti

Kas rodas klusumā

— Agnese Šulce

Šis nav par mani, šis ir dzīvē noskatīts stāsts. Šorīt man ir divi bērni un vīrs. Dzīvojam Pārdaugavā, dzīvoklī. Man aizvien ir pēcdzemdību atvaļinājums, jau sesto gadu pēc jaunākās meitas piedzimšanas. Vecākajai meitai šķiet šobrīd ir 14 gadi.

Sarunas

Patiesība ir kaut kur vidū

— Inga Gorbunova

Saruna ar domātāju Pēteri Sproģi. Pirms daudziem gadiem draudzenes mudināta nolēmu apgūt Bībeles Alfa kursu. Netiku tālāk par trim nodarbībām, jo nespēju izturēt to sajūtu, ka, manuprāt, mani aicina nedomāt. Mācītājs bija jauns, simpātisks un mūsdienīgs, taču jebkāda diskusija šķita neiespējama.

Stāsti

Par sievieti nepiedzimst, par sievieti kļūst. Kursos.

— Alise Zariņa

Pēdējā laikā neparasti spilgti izjūtu dažādu dzīves mācību klātbūtni ikdienišķā tērgāšanā. Esmu vērojusi sievieti, kas runā par nesen apgūtām zinībām.

Sarunas

Kad visi sapņi piepildīsies, varēsi mirt nost

— Inga Gorbunova

Brīžam šķiet, ka viņa ir visur. Trauku veikalos, mākslas salonos un galerijās. Kleitās, topos un tetovējumos, žurnālos, telvīzijas šovos un sociālajos tīklos. Un uz ielas, protams. Jo lielākoties iet kājām vai brauc ar riteni. Nepamanīt, ka pretī nāk Elita Patmalniece – mūsu popkultūras spilgtākā māksliniece, vienkārši nav iespējams.

Stāsti

Dievu vēstnesis – Merkūrijs

— Inga Gorbunova

Vasarā Viļņā koncertēs Queen un Adams Lamberts. Droši vien, ka koncerts būs izcili profesionāls. Un tomēr – man, tāpat, kā daudziem, Queen nomira reizē ar Frediju.

Stāsti

Kā es pazaudēju 47 liekas ādas

— Dace Andersone

Domāju – kā gan šādu stāstu sāktu citas rakstītājas? Kāda romāna varone dienasgrāmatu sāktu ar bilanci. Lai iet!


Ielogojies