Lasāmgabali

Par to, kas būtisks šobrīd. Un par tēmām, kas nekad neiziet no galvas, sirds un modes.

Iesakām
icon-pin-

I'mperfekt ārpus rāmjiem

— Imperfekt komanda

13. decembrī, durvis pirmoreiz ver I'mperfekt veikals un viesistaba!

Žurnālā
icon-pin-

Par zvaigznēm

— Inga Gorbunova

Senos laikos ar labu paziņu, kāda sporta veida uzlecošo zvaigzni, pirmo reizi dzīvē devāmies pie astrologa. Tādā noskaņojumā, itin kā gaidītu tikšanās ar kādu Finka pēcteci. Meiteni bija sākušas vajāt traumas, un to dēļ starti vairs nebija tik veiksmīgi. Es, tobrīd jau precējusies, biju samīlējusies citā vīrietī. Fui, fui un nesmuki (tieši tā teica mana mamma), protams, bet tai lietai tagad ir iestājies noilgums, varu atzīties. Tātad katrai savs aktuāls jautājums, uz kuru gribējās dzirdēt skaidru atbildi: kas tālāk notiks un ko vispār iesākt?

Iesakām

Ģertrūdes iela 23

— Imperfekt komanda

Kā solīts – žurnāls I’mperfekt ir izkāpis ārpus rāmjiem un devies ielās. Mūsu jaunais veikals-viesistaba atrodams Ģertrūdes ielā 23, un  īpaši atviegloti nopūsties te varēs tie, kas vēl nav atraduši dāvanas sev un citiem labiem cilvēkiem.

Imperfekt iesaka

Žurnālā

Kas meklē, tas atrod

— Inga Gorbunova

Pieļauju, daudzi astrologa Aleksandra Sokolova klienti nemaz nezina par viņa akadēmisko izglītību un gadiem ilgo darbu ātrajā palīdzībā un reanimācijā. Savukārt tiem, kuri to zina, varbūt, tieši tāpat kā man, rodas jautājums: kā viņš nonācis pie lēmuma tik radikāli mainīt nodarbošanos?

Iesakām

Veikals | Viesistaba - COMING SOON

— Imperfekt komanda

Drīzumā gaidāms ne tikai jaunais ziemas numurs bet arī I'mperfekt veikals/viesistaba! Vairāk informācijas sekos.

Garšas & Baudas

Sildošā itāliete minestrone

— Dana Sinkeviča

Kad ārā iestājies Lielais Pelēkais&Slapjais, vajag kaut ko siltu. Vislabāk,  protams, aizšaut uz turieni, kur joprojām iespīd saule, bet, ņemot vērā reālās iespējas, varbūt vienkārši jāuzvāra zupa. Karsta, aromātiska, ar atmiņām par sauli – klasiskā itāliete minestrone I’mperfekt izpildījumā. 

Par visu ko

Prokrastinatoru aizstāvībai

— Jolanta Sēnele

Tautas paruna saka, ka neatliec uz rītu to, ko var izdarīt šodien, bet neskaitāmi daudz ļautiņu, to skaitā arī es, atliek ne tikai uz rītu, bet uz parītu, aizparītu un daži pat pēc mēnešiem un gadiem tā arī nav pieķērušies pie atliktajām lietām. Vai viņi visi slinki? Visi ar vāju gribasspēku, un visi bez mazākās disciplīnas iezīmes? Izrādās, pie vainas ir smadzenes un bailes. 

Žurnālā

Vēstule manai aizjūras mīlestībai

— Autors anonīms

Mūsu satikšanās bija kā milzīga emociju eksplozija, kā stāsts no banālākajiem romantiskajiem romāniem.

Žurnālā

Darbs un darbarīks. Ko man iemācīja deviņdesmitie?

— Vivita Leismane

Esmu astoņdesmit sestā gada bērns. Uzaugu bez pamperiem un veļas mašīnām. Valkāju humpalu drēbes. Piemājas veikalā varēju našķēties tikai ar divu veidu saldējumiem – plombīra vai šokolādes, un, protams, tas neaizmirstamais, leģendārais apaļais papīra gabaliņš, kas bija rūpīgi jānoplēš, lai sāktu mieloties.

Žurnālā

Meklējam perfektu saimniekotāju jaunajā I’MPERFEKT viesistabā

— Imperfekt komanda

Mēs Tev piedāvājam pastāvīgu darbu mazā un draudzīgā kolektīvā, adekvātu atalgojumu, sociālās garantijas, iespēju realizēt savas idejas un darba laikā satikt daudz interesantu cilvēku.

Ja gribi būt kopā ar mums, sūti CV un motivācijas vēstuli uz hello@imperfekt.com

Žurnālā

Likumīgi aizlauzti

— Inga Gorbunova

Bija viena no šīs vasaras karstākajām dienām. Pie vārtiņiem piestāja taksometrs, un no tā izkāpa jauna sieviete ar čemodānu. Viņa neslēpa, ka ir stipri samulsusi, un arī es cīnījos ar grūti izprotamām izjūtām. Nebiju domājusi, ka mēs vēl kādreiz satiksimies. Savulaik viņa bija man tuva, un tā bija šķiršanās, kas stipri sāpēja.

Par visu ko

Kā pirkt grāmatas un nelasīt?

— Jolanta Sēnele

Tev šķiet, ka tāpat nav vērts pirkt neko drukātu, jo nav jau laika lasīt? Te izglābt var tsundoku: māksla atlikt grāmatu lasīšanu uz vēlāku laiku.

Par visu ko

Socmediju glancētās omes

— Jolanta Sēnele

“Re, kā, izrādās  - sievietes arī noveco! Un viņām ir grumbas un sirmi mati ar’!” Tā varētu iesaukties kāds, kas dienām ilgās viedtālruņa bakstīšanas laikā nejauši ir uzgājis instagramā Badiju Vinkliju (Baddie Winkle) vai Linu Sleiteri (Lyn Slater). Viņas varbūt ir populārākās, bet nav vienīgās no tām sirmajām interneta personībām, kas sevi ironiski dēvē par insta-grannies (insta-omes), bet ko mārketinga pulētāji nosaukuši par “elastīgo paaudzi”.

Foto -  @iconaccidental


Iesakām

I'mperfekt lielā ogošana tuvojas!

— Imperfekt komanda

Kad visas meža un dārza ogas jau salasītas. Kad ievārījumi uzmeistaroti un  rudens nomainījis vasaru, klāt laiks citām odziņām.

Lielā I’MPERFEKT ikgadējā ogošana ir klāt! 

Tikai reizi gadā, tikai vienu diennakti – no pusnakts līdz pusnaktij, tikai www.imperfekt.com40% skaistām, kvalitatīvām un noderīgām lietām.*

Žurnālā

I'mperfekt balsošanas padomnieks

— Imperfekt komanda

Apolitisks ceļvedis vēlēšanu džungļos

Britu valstsvīrs Vinstons Čērčils esot teicis, ka demokrātija ir sliktākā no valsts pārvaldes veidiem, bet nekas labāks diemžēl nav izdomāts. Tā kā jēdziens “demokrātija” nozīmē — tautas vara, tieši mums, tautai, nekas cits neatliek, kā vien ņemt varu savās rokās. Un sākt ar to, ka vispār aiziet uz vēlēšanām.

Žurnālā

Dieva dāvana

— Dana Sinkeviča

Gruzīni nekad nesteidzas, it īpaši, ja iepriekšējā vakarā bijusi tāda pamatīgāka supra — vakariņas ar daudziem tostiem un no tā izrietošajām sekām. Tādēļ džigiti esot mazliet nokavējuši, kad Dieviņš zemi dalījis, taču viņi tik ļoti iepatikušies galvenajam priekšniekam, ka tas atvēlējis viņiem to zemes pleķīti, kuru pats sev pietaupījis. 

Tāda ir leģenda par Gruziju. Kad šo dieva dāvanu iepazīsti, nemaz nebrīnies, kur šādi stāsti rodas.

Iesakām

12 lietas, kas pieradinās rudeni

— Imperfekt komanda

Zini to teicienu, ka optimistam glāze vienmēr būs pa pusei pilna, bet pesimistam – pa pusei tukša? Bet datorists vispār uz tumbočkas noliek divas glāzes ar ūdeni: ja nu naktī gribas padzerties un -  ja negribas. Tie, protams, jociņi, bet cilvēki un lietas, kas mums apkārt, atstāj savu nospiedumu uz to, kā redzam un sajūtam pasauli. Savi īstie cilvēki katram jāmeklē pašam, taču lietas gan mēs varam piedāvāt. Tādēļ piedāvājam savu rudenīgo izlasi no mūsu interneta veikala plauktiem.

Žurnālā

Mamutu stiepējas

— Ansis Kalējs

Saskaņā ar tradicionālo ģimenes modeli naudas pelnīšana ir galvenokārt vīrieša atbildība, taču mūsdienu ekonomikā arvien vairāk ir ģimeņu, kurās sieviete pelna vairāk (dažkārt pat krietni vairāk) nekā vīrietis. Un abiem ir vajadzīgas pamatīgas diplomāta iemaņas, lai šī kutelīgā situācija nenovestu pie attiecību kraha.

Žurnālā

Mana māja - sociālais tīkls

— Ksenija Andrijanova

Par sociālajiem tīkliem runā daudz un dikti. Tā saucamās vecās skolas pārstāvji izsaka nopietnas bažas: ko tad nu, jaunatne jau savos telefonos tik ļoti ieurbusies, ka pasauli neredz.

Žurnālā

Zilais ielāps

— Māris Teikmanis

“Būsi darbā? Man tev kaut kas jāizstāsta!” ar kādām desmit izsaukuma zīmēm beigās Krista rakstīja man ziņu visai agrā otrdienas rītā. Ierados pēcpusdienā. Viņas acis mirdzēja. Bija noticis TAS.

Žurnālā

Lietišķā mistiķe

— Inga Gorbunova

Pirmo reizi viņu sastapu, kad man bija, šķiet, divdesmit divi vai trīs gadi. Un tas iespaids bijis tik spilgts, ka pat tagad, pēc tik daudziem gadiem pirmo reizi ienākot šajās mājās un sēžot krēslainajā, vīteņ­augu noēnotajā viesistabā, kas todien ir mazs glābiņš no ārā valdošās svelmes, ­aizvien redzu tieši to sievieti. Efektīgu, rūpīgi safrizētu glītu blondīni ar spilgti ieēnotām, ļoti vērīgām un vērtējošām acīm. Vienmēr ieturētā, elegantā kostīmā. Tā laika progresīvākā lielā laikraksta galveno redaktori. Ļoti ietekmīgu un stingru. Nokļūt praksē vai ārštatā pie viņas bija katra žurnālistikas studenta sapnis, kuru realizēt ­nebija vienkārši. Bet šodien es uzzinu, piemēram, to, ka toreiz, lai cik izslavēti stingra priekšniece, dziedējusi savu mīlas likstu pārņemto darbinieču sirdis, izliekot kārtis.

“Ir sev jāpasaka, ka ir cilvēku loks, kas par mani drīkst izteikties, un ir tādi, par kuriem man vienalga. Manai vecaimātei bija tāds teiciens: "Man ar viņu bērni kopā nav jākrista."”

— Monika Zīle intervijā žurnāla Rudens numurā

Žurnālā

Redaktores sleja

— Inga Gorbunova

Mūsu gudrie senči teikuši: bailēm lielas acis. Ir jau arī. Dažkārt tik lielas, ka vai nu. Tās ir bailes, kas atņem līdzsvaru un iegāž ūdenī. Bailes paralizē domāšanu un padara vāju. Bailes neļauj piedzīvot daudz interesantu lietu, bailes aptur un attur, neļaujot iet turp, kur tik ļoti gribas. Bailes ierobežo un iesprosto. Kā teica Kriss Valatons vienā no mūsu intervijām, bezbailīgu cilvēku vispār nav. Visi baidās. Tikai vieni bailes pārvar, bet citi ļauj tām regulēt dzīvi.

Iesakām

Imperfektā Viesistaba

— Imperfekt komanda

Ja no rīta pamosties ar domu, ka gribētos sevi vai kādu citu iepriecināt ar stilīgu dāvanu, vai vienkārši pusdienlaikā atnākt ciemos un parunāt ar mums par lietām, kas nekad neiziet no modes un prāta, nāc pie mums uz Antonijas ielu!

Par visu ko

Man šodien galva sāp

— Jolanta Sēnele

Jaunākā pašbilžu poza, kas piedevām it kā esot arī glaimojoša.