Lasāmgabali

Par to, kas būtisks šobrīd. Un par tēmām, kas nekad neiziet no galvas, sirds un modes.

Iesakām
icon-pin-

Ģertrūdes iela 23

— I'mperfekt

Kā solīts – žurnāls I’mperfekt ir izkāpis ārpus rāmjiem un devies ielās. Mūsu jaunais veikals-viesistaba atrodams Ģertrūdes ielā 23, un īpaši atviegloti nopūsties te varēs tie, kas vēl nav atraduši dāvanas sev un citiem labiem cilvēkiem.

Žurnālā

Tuvāk pasaules jumtam jeb Mana citādā dzīve

— Dace Reisone

Pēdējos gados aizvien biežāk uzdevu sev jautājumu: kas es esmu – meita, māsa, mamma, sieva, kolēģe, draudzene, iedvesmotāja, organizētāja, visu varošā sieviete? 

Žurnālā

Iešpricē, ja gribi TUR būt kā persiks

— Dace Vulverstone

Izrādās, bezrūpīgās dienas, ko vadījām, neraizējoties par savām labia minora un labia majora jeb lielajām un mazājām kaunuma lūpām un citām sastāvdaļām, kas tām atrodas iekšpus, ārpus un blakus, ir beigušās. Vismaz vienai otrai.

Žurnālā

Ne gluži šahs, bet tomēr

— Inga Gorbunova

"Priekšstats, ka sievietei ir jāatrod apgādnieks, tiešām nāk no Austrumiem. Un noteikti nav veselīgi pašapziņai. Laika posms, kurā sieviete var būt tikai skaista, ir īsāks nekā tas kurā vīrietis var but bagāts." Saruna ar Inesi Lībiņu-Egneri par politiku, smukiem zaķiem, sievietes pašapziņu, kriminālu, vardarbības formām ģimenē un vēl citiem aktuāliem jautājumiem.

Imperfekt iesaka

Garšas & Baudas

Ketuc’s Tom Yum zupa Latvijas februārim

— Dana Sinkeviča

Kamēr mūsu platuma grādos temperatūra lēkā no februāra siltuma rekordiem līdz slapjdraņķim un kraukšķīgam salam, iekšējam komfortam par labu nāks kaut kas sildošs un ass no karstām zemēm.

Par visu ko

Beidzot varam nosirmot vienā mierā!

— Jolanta Sēnele

Tas, protams, ir mazliet pārspīlēts, mazliet ideālistisks un mazliet pāragrs uzsauciens, bet izskatās, ka ar sirmumu mēs sākam izlīgt mieru.  Latvijā gan šī tendence joprojām ir ļoti slidens temats, tomēr daudzviet citur pasaulē no sirmiem matiem vairs nekaunas, ar tiem pat lepojas.

Žurnālā

Apdzisušās ogles

— Karīna Račko

“Attiecību sākums, kad starp diviem cilvēkiem uzšķiļas dzirkstele un dzimst mīlestība, jau vienmēr ir skaists,” pavasarī kādā no Latvijas rajonu bibliotēku apmeklējuma reizēm man sacīja lasītāja vecumā ap piecdesmit. “Es vēlētos, lai jūs uzrakstāt par to, kā šo dzirksteli nepazaudēt, kā prast mīlestību saglabāt.”

Domas

Aizbraukt sajust bez tūristu gripas

— Agate Anna Grebže

Šis būs spriedelējums par ceļojumiem. Bet tādiem bez tūristu grupām (sākumā pārrakstījos “gripām” un pati sasmējos, cik jēgpilni tomēr sanāca). Par tādiem, kur pēc brokastīs apēstiem viesnīcas cīsiņiem un siermaizes pie durvīm nesagaida busiņš ar smaidīgo gidu.

Par visu ko

Kā izveidot ilgstošas attiecības ar sportu?

— Monta Vaska

Iespējams, tev tāpat kā lielākajai daļai cilvēku sanāk sportot epizodiski un izveidot ilgstošas un noturīgas attiecības ar sportiņu nevedas tik viegli, kā tas sākumā varētu šķist. Taču nav jau tā, ka tas ir kas pārdabisks. Varbūt šie ieteikumi tev palīdzēs ieviest savā dzīvē tieši tādu sportošanas grafiku, par kādu jau esi kādu laiku domājusi.


Garšas & Baudas

Krāsnī cepts jērs ģimenes pusdienām

— Dana Sinkeviča

Cepts jērs ar saknēm, garšaugiem un baltvīnu – perfekta maltīte svētdienas vai jebkuras citas ziemīgas dienas pusdienām ar ģimeni vai draugiem. Ieliec cepeškrāsnī uz 4-5 stundām un tikmēr dari citas lietas.

Žurnālā

Kāpēc mēs krāpjam

— Jolanta Sēnele

Nē, treniņbikses un nekrāsotas lūpas nav iemeslu skaitā. Krāpšana ne vienmēr ir problemātisku attiecību simptoms, jo arī laimīgas laulības, izrādās, nav garants pret neuzticību. Kāpēc tad īsti mēs ļaujamies šim vecākajam grēkam pasaulē? 

Par visu ko

Tā arī vardes sanāk nobučot

— Jolanta Sēnele

Mīlas jautājumos nekas nav tā, kā izskatās vai kā skaļi postulējam. Vismaz kas attiecas uz pirmo – iepazīšanās – posmu.

Mīlas ceļi ir neizdibināmi,  - tā mēs samiernieciski secinām, kad spiežam roku svaigākajam draudzenes/radinieces izredzētajam un kaut kur kaklā tā arī nepateikts iesprūsts jautājums “bet vai tad viņai nepatika... (daudzpunkta vietā liec jebko no viņas ideālā prinča saraksta)?”


Par visu ko

Vai baumo tikai riebekļi?

— Agate Anna Grebže

Ir gandrīz skaidrs, ka senā pagātnē mezolīta laikmeta ļaudis, stāvot ap tikko kā pieveikto medījumu, pārrunāja, kurš nav pietiekami pielicis savu roku šajās medībās un nebūtu pelnījis pulcēties kopā ar pārējiem. Pagājuši 15 000 gadu, un mēs joprojām esam turpat – ne medījuma, bet pie otra darbu un nedarbu apspriešanas.

Žurnālā

Vēstule vecītim: ko vēlas vīrieši

— Kristiāns Ērglis

Svētku gaidīšanas laiks rosina ticēt brīnumam, tāpēc šogad arī es saņēmos uzrakstīt vēstuli Ziemassvētku vecītim un klusībā loloju cerību, ka viņš ar savu ziemeļbriežu un rūķu armiju parūpēsies, lai šī vēstījuma saturs nonāk līdz visām daiļā dzimuma pārstāvēm. Pasaule tiešām kļūtu labāka, ja vīrieši mācētu paskaidrot, ko gaida no savām sievietēm.

Žurnālā

Par ilgdzīvošanu, desmitgažu krenķi un Kameronas stratēģiju

— Inga Gorbunova

Nesen kāda meitene tviterī uzrakstīja, ka, strauji tuvojoties divdesmit trešajai dzimšanas dienai, viņai sākas neliela panika. Pirmoreiz tā īsti apjautusi, ka kļūst vecāka un, šķiet, parādījusies pat kāda krunka.

Garšas & Baudas

Divas ātras receptes pēcsvētku svētkiem

— Dana Sinkeviča

Ja tev joprojām vai jau atkal piesakās ciemiņi, vai vienkārši gribas kaut ko garšīgu, bet vieglu, mēs iesakām divas gadiem pārbaudītas receptes: „Draudzeņu zaļos salātus” un „Mammas ābolmaizīti”, kuru ēd pat tie, kas mūždien tievē.

Par visu ko

Treniņi onlainā: plusi un mīnusi

— Monta Vaska

Līdz ar pasaules digitalizēšanos un cilvēku pārvietošanos pasaulē, arī fitnesa jomā ienāk “dzīve online” jeb treniņi, kuros tev nemaz nevajag atrasties sporta zālē, lai vingrotu (labā ziņa tiem, kas no 1. janvāra apņēmušies sākt jaunu dzīvi!). To labprāt izmanto ļoti aizņemtie, kā arī tie, kas grib turpināt darbu ar savu treneri, ja tiek mainīta dzīvesvieta vai vēlamais treneris nav sasniedzams. Tā kā pati esmu trenere, kurai ir arī online klienti, varu nedaudz sīkāk pastāstīt par to, kas tas īsti ir un kam tas varētu būt noderīgi.

Garšas & Baudas

3 idejas, kur likt pāri palikušos burbuļus

— Dana Sinkeviča

Pamosties un konstatē, ka pilna māja ar grādīgiem burbuļūdeņiem? Nu, pēc svētkiem tā gadās. Ko ar to visu iesākt, lai akurāt nav jālej izlietnē?

Garšas & Baudas

Kā nepārēsties ballīšu sezonā?

— Monta Vaska

Šis ir jautājums, kas dzen izmisumā daudzus: kā svinēšanas maratonā izbēgt no neprātīgās pārēšanās? Jo vienalga, kurā pasaules malā tu atrodies – šajos svētkos cilvēki sanāk kopā pie bagātīgi klātiem galdiem, lai ēstu, dzertu un priecātos.

Protams, ja ļoti gribas, var arī kārtīgi pieēsties. Atļauties un – miers. Rasols vienreiz gadā nevienu vēl nav piebeidzis. Taču ko darīt, ja pēc tam jūties kā ronis un sirdsapziņa arī spiež vēl trakāk nekā kuņģis?

Par visu ko

Labāk pati sev uzdāvinu

— Jolanta Sēnele

Kamēr latvji vēl tikai pošas apdāvināšanās kulminācijai, manā mītnes zemē Nīderlandē tā jau garām (lielākā daļa te apdāvinās 5. decembrī). Tāpēc tagad, kā ikgadu, stundu (nē, jau trešo dienu!) sēžu domādama, ko sadarīt ar zaļo un veselīgo dzerekļu mikseri (otro pēc kārtas pēdējās piecgades laikā). Kam lai nogrūž holandiešu recepšu krājumu, nu jau trešo pēc kārtas. Un kāda iksa pēc man iedāvināta senila MagiMix pavārgrāmata, kura pēc paskata atgādina 80- to gadu haute cusine un pieprasa sastāvdaļas, kuras nesameklēt pat izvirtušāko pavāru ledusskapjos.

Žurnālā

Ziemas sajūtu pikniks

— Inga Gorbunova

Pieaudzis cilvēks jau zina, ka svētki neieveļas mājās caur kamīnu kā Santa Klauss ģimenes filmās. Un, kad kāds pieaugušais runā par svētku sajūtu, kuras šogad nez kāpēc kā nav, tā nav, viņš parasti vaino pie tā jebko. 

Par visu ko

Kā atrast 25. stundu dienā

— Agate Anna Grebže

American Airlines reiz ietaupīja 40 tūkstošus dolāru, pirmajā klasē izņemot pa vienai olīvai no katra salātu trauciņa. Varbūt pēc līdzīga principa kaut kur var sagrabināt vēl vienu tik ļoti vajadzīgo papildus stundu dienā?

Žurnālā

Kas meklē, tas atrod

— Inga Gorbunova

Pieļauju, daudzi astrologa Aleksandra Sokolova klienti nemaz nezina par viņa akadēmisko izglītību un gadiem ilgo darbu ātrajā palīdzībā un reanimācijā. Savukārt tiem, kuri to zina, varbūt, tieši tāpat kā man, rodas jautājums: kā viņš nonācis pie lēmuma tik radikāli mainīt nodarbošanos?

Žurnālā

Par zvaigznēm

— Inga Gorbunova

Senos laikos ar labu paziņu, kāda sporta veida uzlecošo zvaigzni, pirmo reizi dzīvē devāmies pie astrologa. Tādā noskaņojumā, itin kā gaidītu tikšanās ar kādu Finka pēcteci. Meiteni bija sākušas vajāt traumas, un to dēļ starti vairs nebija tik veiksmīgi. 

Iesakām

Veikals | Viesistaba - COMING SOON

— I'mperfekt

Drīzumā gaidāms ne tikai jaunais ziemas numurs bet arī I'mperfekt veikals/viesistaba! Vairāk informācijas sekos.